Açık lise sınavları ve Ygs

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Gmzbyrk
Çırak

Açık lise sınavları ve Ygs

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 26 May 2017, 13:11

Arkadaşlar merhaba daha öncede yazmıştım 133 kredim var ve 2018 ygsye hazirlanmayı düşünüyorum ama ikisi bir arada olur mu sizce üniversite sınavları ve lise sınavları çok düşündürüyo

Pazernus
Doktor

Re: Açık lise sınavları ve Ygs

Mesaj gönderen Pazernus » 26 May 2017, 15:54

Bak eğer bence işte felan çalışmıyor isen,Bence kesinlikle mantıklı.
Zaten normal lisede çocuklar 10 saat ders görüyor.Onlarda sınava girip YGS ye hazırlanıyor.Eğer bir yerde çalışmıyor isen YGS ye çalış.
Biryerde çalışıyor isen pekde mantıklı olmayabilir.
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Gmzbyrk
Çırak

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 26 May 2017, 23:11

Pazernus yazdı:Bak eğer bence işte felan çalışmıyor isen,Bence kesinlikle mantıklı.
Zaten normal lisede çocuklar 10 saat ders görüyor.Onlarda sınava girip YGS ye hazırlanıyor.Eğer bir yerde çalışmıyor isen YGS ye çalış.
Biryerde çalışıyor isen pekde mantıklı olmayabilir.
Yok hayır çalışmıyorum ders çalışmak icin bolca zamanım var ama insan dusunuyo iste ya kazanipta lise bitmezse diye

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 27 May 2017, 00:19

Eğer çalışmıyor isen,Kesinlikle hazırlan.
Meslek lisesinde staj görüp haftada 2 günle ygs ye hazırlananlar var.
Sadece lise sınavlarına biraz daha çalışırsın.Birde ygsye hazırlanırsın.Ama bence gece gündüz ders çalışman gerek
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

arthurdayne45
Asistan

Mesaj gönderen arthurdayne45 » 27 May 2017, 03:24

Eğer 3. dönem sınavına gireceksen 35 kredi alıcak şekilde çalış üniversite sınavına hiç çalışma temmuza kadar.Zaten krediyi tamamlarsan sadece zorunlu dersler kalır ve onları da rahat rahat ygs ile idare edersin merak etme.
İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.

Gmzbyrk
Çırak

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 27 May 2017, 12:03

arthurdayne45 yazdı:Eğer 3. dönem sınavına gireceksen 35 kredi alıcak şekilde çalış üniversite sınavına hiç çalışma temmuza kadar.Zaten krediyi tamamlarsan sadece zorunlu dersler kalır ve onları da rahat rahat ygs ile idare edersin merak etme.
1 tane zorunlu dersim kaldı oda yabancı dil başka yok. Teşekkür ederim.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 27 May 2017, 13:25

Gmzbyrk yazdı:Arkadaşlar merhaba daha öncede yazmıştım 133 kredim var ve 2018 ygsye hazirlanmayı düşünüyorum ama ikisi bir arada olur mu sizce üniversite sınavları ve lise sınavları çok düşündürüyo
Merhaba Ben Zekeriya. Simdi 133 kredin var acik ogretim sinavlari kolay fakat zorlanicam diyorsan soyle bir kolaylik saglanabilir.
İyi dinle !
Ygs dedigimiz sinav 9. Sinif ve 10. Sinifin derslerini iceriyor hepimiz biliyoruz. Peki acik ogretim derslerinde 9. Ve 10.sinif konulari var mi, evet var. Sen eger dersleri ayni secersen 2 defa calismis olmazsin misal veriyorum ygs matematik de uslu sayilir var var sende acik ogretimde hangi ders uslu sayilari anlatiyo yani hangi ders notu olucak onu seciceksin bu sayede 1 konu ama 2 sinav halletmis olucaksin. Bu arada bende 2018 ygs ye hazirlaniyorum ama benim lise 1 ay once bitti umarim anlamissindir. :)

Şen Kal...
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

Gmzbyrk
Çırak

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 27 May 2017, 14:22

zekeriyakarahan yazdı:
Gmzbyrk yazdı:Arkadaşlar merhaba daha öncede yazmıştım 133 kredim var ve 2018 ygsye hazirlanmayı düşünüyorum ama ikisi bir arada olur mu sizce üniversite sınavları ve lise sınavları çok düşündürüyo
Merhaba Ben Zekeriya. Simdi 133 kredin var acik ogretim sinavlari kolay fakat zorlanicam diyorsan soyle bir kolaylik saglanabilir.
İyi dinle !
Ygs dedigimiz sinav 9. Sinif ve 10. Sinifin derslerini iceriyor hepimiz biliyoruz. Peki acik ogretim derslerinde 9. Ve 10.sinif konulari var mi, evet var. Sen eger dersleri ayni secersen 2 defa calismis olmazsin misal veriyorum ygs matematik de uslu sayilir var var sende acik ogretimde hangi ders uslu sayilari anlatiyo yani hangi ders notu olucak onu seciceksin bu sayede 1 konu ama 2 sinav halletmis olucaksin. Bu arada bende 2018 ygs ye hazirlaniyorum ama benim lise 1 ay once bitti umarim anlamissindir. :)

Şen Kal...
Anladım anladım :D aslında öyle yapıyorum ders içeriklerine bakıyorum çoğunun bir de 1. Dönem sınavlarına girmedim hava şartlarindan o etkiledi biraz. İnsallah kazanırsınız istediginiz bölümü :)

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 27 May 2017, 14:47

Gmzbyrk yazdı:
zekeriyakarahan yazdı:
İyi dinle !

Şen Kal...
Anladım anladım :D aslında öyle yapıyorum ders içeriklerine bakıyorum çoğunun bir de 1. Dönem sınavlarına girmedim hava şartlarindan o etkiledi biraz. İnsallah kazanırsınız istediginiz bölümü :)
İyi dileklerin icin tesekkur ederim :) tanistigimada memnun oldum aslinda uzun zaman yoktum sana kismetmis ilk cevabim uzun aradan sonra. Neyse sende basarursin umarim bu arqda ben matematik ogretmenligi istiyorum :)

Gmzbyrk
Çırak

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 27 May 2017, 17:33

zekeriyakarahan yazdı:
Gmzbyrk yazdı:
zekeriyakarahan yazdı: Merhaba Ben Zekeriya. Simdi 133 kredin var acik ogretim sinavlari kolay fakat zorlanicam diyorsan soyle bir kolaylik saglanabilir.
İyi dinle !

Şen Kal...
İyi dileklerin icin tesekkur ederim :) tanistigimada memnun oldum aslinda uzun zaman yoktum sana kismetmis ilk cevabim uzun aradan sonra. Neyse sende basarursin umarim bu arqda ben matematik ogretmenligi istiyorum :)
Amin insallah. Öyle mi ne güzel bende pdr istiyorum amaaa liseyi bitirebilirsem tabi :?

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 27 May 2017, 20:29

Bitirirsin sorun etme sabirli ve azimli ol yeter :D

dmetalan68

Mesaj gönderen dmetalan68 » 29 May 2017, 00:04

145 kredim var ve 2018 ygs ye kesılıkle gırcem :34: :34:

Gmzbyrk
Çırak

Mesaj gönderen Gmzbyrk » 29 May 2017, 01:06

[quote="dmetalan68"]145 kredim var ve 2018 ygs ye kesılıkle gırcem :34: :34:[/quote
Hadi ya ne güzel eminsin bitecegine

Kullanıcı avatarı
ie722012
Yardımcı Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen ie722012 » 30 May 2017, 12:07

Gmzbyrk yazdı:
arthurdayne45 yazdı:Eğer 3. dönem sınavına gireceksen 35 kredi alıcak şekilde çalış üniversite sınavına hiç çalışma temmuza kadar.Zaten krediyi tamamlarsan sadece zorunlu dersler kalır ve onları da rahat rahat ygs ile idare edersin merak etme.
1 tane zorunlu dersim kaldı oda yabancı dil başka yok. Teşekkür ederim.
hm anladım istersen yardım edebilirim ingilizce konusunda GAMZE?
MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
TOPLAM KREDİ : 138 / MEZUN DEĞİL
MEZUNİYET TARİHİ : 2 SENEM VAR DAHA
------

DARBETURK ESKİLER TANIR DABBE CYBERWARRIOR TURKHACKTEAM

bsk61__

Mesaj gönderen bsk61__ » 30 May 2017, 21:44

arkadaslar meraba ben dısardan imamhatip bitirdim toplamda 162 kredim var suan sınava 1 ay var aöle simdiden calısıyorum sınavlara mezun olmam icin 212 kredım olması lazım ayriyetten temmuzun 24 de tekrar bir aöl sınavı var ygs ye sizce girebilir miyim napabilrim bana yardımcı olur musunuz ?

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön