İLK OTURUM NASILDI?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
bonfil
Çırak

İLK OTURUM NASILDI?

Mesaj gönderen bonfil » 01 Tem 2017, 13:08

Edebiyat bana biraz zor geldi... Umarım geçerim, geçmeme korkum var gibi... :26:

tylerdurden34
Acemi

Re: İLK OTURUM NASILDI?

Mesaj gönderen tylerdurden34 » 01 Tem 2017, 14:20

kaça girdin edebiyata bana da orta biraz :22:

Kullanıcı avatarı
bonfil
Çırak

Mesaj gönderen bonfil » 01 Tem 2017, 23:13

tylerdurden34 yazdı:kaça girdin edebiyata bana da orta biraz :22:

Edebiyat 8'e girdim... 35 Puan olarak doğru yaptıklarımı hesapladım diğer sorulardan pek emin değilim umarım 45 alacak kadar doğrum olur.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 02 Tem 2017, 00:18

Turk edebiyati 7 gercekten gereksiz anlamda zordu . Gecmis dönem cikan sorulardan kısmen farkliydi . Beş hececiler , yedi meşaleciler tarzı sorular bekledim ama o 8 de sanirim.
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 02 Tem 2017, 00:33

Açık lisede edebiyat gereğinden fazla zor. Ben sadece öylesine girdim bu sınava 5 krediyi aldım mezunum şimdi. Yarın ki son oturum sonrası geriye kalan tek şey beklemek.

Kullanıcı avatarı
bonfil
Çırak

Mesaj gönderen bonfil » 02 Tem 2017, 01:01

immanuelkant yazdı:Turk edebiyati 7 gercekten gereksiz anlamda zordu . Gecmis dönem cikan sorulardan kısmen farkliydi . Beş hececiler , yedi meşaleciler tarzı sorular bekledim ama o 8 de sanirim.
Hakikaten edebiyatların hepsinde var bi anormallik.. Bu kadar zor sorulmamalıydı, sonuçta açık lise öğrencilerinin seviyesine göre sorulmalıydı.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 02 Tem 2017, 01:34

Bu gün inanilmaz bir sicak vardi istanbul'da . Sinav yerimin 5 dakika mesafede olmasina ragmen resmen sağanda yumurta gibi kavruldum.

Bugün 3. dönem sinavlarin sectigim toplam 14 dersin 11 tanesine girdim .

Biyoloji 3 ve fizik 4 ' ü saymazsak ingilizce 5-7-8 , dil anlatim 7-8 - Turk edebiyati 7 - Trafik 1-2 - din kulturu 7 derslerinden iyi haberler bekliyorum.
Dönemim 9 . Toplam kredim 154 . Geçen dönem ingilizce 3-4 den 90 ve 85 almiştim . Bu dönem için İngilizce 5 gercekten kolaydi.
7 nispeten 8 ' e göre daha zordu . ingilizce 7 ' i ucu ucuna 12-13 dogru ile geçecegimi düsünüyorum . Muhtemelen digerleri daha yüksek olur.

Trafik 1-2 kolaydi . Din kulturu ayni şekilde kolaydi . Dil ve anlatim 7 kolaydi . 8 ' de ise daha çok konferans, sempozyum , acik oturum temali
soru beklerdim . Evet o türde geldi ama çok detayliydi .

Yarin 3 dersten daha sinava girip ek sinavi beklemeye koyulacagiz bakalim . Yarin ingilizce 6 - Cografya 3 ve kimya 3 den sinava girecegim.

Toplamda 20 kredi bekliyorum bakalim . Geçen dönem 26 almiştim.
güclü insanlar affeder ,

Hayaller Hayatlar
Çırak

Mesaj gönderen Hayaller Hayatlar » 02 Tem 2017, 02:05

Coğrafya 7 , Dil ve Anlatım 7-8 , İşletme 1 , Psikoloji 2 ve son olarak Fizik 4 derslerim iyi geçti diyebilirim. Biyoloji ve Kimya derslerinde de bildiğim kadar işaretledim ama geçeceğimi sanmıyorum.

Fizik dersini geçmem benim için çok önemli, yoksa mezun olmam biraz zorlaşıyor, ek sınav olup olmayacağını da bilmiyorum.. Birkaç yerde geçen sene için 157 kredi ve üstü kişilere, mezun olabilsinler diye ek sınav hakkı tanındığı yazıyordu. Bu sene olacağı belli değilmiş.

İşletme 1 dersinden geçen sınav hiç çalışmadığım için 40 alıp 1 soruyla kaçırmıştım. Bu sınavdan önce arkadaşımla bol bol çıkmış soruları ve internetteki alakalı soruları çözdük. Şunu söyleyebilirim ki; hangi testte çözdüğümü hatırlamadığım 10-15 soruyu şıkları bile değiştirmeden olduğu gibi koymuşlar. Hatta test çözerken yanlış yaptığımız sorulara arkadaşımla dönüp bakıyorduk, o soruların bile aynısı çıktı ve test çözerken yanlış yaptığım soruları önceden doğrusuna baktığım için sınavda doğru yaptım.

Yarın Matematik 5, Hz. Muhammed'in Hayatı 4 ve inkılap Tarihi ve Atatürkçülük 2 sınavım var. Umarım herkesin sınavı iyi geçer, bol şanslar..

where i belong, till I feel your warmth.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 02 Tem 2017, 02:19

Hayaller Hayatlar yazdı:Coğrafya 7 , Dil ve Anlatım 7-8 , İşletme 1 , Psikoloji 2 ve son olarak Fizik 4 derslerim iyi geçti diyebilirim. Biyoloji ve Kimya derslerinde de bildiğim kadar işaretledim ama geçeceğimi sanmıyorum.

Fizik dersini geçmem benim için çok önemli, yoksa mezun olmam biraz zorlaşıyor, ek sınav olup olmayacağını da bilmiyorum.. Birkaç yerde geçen sene için 157 kredi ve üstü kişilere, mezun olabilsinler diye ek sınav hakkı tanındığı yazıyordu. Bu sene olacağı belli değilmiş.

İşletme 1 dersinden geçen sınav hiç çalışmadığım için 40 alıp 1 soruyla kaçırmıştım. Bu sınavdan önce arkadaşımla bol bol çıkmış soruları ve internetteki alakalı soruları çözdük. Şunu söyleyebilirim ki; hangi testte çözdüğümü hatırlamadığım 10-15 soruyu şıkları bile değiştirmeden olduğu gibi koymuşlar. Hatta test çözerken yanlış yaptığımız sorulara arkadaşımla dönüp bakıyorduk, o soruların bile aynısı çıktı ve test çözerken yanlış yaptığım soruları önceden doğrusuna baktığım için sınavda doğru yaptım.

Yarın Matematik 5, Hz. Muhammed'in Hayatı 4 ve inkılap Tarihi ve Atatürkçülük 2 sınavım var. Umarım herkesin sınavı iyi geçer, bol şanslar..

Ek sınav kesin olur. 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra ek sınav tarihleri duyurulur. Toplam dönem 8 ve kredin 157 ve üzeri olmalı ek sınava girebilmek için.

Hayaller Hayatlar
Çırak

Mesaj gönderen Hayaller Hayatlar » 02 Tem 2017, 02:25

bakansiz yazdı:
Hayaller Hayatlar yazdı:Coğrafya 7 , Dil ve Anlatım 7-8 , İşletme 1 , Psikoloji 2 ve son olarak Fizik 4 derslerim iyi geçti diyebilirim. Biyoloji ve Kimya derslerinde de bildiğim kadar işaretledim ama geçeceğimi sanmıyorum.

Ek sınav kesin olur. 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra ek sınav tarihleri duyurulur. Toplam dönem 8 ve kredin 157 ve üzeri olmalı ek sınava girebilmek için.
Evet bunlara uyuyorum, 157'yi aradığımda henüz belli değil, 3. dönem sınavlarından sonra açıklanır ama net bir şey söyleyemiyorum demişti. Teşekkür ederim.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 02 Tem 2017, 02:30

Hayaller Hayatlar yazdı:
bakansiz yazdı:

Evet bunlara uyuyorum, 157'yi aradığımda henüz belli değil, 3. dönem sınavlarından sonra açıklanır ama net bir şey söyleyemiyorum demişti. Teşekkür ederim.
Onlara bakma sen şimdiden seçeceğin dersleri hazırla çalışmaya başla ek sınav olacak.

Hayaller Hayatlar
Çırak

Mesaj gönderen Hayaller Hayatlar » 02 Tem 2017, 02:35

bakansiz yazdı:
Hayaller Hayatlar yazdı:
bakansiz yazdı:Ek sınav kesin olur. 3. dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra ek sınav tarihleri duyurulur. Toplam dönem 8 ve kredin 157 ve üzeri olmalı ek sınava girebilmek için.
Onlara bakma sen şimdiden seçeceğin dersleri hazırla çalışmaya başla ek sınav olacak.
Teşekkür ederim, inşallah geçerim de gerek kalmaz.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 02 Tem 2017, 13:29

Bugün temmuz sınavlarının 3. ayağı olan pazar sabahi oturumunuda tamamlamis bulunmaktayim . Dün 11 dersten sinava girdigim icin sabah ki oturum icin 3 dersim vardi . İngilizce 6 korkunc derecede kolaydı . Dalga mı geçiyorsunuz edasıyla cözdüm sorulari . Bunun dısında cografya 3 ve kimya 3 ten de sınava girdim . Cografya tamamiyle yorum sorulariydi neredeyse. Açıkcası cografya fobim oldugu icin bu dersi muaf yapmak icin iplemiyordum ama bugün itibari ile gecmiş olabilirim :) Geçemezsem bile 2. kez girmiş oldugum icin ek sınavda 3 ' e tamamlayip muaf olabilirim .

Bütüne bakarsak özetle ; ingilizce 5-6 çerezdi ... İngilizce 7-8 eh işte 12-14 araliginda dogru yaptigimi düsünüyorum. . 5-6-7-8 ingilizce ' den 16 kredi bekliyorum. Dil ve anlatim 7-8 ayni şekilde bekledigim tarzda sorular geldi . 4 kredide bu iki dersten gelir . Etti 20 .
Turk edebiyati dün de söyledigim gibi gereksiz derecede zordu orda sıkıntı olabilir . Trafik 1-2 kolaydı . Din kültürü 7 kolaydi . Bu üc dersi sayarsak 23 kredi hic fena degil . Gecen dönem 26 kredi aldıgımı düsünürsek bu dönem 20 kredi beni ihya edecektir .... 154 + ? Loading....
güclü insanlar affeder ,

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 02 Tem 2017, 14:52

Vallaha ben felsefe 2 ve edebi 6 zorlandım inkılap 2 girdim kolaydı ingilizcem kötü ama sorular kolaydı önce ki sınav 40 almıştım bakalım be olacak .Din kültürüne 7 giremedim trafik 1 kolaydı dil ve anlatım 6-7 girdim kolaydı bakalım ne olacak .17 kredlik ders şeçmiştim 13 zorunlu dersim vardı 7 dersi geçersem 5 zorunlu ders kalıyor

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 02 Tem 2017, 18:10

Felsefe 2 ' ye zor demek bana tuhaf geliyor . Tamamiyle mantık sorulari ve belli kavramlar dısında cok kolay

fenemoneloji
pragmatizm
rasyonalizm
ontoloji
kritisizm
din felsefesi
ahlak felsefesi
siyaset felsefesi
pozitivizm

bu terimler üzerinde dönüyor sorular
güclü insanlar affeder ,

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön