AÖF- Yeni Kayıt Hk.

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

AÖF- Yeni Kayıt Hk.

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 28 Ağu 2017, 10:34

Merhaba arkadaşlar!
Bir kaç sorum olacak, yorumlarınızı bekliyorum. AÖF için kayıt işlemlerini halledeceğim ama aklıma takılan bazı detaylar var. Mesela, askerlik durum belgesi ve öğrenci durum belgesini e-devlet aracılığı ile oluşturup büroya götürsem bir problem yaşar mıyım? Bildiğiniz gibi bayram tatiline girdik, bayram tatilinde aol büroları açık mı, mezun olabilir belgesi almam gerekiyor.

Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Re: AÖF- Yeni Kayıt Hk.

Mesaj gönderen lvnt » 28 Ağu 2017, 13:07

kardeş internetten kayıt yaptırdınmı AÖF İÇİN ? kayıt yaptırdıysan eğer askerlik belgesi,ikametgah vs. gerek kalmıyor yani istemiyorlar. hatta ben vesikalık resimde çektirdim onu bile istemediler. şimdi senin yapacığın ilk iş eğer internetten kayıt yaptırmadıysan kaydını yap ve oradaki kayıt belgelerinin dökümünü al. kayıt sonunda ödeme seçeneği gelecek harç paranıda internetten yatır. kredi kartıyla ödeyebiliyorsun. son iş halk eğitim merkezine git ve mezunsan mezuniyet yazısı al veya değilsen ek sınavla mezun olabilir yazısı al sonra internetten kayıt yaptırdığın belgelerle sana yakın aof bürosuna gidip kayıt yaptıra bilirsin.

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 28 Ağu 2017, 14:53

Online kayıt yaptırdım ve MEBSİS kayıdım bulunamadı. Bu kayıt bulunamadığı zaman öğrenci belgesi isteniyormuş. O yüzden e-devlet üzerinden çıkardım ama geçerliliği konusunda emin değilim. Ödemeyi de yaptım ama elimde banka dekontu vs. yok. Online yaptığım için ve kredi kartı ile yaptığım için bir dekonta sahip değilim. Bu problem olur mu? Birde AÖF Büroları bayram tatilinde çalışıyor mu?

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 28 Ağu 2017, 15:20

dekonta gerek yok onlar online ödediğini sistemden görüyorlar. MEBSİS'den kayıtın yoksa halk eğitim merkezinden belgeni al. peki sen mezunmusun ? yoksa ek sınavlamı mezun olacaksın ?

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 28 Ağu 2017, 15:56

Ek sınav ile mezun olacağım. Halk eğitimden mi almama gerekiyor, e-devletten alının belgeler geçersiz mi sayılıyor?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ağu 2017, 16:09

Gamlı Baykuş yazdı:Merhaba arkadaşlar!
Bir kaç sorum olacak, yorumlarınızı bekliyorum. AÖF için kayıt işlemlerini halledeceğim ama aklıma takılan bazı detaylar var. Mesela, askerlik durum belgesi ve öğrenci durum belgesini e-devlet aracılığı ile oluşturup büroya götürsem bir problem yaşar mıyım? Bildiğiniz gibi bayram tatiline girdik, bayram tatilinde aol büroları açık mı, mezun olabilir belgesi almam gerekiyor.
Gamlı Baykuş yazdı:Online kayıt yaptırdım ve MEBSİS kayıdım bulunamadı. Bu kayıt bulunamadığı zaman öğrenci belgesi isteniyormuş. O yüzden e-devlet üzerinden çıkardım ama geçerliliği konusunda emin değilim. Ödemeyi de yaptım ama elimde banka dekontu vs. yok. Online yaptığım için ve kredi kartı ile yaptığım için bir dekonta sahip değilim. Bu problem olur mu? Birde AÖF Büroları bayram tatilinde çalışıyor mu?
Gamlı Baykuş yazdı:Ek sınav ile mezun olacağım. Halk eğitimden mi almama gerekiyor, e-devletten alının belgeler geçersiz mi sayılıyor?
E- Devlet Üzerinden Aldığınız Her Belge Barkodlu Olduğundan Sıkıntı Yaşamazsınız.

Halkeğitimden Öğrenci Belgesi İle E-Devlet Üzerindeki Aynı. Halk eğitimden sadece Mezun Olabilir veya geçici mezuniyet belgesi farklı oluyor.
Askerlik İse E-Devletten Yine Barkodlu Oluşturduğunuz İçin Zerre Tereddüt Olmaz Oraya Üniversite Kayıt İçin Getiren Herkez E-Devletden Sorgulattığı Askerlik Belgesini Götürüyor.Bu Konuda İçiniz Rahat Olsun.
Yatırılan Üçret İse Kredi Kartınıza Online İşlem Yapıp Hesap Hareket Kısmının Çıktısını Almanızda Fayda Var Ne Olur Ne Olmaz.
Şuan 10 Günlük Tatil Var Halkeğitim Kapalı Fakat AÖF Açıkmı Bilmiyorum Memur Statüsündeki Kişiler Bunlar Sonuçta 10 Günlük Tatilde Açık Olucaklarını Sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 28 Ağu 2017, 16:23

Jezxy yazdı:
Gamlı Baykuş yazdı:Online kayıt yaptırdım ve MEBSİS kayıdım bulunamadı. Bu kayıt bulunamadığı zaman öğrenci belgesi isteniyormuş. O yüzden e-devlet üzerinden çıkardım ama geçerliliği konusunda emin değilim. Ödemeyi de yaptım ama elimde banka dekontu vs. yok. Online yaptığım için ve kredi kartı ile yaptığım için bir dekonta sahip değilim. Bu problem olur mu? Birde AÖF Büroları bayram tatilinde çalışıyor mu?
Gamlı Baykuş yazdı:Ek sınav ile mezun olacağım. Halk eğitimden mi almama gerekiyor, e-devletten alının belgeler geçersiz mi sayılıyor?
E- Devlet Üzerinden Aldığınız Her Belge Barkodlu Olduğundan Sıkıntı Yaşamazsınız.

Halkeğitimden Öğrenci Belgesi İle E-Devlet Üzerindeki Aynı. Halk eğitimden sadece Mezun Olabilir veya geçici mezuniyet belgesi farklı oluyor.
Askerlik İse E-Devletten Yine Barkodlu Oluşturduğunuz İçin Zerre Tereddüt Olmaz Oraya Üniversite Kayıt İçin Getiren Herkez E-Devletden Sorgulattığı Askerlik Belgesini Götürüyor.Bu Konuda İçiniz Rahat Olsun.
Yatırılan Üçret İse Kredi Kartınıza Online İşlem Yapıp Hesap Hareket Kısmının Çıktısını Almanızda Fayda Var Ne Olur Ne Olmaz.
Şuan 10 Günlük Tatil Var Halkeğitim Kapalı Fakat AÖF Açıkmı Bilmiyorum Memur Statüsündeki Kişiler Bunlar Sonuçta 10 Günlük Tatilde Açık Olucaklarını Sanmıyorum.

kardeş geçen gün ben kayıt oldum. AOF internetten kayıt yaptırdığım için bende askerlik belgesi vs belgeleri götürdüğüm halde bunlara gerek yok dediler ve almadılar. yani sadece internetten kayıt yaptırdığın belgelerin çıktılarını götürsen yeterli. Ayrı yeten ek sınavla mezun olacağın için halk eğitimden mezun olabilir yazı alacaksın. zaten aof geçici kayıt yapıyor mezun olamadığın için ve sana 29 aralık kadar süre veriyor. bu tarihe kadar diplomayı yada mezuniyet kağıdı götürdüğünde normal kayıt yapıyorlar.

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 11 Eyl 2017, 15:31

lvnt yazdı:
Jezxy yazdı:

kardeş geçen gün ben kayıt oldum. AOF internetten kayıt yaptırdığım için bende askerlik belgesi vs belgeleri götürdüğüm halde bunlara gerek yok dediler ve almadılar. yani sadece internetten kayıt yaptırdığın belgelerin çıktılarını götürsen yeterli. Ayrı yeten ek sınavla mezun olacağın için halk eğitimden mezun olabilir yazı alacaksın. zaten aof geçici kayıt yapıyor mezun olamadığın için ve sana 29 aralık kadar süre veriyor. bu tarihe kadar diplomayı yada mezuniyet kağıdı götürdüğünde normal kayıt yapıyorlar.
Kayıt oldum ama internet sitesinden, bana verilen şifre ile giriş yapamıyorum, kaydımın bulunamadığını söylüyor. Genel bir problem mi yoksa sizde de var mı?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 15:43

Gamlı Baykuş yazdı:Kayıt oldum ama internet sitesinden, bana verilen şifre ile giriş yapamıyorum, kaydımın bulunamadığını söylüyor. Genel bir problem mi yoksa sizde de var mı?
Hocam Siz AÖF den mi bahsediyorsunuz AOL'DEN mi ?

AOL ise Az Önce Öğrenci Girişi Yaptım Hiç Bir Problem Yok !

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 11 Eyl 2017, 15:51

Jezxy yazdı:
Gamlı Baykuş yazdı:Kayıt oldum ama internet sitesinden, bana verilen şifre ile giriş yapamıyorum, kaydımın bulunamadığını söylüyor. Genel bir problem mi yoksa sizde de var mı?
Hocam Siz AÖF den mi bahsediyorsunuz AOL'DEN mi ?

AOL ise Az Önce Öğrenci Girişi Yaptım Hiç Bir Problem Yok !
AÖF'den bahsediyorum. Kayıt olan arkadaşlar da aynı problemi yaşıyorlar mı diye merak ettim.

“Soru - Cevap” sayfasına dön