Ders Seçimi Problemi

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
SquwaRd
Acemi

Ders Seçimi Problemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 05 Eyl 2017, 08:10

İyi günler arkadaşlar,
22 Ağustos'ta kayıdımı yeniledim direkt olarak Ders Seçimi işlemini gerçekleştirip derslerime çalışmak istiyordum fakat bugün 5 Eylül oldu ve 10 gün sonra kayıt yenilemeler sona erecek. Doğal olarak stres yapıyorum, epilepsi rahatsızlığım olduğundan dolayı buda beni teşhise sokuyor. ALO 147'yi aradığım zaman bana Butonlar daha aktif edilmediğini söylüyorlar. Takip etmeniz gerekmektedir diyorlar ve konuyu kapatıyorlar.

Herhangi bir problem çıkar mı bu konuda korkuyorum.. Şimdiden teşekkürler.. :43:

Jezxy
Onursal Üye

Re: Ders Seçimi Problemi

Mesaj gönderen Jezxy » 05 Eyl 2017, 08:26

SquwaRd yazdı:İyi günler arkadaşlar,
22 Ağustos'ta kayıdımı yeniledim direkt olarak Ders Seçimi işlemini gerçekleştirip derslerime çalışmak istiyordum fakat bugün 5 Eylül oldu ve 10 gün sonra kayıt yenilemeler sona erecek. Doğal olarak stres yapıyorum, epilepsi rahatsızlığım olduğundan dolayı buda beni teşhise sokuyor. ALO 147'yi aradığım zaman bana Butonlar daha aktif edilmediğini söylüyorlar. Takip etmeniz gerekmektedir diyorlar ve konuyu kapatıyorlar.

Herhangi bir problem çıkar mı bu konuda korkuyorum.. Şimdiden teşekkürler.. :43:
Hocam Bugün Mesai Saatleri Arası Halk Eğitimi Arayın Bu Yazıyı Birebir Söyleyin Gitmenize Gerek Kalmadan T.C veya Öğrenci Numaranızla Seçim Ekranını Açarlar. ALO 147 SADECE Bilgi Edinme Oradan Fazla Bişey Beklememek Lazım

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 05 Eyl 2017, 08:34

Bugün birşey farkettim şimdi ayrıca ben bu ek sınava katılmak istiyorum. Şöyle birşey sormak istiyorum. Örnek olarak gösteriyorum böyle birşey olur mu bilmiyorum fakat;

1- Ocak 2018 ilk sınav ücretini yatırdım.
2- Ders seçimi işlemimi yaptım.
3- 2 Ekim tarihinde ek sınav ücretini yatırıp, ders seçme işlemimi tamamladım diyelim
4- 14-15 Ekimde sınavlarıma girdim.
5- Sonucu ne zaman açıklanacağını bilmiyorum fakat, Ocak ayında ki sınava katılabiliyor muyum?

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 05 Eyl 2017, 08:51

Herşeyi bu konu altından sormak istiyorum yeni bir konu oluşturarak kirletmek istemiyorum birde şöyle birşeyi farkettim. Zorunlu Ders Sayım 2 iken 16'ya çıkarılmış ve bu derslerin bir çoğunu verdim. Ekran görüntüsü atıyorum ;

1- http://prntscr.com/gh79sx = 16 Ders diyor...
2- http://prntscr.com/gh79zt = Ders Bilgileri genel kısmından bakıyorum. İngilizce 6 gözüküyor.
3- http://prntscr.com/gh7a8p = Fakat başarılı dersler kısmında gördüğünüz gibi İngilizce 6'yı verdiğim gösteriliyor?

Arkadaşlar anlamıyorum gerçekten bende mi problem yoksa MEB birşeylerin peşinden koşmamızı mı istiyor? :08:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 05 Eyl 2017, 09:11

SquwaRd yazdı:Bugün birşey farkettim şimdi ayrıca ben bu ek sınava katılmak istiyorum. Şöyle birşey sormak istiyorum. Örnek olarak gösteriyorum böyle birşey olur mu bilmiyorum fakat;

1- Ocak 2018 ilk sınav ücretini yatırdım.
2- Ders seçimi işlemimi yaptım.
3- 2 Ekim tarihinde ek sınav ücretini yatırıp, ders seçme işlemimi tamamladım diyelim
4- 14-15 Ekimde sınavlarıma girdim.
5- Sonucu ne zaman açıklanacağını bilmiyorum fakat, Ocak ayında ki sınava katılabiliyor muyum?
Hocam Şu 5 Sorunun Cevabını Bugün Halk Eğitimden Çoğu Kişi Bunu Orada Öğrenecek Şimdi Kayıt Yenileme Yapıp Dersleri Seçip Aynı Derslerle EK SINAVA GİREN Kişiler Ek Sınavda Bazı Derslerden Geçerse Ne Olucak Kayıt Yenilemedede Aynı Dersler Var Herkezin Kafasında Soru İşareti Çok Ondan ŞU 5 Sorunun Cevabını Bugün Yarın Netlik Kazanıcak

AMA Kayıt Yenilemede Yapan Kişiler EK SINAVA GİREBİLİR. EK Sınav Açıklanması Maksimum 2 3 Haftayı Alır Aralık Sonda Çoğu Universite Adayı Lise Diplomasını Teslim Etmesi Lazım.

SquwaRd yazdı:Herşeyi bu konu altından sormak istiyorum yeni bir konu oluşturarak kirletmek istemiyorum birde şöyle birşeyi farkettim. Zorunlu Ders Sayım 2 iken 16'ya çıkarılmış ve bu derslerin bir çoğunu verdim. Ekran görüntüsü atıyorum ;

1- http://prntscr.com/gh79sx = 16 Ders diyor...
2- http://prntscr.com/gh79zt = Ders Bilgileri genel kısmından bakıyorum. İngilizce 6 gözüküyor.
3- http://prntscr.com/gh7a8p = Fakat başarılı dersler kısmında gördüğünüz gibi İngilizce 6'yı verdiğim gösteriliyor?

Arkadaşlar anlamıyorum gerçekten bende mi problem yoksa MEB birşeylerin peşinden koşmamızı mı istiyor? :08:
Bu 3 Sorunun Cevabı Biraz Canınızı Sıkıcak Ama

Hocam Şimdi ALAN YOK Adı Altında Ders Seçimi Yapıyordunuz

https://i.hizliresim.com/1gq8G1.png

Dersleriniz Bunlardı Zorunlu Olanlar

AOL Geçen 2 Hafta Önce Duyuru Yaptı

Açık Öğretim Lisesi Duyurusu : 2017-1 Dönemi itibariyle Açık Öğretim Lisesine kayıtlı "Alan Yok" durumunda olan tüm öğrenciler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 27.01.2014 tarih ve 6 sayılı kararı ile yapılan kademeli geçişin sonlanması gereğince "ALAN YOK-2" ye geçirilmiştir.

ALAN YOK-2 ise

4 Yıllık ALAN YOK-2 Ders Çizelgesi
https://i.hizliresim.com/5QbZzL.png

ŞİMDİ "ALAN YOK-2" Statüsünü Açıklayım.

• MATEMATİK = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • FİZİK = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • KİMYA = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • BİYOLOJİ = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
    • BU YUKARDAKİ 4 DERSDEN DAHA ÖNCE VERMİŞ OLDUKLARINIZ VAR İSE ONLARDAN TEKRAR SORUMLU DEĞİLSİNİZ EĞER VERMEMİŞ OLDUKLARINIZ VARSA ZORUNLU DERSLERİNİZE EKLENIYOR
  • Yabancı Dil = " 1 2 3 4 5 6 7 8 " = 18 KREDİ İDİ / 36 KREDİYE ÇIKARILDI.
    • Yabancı Dil Dersini Başarıyla Verip Veya Muaf Olan Kişiler Kredi Oranı 2 Katı Olduğundan TEKRAR 8 DERSDEN SORUMLU OLUYORLAR
    • VERMİŞ OLDUKLARI 18 KREDİLİK YABANCI DİL KREDİLERİNDE DURUYOR HERHANGİ BİR GERİ ALINMA YAPILMIYOR
  • Derslerde İsim , Program , Ders Ekleme/Çıkartma ve Kredi Değişikliliği Yapıldı.
  • Şuan 35 Kredilik Ders Seçimi Yapılıyor. Eski Hali 30 Kredi İdi
  • ORTAK DERSLERİN TOPLAM KREDİSİ : 164 Oldu / Eski Hali 120 İdi
  • SEÇMELİ DERSLERİN TOPLAM KREDİSİ : 288 Oldu / Eski Hali 456 İdi

Mezuniyet ve Ders Seçim Şartları :

• MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
  • MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.
  • Öğrenci 1(Bir) dönemde en fazla 35 (Otuzbeş) kredilik ders alabilir.

### Durum Budur YABANCI DİL DERSİ ESKİ HALİ 18 KREDİ YAPIYORKEN ŞUANKİ HALİ 36 KREDİ YAPIYOR. 2017 DEN İTİBAREN HER KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİ BU DERSİ BAŞARILI BİLE VERSE TEKRAR EKLENİYOR. VERMİŞ OLDUKLARINIZ YABANCI DİL DERSLERİ SİZDE KALIYOR FAKAT 8 DERS TEKRAR BAŞARMAK VEYA MUAF OLMANIZ LAZIM

ALAN YOK / ALAN YOK-2
Duyuru , Karar , Ne Anlama Geldiği , Değişiklikleri , Öncesi Ve Şuanki Hali

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 05 Eyl 2017, 09:22

Ülkede okumak bile suç haline getirildi. Şuan o kadar emeğim boşuna gitti. 1 senelik emeğim çöp oldu. Şikayet konusu oluşturmak istiyorum herifler açmıyor bile.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 05 Eyl 2017, 09:26

SquwaRd yazdı:Ülkede okumak bile suç haline getirildi. Şuan o kadar emeğim boşuna gitti. 1 senelik emeğim çöp oldu. Şikayet konusu oluşturmak istiyorum herifler açmıyor bile.
Hocam sorma herkez ek sınav duyurusu beklerken bu ALAN YOK / ALAN YOK-2 durumu çıktı

bazı arkadaşların 1 2 zorunlu dersi var kayıt yenileyemiyor bu dersler gelicek diye ek sınavda verip kurtulmaya bakıyor.

Bugun saat 9 10 dan sonra arayın hocam ama hani pek umudunuz olmasın ya zati ilgi alaka sıfır halk eğitimde

Yani ALLAH hepimizi erkenden şu açık lise den kurtulmayı nasip eylesin :43:

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 05 Eyl 2017, 09:33

Hocam yazıktır gerçekten yazıktır ya insaf!

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 05 Eyl 2017, 16:08

An itibariyle ödeme.meb.gov.tr ' den kayit yenileme islemimi yaptim . Ne olur ne olmaz dekontun cıktısınıda aldim . Aksi bir durumda halk egitime gidecegiz artik . Bu siteden ödeme yapıp ders seçme işlemi açılan var mı ? not : 10 dk önce kayıt yeniledim.
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 05 Eyl 2017, 19:08

immanuelkant yazdı:An itibariyle ödeme.meb.gov.tr ' den kayit yenileme islemimi yaptim . Ne olur ne olmaz dekontun cıktısınıda aldim . Aksi bir durumda halk egitime gidecegiz artik . Bu siteden ödeme yapıp ders seçme işlemi açılan var mı ? not : 10 dk önce kayıt yeniledim.
Geçen 3. dönem online kayıt yenileme yapmıştım. 1 gün gecikmeli şekilde kayıt yenileme işlemim tamamlandı.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön