alan yok2

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
dideminn

alan yok2

Mesaj gönderen dideminn » 11 Eyl 2017, 01:27

bu dönem kayıt yenileme yaptım ve alan yok2 ye geçtim haliyle. bir yerde okumuştum ingilizce kredileri artmış ve ben ing 1-2-3-4ü vermişim. aradaki fark toplam kredime eklenicek mi? yani ing-1 bana 4 kredi vermiş şuan 6 kredi, ordan 2 kredi eklenicek mi? ve alabilceğim derslere baktığımda sayısal dersler cografya falan 1.2.3.4 e kadar var gerisi yok bu durum sadece bende mi böyle acaba yoksa düzelir mi anlayamadım ben, biyoloji kimya fizik sevdiğimden onlarla ilerliyorum

Jezxy
Onursal Üye

Re: alan yok2

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 01:47

dideminn yazdı:bu dönem kayıt yenileme yaptım ve alan yok2 ye geçtim haliyle. bir yerde okumuştum ingilizce kredileri artmış ve ben ing 1-2-3-4ü vermişim. aradaki fark toplam kredime eklenicek mi? yani ing-1 bana 4 kredi vermiş şuan 6 kredi, ordan 2 kredi eklenicek mi? ve alabilceğim derslere baktığımda sayısal dersler cografya falan 1.2.3.4 e kadar var gerisi yok bu durum sadece bende mi böyle acaba yoksa düzelir mi anlayamadım ben, biyoloji kimya fizik sevdiğimden onlarla ilerliyorum
Şuan Öğrencilerin Hepsi Alan 2 Ye Geçirildi. Farklı Bir Ders Programını Kapsıyor Bazı Derslerin Kredileri Yükseldi Ve Dönem Zorunluluğu Getirildi.

Ama Şuan İçin Hiç Bir Şey Net Değil Herkezi Bir Anda Alan 2 Ye Kaydettikleri Yüzünden Ders Seçme Buton Açılmadı Ve Bazı Kişilerde İse Zorunlu Ders Yükseliyor veya Zorunlu Ders Sayısı Azalıyor Sistem Tam Oturmadı Onu En Başta Belirtiyim BU AYIN 22SİNE KADAR Aşağı Yukarı Herşey Belli Olur.

Resim

Eğer Olursa Alan 2 Tam Anlamıyla Her Öğrencide Uygulamaya Geçilirse

Siz Önceden Bu Dersleri Vermediyseniz.

• MATEMATİK = " 1 2 3 4 "
  • FİZİK = " 1 2 3 4 "
  • KİMYA = " 1 2 3 4 "
  • BİYOLOJİ = " 1 2 3 4 "
    Bu Dersi Veya Dersleri Önceden Verdiyseniz Sadece Vermemiş Veya Muaf Olmadığınız Ders Gelicek
  • Yabancı Dil " 1 2 3 4 5 6 7 8 " = 18 Kredi Yapıyorken 36 Kredi Yapıyor Burada İse Kredi İki Katına Çıktığından Sizin Önceki Vermiş Veya Muaf Olduğunuz Dersler Tamamen Duruyor Kredilerine Kadar Üstüne 36 Kredilik Bir Daha Yabancı Dil Sınavına Girmek Zorunda Kalıyorsunuz.

Burada da ALAN YOK / ALAN YOK-2 Herşeyini Tamemen Açıkladım.

ALAN YOK / ALAN YOK-2
Duyuru , Karar , Ne Anlama Geldiği , Değişiklikleri , Öncesi Ve Şuanki Hali

alimka
Çırak

Mesaj gönderen alimka » 11 Eyl 2017, 02:08

Jezxy yazdı:
dideminn yazdı:bu dönem kayıt yenileme yaptım ve alan yok2 ye geçtim haliyle. bir yerde okumuştum ingilizce kredileri artmış ve ben ing 1-2-3-4ü vermişim. aradaki fark toplam kredime eklenicek mi? yani ing-1 bana 4 kredi vermiş şuan 6 kredi, ordan 2 kredi eklenicek mi? ve alabilceğim derslere baktığımda sayısal dersler cografya falan 1.2.3.4 e kadar var gerisi yok bu durum sadece bende mi böyle acaba yoksa düzelir mi anlayamadım ben, biyoloji kimya fizik sevdiğimden onlarla ilerliyorum
Şuan Öğrencilerin Hepsi Alan 2 Ye Geçirildi. Farklı Bir Ders Programını Kapsıyor Bazı Derslerin Kredileri Yükseldi Ve Dönem Zorunluluğu Getirildi.

Ama Şuan İçin Hiç Bir Şey Net Değil Herkezi Bir Anda Alan 2 Ye Kaydettikleri Yüzünden Ders Seçme Buton Açılmadı Ve Bazı Kişilerde İse Zorunlu Ders Yükseliyor veya Zorunlu Ders Sayısı Azalıyor Sistem Tam Oturmadı Onu En Başta Belirtiyim BU AYIN 22SİNE KADAR Aşağı Yukarı Herşey Belli Olur.

Resim

Eğer Olursa Alan 2 Tam Anlamıyla Her Öğrencide Uygulamaya Geçilirse

Siz Önceden Bu Dersleri Vermediyseniz.

• MATEMATİK = " 1 2 3 4 "
  • FİZİK = " 1 2 3 4 "
  • KİMYA = " 1 2 3 4 "
  • BİYOLOJİ = " 1 2 3 4 "
    Bu Dersi Veya Dersleri Önceden Verdiyseniz Sadece Vermemiş Veya Muaf Olmadığınız Ders Gelicek
  • Yabancı Dil " 1 2 3 4 5 6 7 8 " = 18 Kredi Yapıyorken 36 Kredi Yapıyor Burada İse Kredi İki Katına Çıktığından Sizin Önceki Vermiş Veya Muaf Olduğunuz Dersler Tamamen Duruyor Kredilerine Kadar Üstüne 36 Kredilik Bir Daha Yabancı Dil Sınavına Girmek Zorunda Kalıyorsunuz.

Burada da ALAN YOK / ALAN YOK-2 Herşeyini Tamemen Açıkladım.

ALAN YOK / ALAN YOK-2
Duyuru , Karar , Ne Anlama Geldiği , Değişiklikleri , Öncesi Ve Şuanki Hali

Müdürüm ben anlamadım inglizceleri tekrar mı vericez ? Eğer tekrar vereceksek neden kaldırıldı inglizceler ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 02:13

alimka yazdı:Müdürüm ben anlamadım inglizceleri tekrar mı vericez ? Eğer tekrar vereceksek neden kaldırıldı inglizceler ?
Aynen Hocam Kredileri 2 Katına Çıktığından Dersleri Tekrar Vermek Zorunda Kalıyorsunuz.

Şuan İçin Heralde Gelen Tepkilerden Dolayı Sistemi Ya Uygulamıyorlar Yada Sistemi Tam Oturtamadılar ...

Geçen 2 3 Hafta Önce Zorunlu Dersi Olmayan Kişilere Sadece İngilizce Dersleri Tekrardan Gelmiş ...

Bu Sene Bildiğin Rezaletlik.

Bu 22 Sine Kadar Belli Olur Hocam.

Eğer Sisteme Geçilirse ALAN YOK-2 ye İngilizce Dersi Tamamen Tekrar Verilicek.

dideminn

Mesaj gönderen dideminn » 11 Eyl 2017, 02:29

Jezxy yazdı:
alimka yazdı:Müdürüm ben anlamadım inglizceleri tekrar mı vericez ? Eğer tekrar vereceksek neden kaldırıldı inglizceler ?
Aynen Hocam Kredileri 2 Katına Çıktığından Dersleri Tekrar Vermek Zorunda Kalıyorsunuz.

Şuan İçin Heralde Gelen Tepkilerden Dolayı Sistemi Ya Uygulamıyorlar Yada Sistemi Tam Oturtamadılar ...

Geçen 2 3 Hafta Önce Zorunlu Dersi Olmayan Kişilere Sadece İngilizce Dersleri Tekrardan Gelmiş ...

ama benimde zorunlu dersim yoktu,banada mat 3-4 geldi sadece, fkb zaten vermiştim, ing 1-2-3-4 verdim 5-6-7-8 muaf ve hala öyle görünüyor?

alimka
Çırak

Mesaj gönderen alimka » 11 Eyl 2017, 02:31

Jezxy yazdı:

Şikayetler üzerine tekrar düzenleme yaptık demişler.inglizce derslerini ve diğerlerinden başarılı olunana veya muaf olunan dersler kredi farkına bakılmadan ortak derslerden kaldırılmış..Yani tekrar eklemeyeceklermiş,facebook grubundakileler böyle diyor.Bimerden yaptıkları şikayetlere gelen cevap böyle...Siz emin misiniz tekrar ekleeceklerinden ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 02:34

dideminn yazdı:ama benimde zorunlu dersim yoktu,banada mat 3-4 geldi sadece, fkb zaten vermiştim, ing 1-2-3-4 verdim 5-6-7-8 muaf ve hala öyle görünüyor?
Tamam İşte Zorunlu Dersin Yoktu Fakat

ALANYOK-2 DE Mat 3 - 4 Zorunlu Ders Oldu.

Eskiden Sadece 1 ve 2 Zorunlu Dersdi Siz Bunları Vermiş veya Muaf Olduğunuzdan MAT 3 VE 4 Gelmiş.

Bu İngilizce Dersi Demekki Gelen Şikayetler Üzerine Tekrar Verilmiyor Ama Ara Ara Kontrol Etmek Lazım.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eyl 2017, 02:35

alimka yazdı:Şikayetler üzerine tekrar düzenleme yaptık demişler.inglizce derslerini ve diğerlerinden başarılı olunana veya muaf olunan dersler kredi farkına bakılmadan ortak derslerden kaldırılmış..Yani tekrar eklemeyeceklermiş,facebook grubundakileler böyle diyor.Bimerden yaptıkları şikayetlere gelen cevap böyle...Siz emin misiniz tekrar ekleeceklerinden ?
Hocam Çoğu Kişi Haklı Demekki Şikayet ve Talep Çok Olmuş Geri Adım Atmışlar.

Sistem İlk Başta Yabancı Dil Dersleri Tamamen Ekleniyordu. Şuan İçin Eklenmiyor Demekki Ama Ara Ara Kontrol Etmekte Fayda Var AOL "Açık Öğretim Lisesi" Ne Gibi Karar Alacağı Belli Olmuyor.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön