Hangi Dersler

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
vosdyua

Hangi Dersler

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 02:33

Merhaba ben bu konu varmıdır diyebakmadım açıkçası o yüzden direkt konu açıyorum.Ben bu sene 12.sınıfa geçtim bazı durumlar nedeniyle olmadı derslerim gayet iyi ama aöle geçmek zorundayım.Yarın kayıt yapacağım şöyle bir sorum var hangi derslerden sorumluyum örgün eğitimde dil bölmünüdeydim burada hangi derslerden sınava gireceğim matematik vs. derslerden sınava girecek miyim? teşekkürler.

vosdyua

Re: Hangi Dersler

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 03:44

lütfencevap verin

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 10:28

vosdyua yazdı:Merhaba ben bu konu varmıdır diyebakmadım açıkçası o yüzden direkt konu açıyorum.Ben bu sene 12.sınıfa geçtim bazı durumlar nedeniyle olmadı derslerim gayet iyi ama aöle geçmek zorundayım.Yarın kayıt yapacağım şöyle bir sorum var hangi derslerden sorumluyum örgün eğitimde dil bölmünüdeydim burada hangi derslerden sınava gireceğim matematik vs. derslerden sınava girecek miyim? teşekkürler.
vosdyua yazdı:lütfencevap verin
Resim

Hocam Bak Bu Bizim Ders Programımız AÇIK LİSENİN .

Aole Geçtiğiniz Zaman Hocam

142 veya 210 Yakın Bir Kredi Alıcaksınız , Ve 7 Dönem Olarak Başlayacaksınız.

Mezuniyet Şartları Belli

MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.

142 Kredi Alırsanız 192 Krediye Tamamlamak Zorundasınız Ve

• Dil Ve Anlatım 7
  • Dil Ve Anlatım 8
  • Türk Edebiyatı 7
  • Türk Edebiyatı 8
  • Din Kültürü 7
  • Din Kültürü 8
  • Yabancı Dil 7
  • Yabancı Dil 8
  • Trafik ve İlk Yardım 1
  • Trafik ve İlk Yardım 2

Derslerinden Zorunlu Olucaksınız Ve Bu Dersler 22 Kredi Tutuyor Geriye Kalan 28 Kredilik Derside Seçmeli Dersler Oradan Tamamlayıp Mezun Olucaksınız.

Eğer 210 Bir Kredi Verirse AOL SİZE

Sadece ama Sadece

• Dil Ve Anlatım 7
  • Dil Ve Anlatım 8
  • Türk Edebiyatı 7
  • Türk Edebiyatı 8
  • Din Kültürü 7
  • Din Kültürü 8
  • Yabancı Dil 7
  • Yabancı Dil 8
  • Trafik ve İlk Yardım 1
  • Trafik ve İlk Yardım 2

Şu Zorunlu Dersleri Verip Mezun Olucaksınız.

Ortak Yönleri HER SINAVDA 35 KREDİLİK BİR DERS SEÇİMİ YAPIYORSUNUZ.

İki Yönünüde Anlattım. Halk Eğitimden Sonra Kaç Kredi Aktarıldığını Öğrendikten Sonra Buradan Bu Şekilde Devam Edebilirsin.

qsddsq

Mesaj gönderen qsddsq » 12 Eyl 2017, 12:47

Benim 235 kredim var şu an. YGS 2018 öğrencisiyim. Acaba kalan derslerin hepsini ilk sınavda vermeye çalışmama gerek var mı? 1. sınavda 7. dönem derslerini, 2. sınavda 8. dönem derslerini verirsem konu olarak daha rahat ederim diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz neler?

Kalan dersler:
Din 7, 8
Sağlık bilgisi ve trafik kültürü 1
Dil anlatım 7, 8
Edebiyat 7, 8
trafik 7, 8
yabancı dil 7, 8

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 13:30

qsddsq yazdı:Benim 235 kredim var şu an. YGS 2018 öğrencisiyim. Acaba kalan derslerin hepsini ilk sınavda vermeye çalışmama gerek var mı? 1. sınavda 7. dönem derslerini, 2. sınavda 8. dönem derslerini verirsem konu olarak daha rahat ederim diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz neler?

Kalan dersler:
Din 7, 8
Sağlık bilgisi ve trafik kültürü 1
Dil anlatım 7, 8
Edebiyat 7, 8
trafik 7, 8
yabancı dil 7, 8
Hocam 11 Ders Kalmış Başka Dersler Olmadığına Emin İseniz.

İlk Sınavda DİN 7 8 , SAĞLIK 1 , TRAFİK 7 8 , Dil anlatım 7 , 8

Vermeye Gayret Edin

Sonraki Sınav İse Edebiyat 7 , 8 yabancı dil 7 , 8 İkinci Sınavda Verebilirseniz Mezunsunuz.

Örğün Eğitimden Geliyor İseniz Sadece Bu Dönem Ve Geçen Dönemin Çıkmış Soruları Üzerinden Çalışma Yaparsanız. YGS Hazırlandığınızdan

AOL İçin Bu Derslere Fazla Vakit Ayırmanıza Gerek Yok ...

vosdyua

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 13:34

Jezxy yazdı:
vosdyua yazdı:Merhaba ben bu konu varmıdır diyebakmadım açıkçası o yüzden direkt konu açıyorum.Ben bu sene 12.sınıfa geçtim bazı durumlar nedeniyle olmadı derslerim gayet iyi ama aöle geçmek zorundayım.Yarın kayıt yapacağım şöyle bir sorum var hangi derslerden sorumluyum örgün eğitimde dil bölmünüdeydim burada hangi derslerden sınava gireceğim matematik vs. derslerden sınava girecek miyim? teşekkürler.
vosdyua yazdı:lütfencevap verin
Resim

Hocam Bak Bu Bizim Ders Programımız AÇIK LİSENİN .

Aole Geçtiğiniz Zaman Hocam

142 veya 210 Yakın Bir Kredi Alıcaksınız , Ve 7 Dönem Olarak Başlayacaksınız.

Mezuniyet Şartları Belli

MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.

142 Kredi Alırsanız 192 Krediye Tamamlamak Zorundasınız Ve

• Dil Ve Anlatım 7
  • Dil Ve Anlatım 8
  • Türk Edebiyatı 7
  • Türk Edebiyatı 8
  • Din Kültürü 7
  • Din Kültürü 8
  • Yabancı Dil 7
  • Yabancı Dil 8
  • Trafik ve İlk Yardım 1
  • Trafik ve İlk Yardım 2

Derslerinden Zorunlu Olucaksınız Ve Bu Dersler 22 Kredi Tutuyor Geriye Kalan 28 Kredilik Derside Seçmeli Dersler Oradan Tamamlayıp Mezun Olucaksınız.

Eğer 210 Bir Kredi Verirse AOL SİZE

Sadece ama Sadece

• Dil Ve Anlatım 7
  • Dil Ve Anlatım 8
  • Türk Edebiyatı 7
  • Türk Edebiyatı 8
  • Din Kültürü 7
  • Din Kültürü 8
  • Yabancı Dil 7
  • Yabancı Dil 8
  • Trafik ve İlk Yardım 1
  • Trafik ve İlk Yardım 2

Şu Zorunlu Dersleri Verip Mezun Olucaksınız.

Ortak Yönleri HER SINAVDA 35 KREDİLİK BİR DERS SEÇİMİ YAPIYORSUNUZ.

İki Yönünüde Anlattım. Halk Eğitimden Sonra Kaç Kredi Aktarıldığını Öğrendikten Sonra Buradan Bu Şekilde Devam Edebilirsin.
Tüm dönemleri geçtim bir sıkıntım olmadı hiçbirzaman gene de 142 mi verilecek? yani bu 142 veya 210 verilmesi neye bağlı?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 14:09

vosdyua yazdı:Tüm dönemleri geçtim bir sıkıntım olmadı hiçbirzaman gene de 142 mi verilecek? yani bu 142 veya 210 verilmesi neye bağlı?
Resim

HALK EĞİTİM ÖĞRENCİ KAYDI YAPARKEN

BUNU NEYE GÖRE YAPIYOR BİLMİYORUM HER ÖĞRENCİ FARKLI KREDİYLE GELİYOR SIRF BU YÜZDEN

Bazı Öğrenciler Sadece Kırmızı Alandaki Kredileri Alıyor Dönemine Göre

Bazıları İse Mavi Alandakilerden Alıyor Döneme Göre Toplayıp

Sende Kırmızı 142 Oluyor.

Mavi 210 Kredi Oluyor.

Ondan 142 veya 210 Arası Kredi Gelicek Diye.

vosdyua

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 16:07

Jezxy yazdı:
vosdyua yazdı:Tüm dönemleri geçtim bir sıkıntım olmadı hiçbirzaman gene de 142 mi verilecek? yani bu 142 veya 210 verilmesi neye bağlı?
Resim

HALK EĞİTİM ÖĞRENCİ KAYDI YAPARKEN

BUNU NEYE GÖRE YAPIYOR BİLMİYORUM HER ÖĞRENCİ FARKLI KREDİYLE GELİYOR SIRF BU YÜZDEN

Bazı Öğrenciler Sadece Kırmızı Alandaki Kredileri Alıyor Dönemine Göre

Bazıları İse Mavi Alandakilerden Alıyor Döneme Göre Toplayıp

Sende Kırmızı 142 Oluyor.

Mavi 210 Kredi Oluyor.

Ondan 142 veya 210 Arası Kredi Gelicek Diye.
Şimdi gidip kayıt yaptırdım 225 kredim var diyor. kalan zorunlu ders sayısına 11 diyor şimdi neleri nasıl seçerim söyler misiniz neleri seçmem gerekiyor birde muaf derslerde 10.sınıfta kaldığım dersi gösteriyor o dersi vermem m igerekecek

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 16:13

vosdyua yazdı:Şimdi gidip kayıt yaptırdım 225 kredim var diyor. kalan zorunlu ders sayısına 11 diyor şimdi neleri nasıl seçerim söyler misiniz neleri seçmem gerekiyor birde muaf derslerde 10.sınıfta kaldığım dersi gösteriyor o dersi vermem m igerekecek
Dersin Üzerinde Muaf Yazıyor İse Vermenize Gerek Yok

225 Kredi Mükemmel

Sadece Zorunlu OLAN 11 DERSİ VERDİĞİNİZ ZAMAN Mezunsunuz.

ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER --- > Ders Bilgileri (Genel) ---> Alabileceği Dersler Kısmında

Ortak Derslerin Hepsi Zorunlu Olan Dersleriniz 11 Adet Olucak ...

Üzerinde Muaf Yazan Dersler Var İse Vermenize Seçmenize Gerek YOK

Yüksek Diploma Puanı İstiyorsanız TEKRAR O DERSİ SEÇEBİLİRSİNİZ MUAF OLDUĞUNUZ DERSİ

ŞUAN DERS SEÇİM EKRANI KİMSEDE AÇIK DEĞİL

HERKEZ DERS SEÇİM EKRANINI BEKLİYOR ARA ARA SİTEYE GİRİN

VE SADECE ZORUNLU DERSLERİNİZİ VERMEYE BAKIN SEÇMELİ DERSLERLE ARTIK BİR ALAKANIZ VE İLİŞKİNİZ YOK 11 DERS SONRASI MEZUNSUNUZ.

vosdyua

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 16:15

O 11 ders din kültürü,edebiyat,dil anlatım,ingilizce ve trafik dersleri değil mi? birde bu dersleri verdiğimde üniversite sınav puanıma ek olarak kaç puan gelir?

qsddsq

Mesaj gönderen qsddsq » 12 Eyl 2017, 16:16

Jezxy yazdı: Hocam 11 Ders Kalmış Başka Dersler Olmadığına Emin İseniz.

İlk Sınavda DİN 7 8 , SAĞLIK 1 , TRAFİK 7 8 , Dil anlatım 7 , 8

Vermeye Gayret Edin

Sonraki Sınav İse Edebiyat 7 , 8 yabancı dil 7 , 8 İkinci Sınavda Verebilirseniz Mezunsunuz.

Örğün Eğitimden Geliyor İseniz Sadece Bu Dönem Ve Geçen Dönemin Çıkmış Soruları Üzerinden Çalışma Yaparsanız. YGS Hazırlandığınızdan

AOL İçin Bu Derslere Fazla Vakit Ayırmanıza Gerek Yok ...
Sağolun hocam.
Örgün eğitimden geliyorum. Bu sene yeni kayıtla beraber 7. dönemden başladım. 192'den fazla kredim olduğu için sadece kalan ortak dersleri vermem yetmiyor mu? Tablodaki ortak derslerimin hepsi bunlardı.

OBP'yi önemsediğim için dersleri 2 sınava dengeli bir şekilde dağıtmayı ve soru kaçırmamayı garantileyecek şekilde sınavlara girmeyi planlıyorum. İngilizceyi rahatça fulleyebilirim. Önerileriniz doğrultusunda birinci sınava yazdığınız derslerden bazılarını ikinci sınava aktarabilirim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 18:01

vosdyua yazdı:O 11 ders din kültürü,edebiyat,dil anlatım,ingilizce ve trafik dersleri değil mi? birde bu dersleri verdiğimde üniversite sınav puanıma ek olarak kaç puan gelir?
Hocam Şimdi AOL De Mezun Olunca Otomatik Olarak O Kredi Bilgileriniz Altında Diploma Puanınız Yazıyor.

Diploma Puanıda Herkezde Farklıdır Siz Kendi Derslerinize Göre Hesaplayabilirsiniz ...

Ben Yine de Hesaplama Olayını Anlatıyım !

Geçtiğiniz Derslerin Aldığınız Notlar X Verdiği Kredi = SONUÇ

Tüm Geçtiğiniz Derslerin Çarpımından Aldığın Sonuçlar / Toplam Geçtiğiniz Derslerin Kredileri = Diploma Notunuz.

Diploma Notunuz X 5 = OBP (Ortaöğretim Başarı Puanınız)

OBP (Ortaöğretim Başarı Puanınız) X 0,12 KAT SAYISI = YGS-LYS'ye eklenecek olan puanınız.

X = ÇARPMA

/ = BÖLME

İnşallah Yardımcı Olmuşumdur...

qsddsq yazdı:Sağolun hocam.
Örgün eğitimden geliyorum. Bu sene yeni kayıtla beraber 7. dönemden başladım. 192'den fazla kredim olduğu için sadece kalan ortak dersleri vermem yetmiyor mu? Tablodaki ortak derslerimin hepsi bunlardı.

OBP'yi önemsediğim için dersleri 2 sınava dengeli bir şekilde dağıtmayı ve soru kaçırmamayı garantileyecek şekilde sınavlara girmeyi planlıyorum. İngilizceyi rahatça fulleyebilirim. Önerileriniz doğrultusunda birinci sınava yazdığınız derslerden bazılarını ikinci sınava aktarabilirim.
İşte Budur Müdür Kendini ZORUNLU DERSLERİNE Görede Ayarladınmı AOLÜ HİÇ Kafana Takma

Başarılar Diliyorum YGS/LYS Maratonunda

vosdyua

Mesaj gönderen vosdyua » 12 Eyl 2017, 18:22

Jezxy yazdı:
vosdyua yazdı:O 11 ders din kültürü,edebiyat,dil anlatım,ingilizce ve trafik dersleri değil mi? birde bu dersleri verdiğimde üniversite sınav puanıma ek olarak kaç puan gelir?
Hocam Şimdi AOL De Mezun Olunca Otomatik Olarak O Kredi Bilgileriniz Altında Diploma Puanınız Yazıyor.

Diploma Puanıda Herkezde Farklıdır Siz Kendi Derslerinize Göre Hesaplayabilirsiniz ...

Ben Yine de Hesaplama Olayını Anlatıyım !

Geçtiğiniz Derslerin Aldığınız Notlar X Verdiği Kredi = SONUÇ

Tüm Geçtiğiniz Derslerin Çarpımından Aldığın Sonuçlar / Toplam Geçtiğiniz Derslerin Kredileri = Diploma Notunuz.

Diploma Notunuz X 5 = OBP (Ortaöğretim Başarı Puanınız)

OBP (Ortaöğretim Başarı Puanınız) X 0,12 KAT SAYISI = YGS-LYS'ye eklenecek olan puanınız.

X = ÇARPMA

/ = BÖLME

İnşallah Yardımcı Olmuşumdur...

qsddsq yazdı:Sağolun hocam.

İşte Budur Müdür Kendini ZORUNLU DERSLERİNE Görede Ayarladınmı AOLÜ HİÇ Kafana Takma

Başarılar Diliyorum YGS/LYS Maratonunda
Hocam şimdi şöyle birşey var daha mezun olmadım diye ortalamam hesaplamam yanlış olur sorduğum şey şu şimdi ben ortak dersleri verip mezun olucam kaç tane doğru yapacağım edeceğim puanımı etkiler mi ilk sorum bu? İkinci olarak ders seçerken şimdi 11 ders diyor 7.dönemde 11 dersten 5 tanesini 8.dönemde kalan 6'sını versem mezun olabilir miyim? Birde ygsye girebilmek için 11 dersin tamamını vermem gerekecek mi yoksa mevcut kredim ve dönemimle girebilir miyim?

qsddsq

Mesaj gönderen qsddsq » 12 Eyl 2017, 18:31

vosdyua yazdı: Hocam şimdi şöyle birşey var daha mezun olmadım diye ortalamam hesaplamam yanlış olur sorduğum şey şu şimdi ben ortak dersleri verip mezun olucam kaç tane doğru yapacağım edeceğim puanımı etkiler mi ilk sorum bu? İkinci olarak ders seçerken şimdi 11 ders diyor 7.dönemde 11 dersten 5 tanesini 8.dönemde kalan 6'sını versem mezun olabilir miyim? Birde ygsye girebilmek için 11 dersin tamamını vermem gerekecek mi yoksa mevcut kredim ve dönemimle girebilir miyim?
Biz de onu konuşuyorduk :D Dediğin gibi 7. döneme ve 8. döneme dersleri pay edebilirsin. Ayrıca YGS'ye girmek için gereken şartları çoktan sağlamış durumdasın. YGS ve LYS'ye girebilirsin ama mezun olup diploma alamazsan üniversite kazansan bile yerleşemezsin.

Sanırım her dersin sınavı 20 soru. Her soru da 5 puan. Diyelim Din Kültürü 7 dersinin sınavında 18 soruyu doğru yaptın. O dersin puanı 90 olur. Derslerin katsayılarına göre de her dönem için ortalama alacağız(karnedeki gibi). Sonra 7. ve 8. dönem ortalamamız örgün eğitimdeki 9, 10 ve 11. sınıf ortalamalarımızın aritmetiğiyle diploma puanımız olacak. OBP= diploma puanı X 0.6'ya eşit. Diploma puanın 80 olursa 48 ek puan gelecek.

@Jezxy
Hocam her dönem max 35 kredi alabiliyorsak benim nasıl 235 kredim var? 6x35'den en fazla 210 kredim olabilmesi lazım? :P

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eyl 2017, 19:51

vosdyua yazdı:Hocam şimdi şöyle birşey var daha mezun olmadım diye ortalamam hesaplamam yanlış olur sorduğum şey şu şimdi ben ortak dersleri verip mezun olucam kaç tane doğru yapacağım edeceğim puanımı etkiler mi ilk sorum bu? İkinci olarak ders seçerken şimdi 11 ders diyor 7.dönemde 11 dersten 5 tanesini 8.dönemde kalan 6'sını versem mezun olabilir miyim? Birde ygsye girebilmek için 11 dersin tamamını vermem gerekecek mi yoksa mevcut kredim ve dönemimle girebilir miyim?
İlk Sorundan Başlayım Kardeşim

BİR DERSİN BİR SINAVI

20 SORU 4 SEÇENEK 100 PUANDAN OLUŞUYOR

9 DOĞRU 45 PUAN GEÇME NOTU OLUYOR.

ALACAĞIN HER PUAN DİPLOMA PUANINA YANSIYOR.

VE HER DERSTEN 3 KEZ SINAVA GİRME HAKKIN VAR SONRA O DERS MUAF OLUYOR

Hocam 11 Dersin Hepsini Bir Sınavdada Girebilirsin İstersen Kendine Göre Yol Haritası Yapıp Böledebilirsin. Bu Dersleri Verdiğin AN MEZUNSUN.

YGS GİRMEK İÇİN ARANAN ŞART YA LİSEDEN MEZUN OLUCAKSIN YADA LİSE SON SINIF ÖĞRENCİSİ OLUCAKSIN SENDE ŞUAN SINIF ÖĞRENCİSİ DURUMUNDASIN.

Önünde 3 SINAV VAR 3 SINAV İÇİNDE BU 11 DERSİ İSTERSEN BÖL İSTERSEN 3 SINAVADA AYNI DERSLERLE GİR AMA ZORUNLU DERS OLDUĞUNDAN MUTLAK VERMEYE BAK.

OLDUKİ BU DERSLERİ 3 SINAVDA DA VEREMEDİN BAZILARINDAN MUAF OLDUN O ZAMAN DİPLOMA PUANIN DÜŞER YİNE MEZUN OLURSUN.

DİL VE ANLATIM MUTLAK BAŞARI İSTİYOR HATIRLATIYIM KARDEŞİM ONDAN MUAF OLAMIYORSUN.

qsddsq yazdı:Sanırım her dersin sınavı 20 soru. Her soru da 5 puan. Diyelim Din Kültürü 7 dersinin sınavında 18 soruyu doğru yaptın. O dersin puanı 90 olur. Derslerin katsayılarına göre de her dönem için ortalama alacağız(karnedeki gibi). Sonra 7. ve 8. dönem ortalamamız örgün eğitimdeki 9, 10 ve 11. sınıf ortalamalarımızın aritmetiğiyle diploma puanımız olacak. OBP= diploma puanı X 0.6'ya eşit. Diploma puanın 80 olursa 48 ek puan gelecek.

@Jezxy
Hocam her dönem max 35 kredi alabiliyorsak benim nasıl 235 kredim var? 6x35'den en fazla 210 kredim olabilmesi lazım? :P
Arkadaşta Doğru Açıklamış.

Hocam SENDEKİ OLAY İSE :) Memleketin Yarayan Kanası :) Eğitimde Altyapı Maalesef Yok Örgün Eğitimden Gelen Öğrenci Dersleri AOLDEKİ ÖĞRENCİDEN HEP FAZLA OLUYOR AYNI DERSLERİ GÖRMESİNE RAĞMEN KREDİLERİ FAZLA TUTUYOR.

SİZLE BİZ AYNI DERSLERİ GÖRÜYORUZ AMA SİZ DAHA FAZLA KREDİ İLE AOL GEÇİŞ YAPIYORSUNUZ ÖZETİ BU. SİZİN ÖRĞÜNDEKİ DERSLERİN KREDİLENMESİ FARKLI

ŞÖYLE GÜZEL YANI VAR :)

MESALA SEN FARKLI BİR DİPLOMA PUANI ALICAKSIN.

SENLE AYNI ÖRĞÜNDE OKULU BİTİREN ARKADAŞIN FARKLI BİR DİPLOMA PUANI ALICAK.

Tek BU SEFER Örğüne Göre Bir Tık Fazla Diploma Puanı İle Mezun Olucaksın.

Buda Ülkenin İkinci Yarayan Kanası Olan "OBP" OLUYOR Herkezde Yüksek Olunca Malum Sıralamalarda Düşüş Falan :)

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön