Sınava hazırlanabilir miyim?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Sınava hazırlanabilir miyim?

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 19 Eyl 2017, 19:09

Daha öncede bunun için konu açmıştım arkadaşlar ama hala karamsarım 153 kredim var ve 20 yaşındayım bu sene universite sınavına hazırlanabilir miyim biter mi? Daha fazla zaman da kaybetmek istemiyorum ama ya bitmezse diye de düşünüyorum hep

Forsete
Çırak

Re: Sınava hazırlanabilir miyim?

Mesaj gönderen Forsete » 19 Eyl 2017, 20:38

Merhaba ek sınava girmeye hakkınız varmı? Girecekseniz size bir önerim bu yılda çıkan 3 sınav sorularına çalışın. Özellikle veremeyeceğiniz dersleri ek sınavda seçin ve 2017 yılında yapılmış 3 sınav kitapçığını aölün sitesinden indirin ve seçtiğiniz derslere o sorulardan çalışın. Bende 2016-15-14-13-12 nin tüm sınav kitapçıkları ve ek sınav soruları var. Hepsini tek tek eşleştirdim ve yapılan bütün ek sınavlarda o yılın çıkmış sorularının çıktığını gördüm. O yüzden 35 kredilik çalışacağınız dersleri seçip bu yılın sorularına çalışın. İyi çalışırsanız 35 kredinin tamamını bile alabilirsiniz.

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 19 Eyl 2017, 21:49

Hocam kendi gözünle görmek istiyorsan aölün sitesine gir 2016 da yapılan 3 sınav kitapçığını ve ek sınavı indir kendin karşılaştır. İstersen ardından 2015i indir bak :) Tamamen hepsi aynı. Hatta birşey farkettim. 3. sınav sorusundan soru sormamışlar. Sadece 1. ve 2. yapılan sınavların sorularından çıkmış sorular. Ama tabi yinede 3 sınavada çalışmak lazım. Ek sınavda amaçları zaten insanları mezun etmektir. Ek sınavda yeni sorular hazırlamıyorlar. 2012 yılından beridir yapılıyor ek sınavlar ve hepsindede o yılın sorulmuş sorularının çıktığını gördüm. Çünkü bütün geçmiş sınavların ve ek sınavların kitapçıkları bilgisayarımda kayıtlıdır.

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 19 Eyl 2017, 22:16

Forsete yazdı:Merhaba ek sınava girmeye hakkınız varmı? Girecekseniz size bir önerim bu yılda çıkan 3 sınav sorularına çalışın. Özellikle veremeyeceğiniz dersleri ek sınavda seçin ve 2017 yılında yapılmış 3 sınav kitapçığını aölün sitesinden indirin ve seçtiğiniz derslere o sorulardan çalışın. Bende 2016-15-14-13-12 nin tüm sınav kitapçıkları ve ek sınav soruları var. Hepsini tek tek eşleştirdim ve yapılan bütün ek sınavlarda o yılın çıkmış sorularının çıktığını gördüm. O yüzden 35 kredilik çalışacağınız dersleri seçip bu yılın sorularına çalışın. İyi çalışırsanız 35 kredinin tamamını bile alabilirsiniz.
Malesef girme hakkım var ama bu sene giremeyeceğim şehir dışında olduğum için girseydim kesinlesirdi belki

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 19 Eyl 2017, 23:01

Girme hakkınız olupta girmemeniz sizin için büyük bir kayıp. Şehir dışındaysanız olduğunuz şehirde sınava girebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamanızı şiddetle öneririm.

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 20 Eyl 2017, 16:47

Forsete yazdı:Hocam kendi gözünle görmek istiyorsan aölün sitesine gir 2016 da yapılan 3 sınav kitapçığını ve ek sınavı indir kendin karşılaştır. İstersen ardından 2015i indir bak :) Tamamen hepsi aynı. Hatta birşey farkettim. 3. sınav sorusundan soru sormamışlar. Sadece 1. ve 2. yapılan sınavların sorularından çıkmış sorular. Ama tabi yinede 3 sınavada çalışmak lazım. Ek sınavda amaçları zaten insanları mezun etmektir. Ek sınavda yeni sorular hazırlamıyorlar. 2012 yılından beridir yapılıyor ek sınavlar ve hepsindede o yılın sorulmuş sorularının çıktığını gördüm. Çünkü bütün geçmiş sınavların ve ek sınavların kitapçıkları bilgisayarımda kayıtlıdır.
2. Oda senin şanssızlığın. Her dersi ayrı ayrı kontrol etmedim belirli dersleri kontrol ettim oda vermediğim derslerdi. Aşağıda yazdığım derslere ek sınavda gireceğim bunları kontrol ettim hep aynılar.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1 ve 2
Biyoloji 3 ve 4
Matematik 3
Tarih 5 ve 6
Coğrafya 5

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 20 Eyl 2017, 16:58

edebiyat ile dil anlatımı kontrol ettim bunlarda sorular farklı. Matematik, fizik, biyoloji, tarih, coğrafya vs. bunlarda sorular aynı. Ben edebiyat ve Dil anlatımı verdiğim için ek sınav için bunları hiç kontrol etmemiştim.

afddf
Acemi

Mesaj gönderen afddf » 20 Eyl 2017, 17:46

Arkadaşlar Allah rızası için yardım edin şu pislikk coğrafya-3 dersini nasıl geçerim yapamıyorum iğrenç dersi yardım edin ?

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön