Açık liseye geçiş yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
andrepaul

Açık liseye geçiş yardım

Mesaj gönderen andrepaul » 29 Eki 2017, 01:14

İlk önce herkese merhabalar. Ben 11.sınıf saglık meslek lisesi öğrencisiyim. Malumunuz okulda adam gibi temel dersleri görmuyoruz,çoğunluk meslek dersleri.. Ve mf'den sınava girecek biri için çok dezavantajlı bir durum. Bende açık liseye geçmeye karar verdim,en azından sizin fikirleirnizi almak istiyorum. Örneğin ben şimdi okuldan tasdiknameyi alsam ve birinci dönemi bitirmesem benim bir kaybım olur mu? Ocakta kayıt olsam açık liseye,illa bu dönemi bitirmek mi gerekiyor? Ve 12.sınıfta belki temel liseye geçme durumum olabilir.. Açık liseden temel liseye geçmede bir sıkıntı yaşar mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim:)

Jezxy
Onursal Üye

Re: Açık liseye geçiş yardım

Mesaj gönderen Jezxy » 29 Eki 2017, 03:56

Hoşgeldin :.yehuu:

Şimdi SAĞLIK MESLEK LİSESİ OKUYORSUN VE 11 SINIF ÖĞRENCİSİSİN.

BU MESLEK LİSESİNDE OKUDUĞUN İÇİN MEZUN OLDUGUNDA HEMŞİRE veya HEMŞİR OLUYORSUN.

BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL :)

BUNDAN SONRASI İSE

SEN EĞER AÇIK LİSEYE GEÇMEYE KARAR VERECEĞİN ZAMAN MESLEKİ OLARAK OKULUNU BIRAKMIŞ

DÜZ NORMAL LİSE ÖĞRENCİSİ OLURSUN AÇIK LİSEDE HEMŞİR VEYA HEMŞİRELİK SERTİFİKAN VEYA LİSE DİPLOMAN YANAR. YANİ MESLEĞİN YANAR.

AÇIK LİSEDE VEYA MESLEKİ AÇIK LİSEDE SAĞLIK BÖLÜMÜ YOK !

TEMEL LİSE İSE AYNI ŞEKİL ŞUAN OKUDUĞUN SAĞLIK MESLEKTEN NORMAL ÖRGÜN YÜZYÜZE EĞİTİM VEREN BİR LİSEYE GEÇİYORSUN. YİNE MESLEĞİN OLAN HEMŞİR VEYA HEMŞİRELİĞİN YANIYOR.

SİZE TAVSİYEM BENCE YA SON DÖNEM DİŞİNİ BİRAZ SIKIP DERSHANE TAKVİYESİ LAZIM HEM STAJ YAPICAKSINIZ FAZLA OKULA GİTMİYORSUNUZ HEMEN HEMEN 12 SINIFTA İŞTE STAJ VE DERSHANE DÖNGÜSÜNÜ YAPABİLİRSENİZ ÜNİVERSİTE SINAVINA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

YADA OKULU BİTİRİP 1 SENE MEZUNA KALIP DÜZGÜN DERSHANE ETÜT VEYA YOUTUBE VİDEO ARACILIĞI İLE HAZIRLANMAYI TERCİH EDİN :gozkırkma:

andrepaul

Mesaj gönderen andrepaul » 29 Eki 2017, 12:26

Yalnız o hemşire olma işi kalktı, artık ünvan alamıyoruz ve sağlıkçı olmak istemiyorum

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eki 2017, 02:37

Eğer Ünvan İşi Dediğiniz Gibiyse

Açık Liseye ARALIK OCAK AYINDA KAYIT DÖNEMLERİ AÇILIYOR O ZAMANA KADAR DÜŞÜNÜN KAYIT TARİHLERİ ARASINDA GEÇİŞ YAPABİLİRSİNİZ.

Diğer Sorunuz İse

Resim

Bunlar Bizim Müfredatımız

Okuduğunuz DÖNEM VE DERSLERİ BURADAN BAKABİLİRSİNİZ.

HANGİ DÖNEMDE GELİRSENİZ O DERSLERDEN MUAF OLURSUNUZ GERİ KALAN DÖNEMDEKİ DERSLERİ AÇIK LİSEDE VERMEYE ÇALIŞICAKSINIZ.

İŞTE HANGİ DÖNEM GELMEK İSTERSENİZ ONA GÖRE KENDİNİZ KARŞINIZA ÇIKACAK DERSLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön