Sorumu cevaplayın lütfen...

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Emreahmet167

Sorumu cevaplayın lütfen...

Mesaj gönderen Emreahmet167 » 29 Eki 2017, 15:22

10. Sınıf Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisiyim. Öğretmenler iyi ders anlatamıyor. Geçen seneki Kimya öğretmenim "Sen özelsin, sen dersi daha iyi anlıyorsun." demesine rağmen dersleri zor anlıyorum, diğerleri hiç anlamıyor zaten. Verdiği testlere , ders kitabına şöyle bir bakıyorum ve konuyu hemen anlıyorum. Zaten birçok gereksiz ders var Beden Eğitimi, Müzik, Rehberlik gibi ki Rehberlikten proje veriyor öğretmen. Tenefüsler benim için boş boş geçiyor. Yurttan okula 30 dakika yol var öğlen arası ise yemek yedikten sonra 40 dakika boş duruyorum. Test kitabı getirsem yine yük. Yolda bademciğim şişiyor akşamları zor yutkunup nefes alıyorum. Ev benim için daha iyi olacak. Sınırsız internet, Khan Academy ve Hocalara Geldik izlerim.
:arrow: Açık Öğretim Lisesi'ne en kısa sürede ne zaman geçebilirim?
:arrow: Bu dönemi bitirmeden geçebilirsem ne gibi kaybım olur?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Sorumu cevaplayın lütfen...

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eki 2017, 02:22

Emreahmet167 yazdı:10. Sınıf Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisiyim. Öğretmenler iyi ders anlatamıyor. Geçen seneki Kimya öğretmenim "Sen özelsin, sen dersi daha iyi anlıyorsun." demesine rağmen dersleri zor anlıyorum, diğerleri hiç anlamıyor zaten. Verdiği testlere , ders kitabına şöyle bir bakıyorum ve konuyu hemen anlıyorum. Zaten birçok gereksiz ders var Beden Eğitimi, Müzik, Rehberlik gibi ki Rehberlikten proje veriyor öğretmen. Tenefüsler benim için boş boş geçiyor. Yurttan okula 30 dakika yol var öğlen arası ise yemek yedikten sonra 40 dakika boş duruyorum. Test kitabı getirsem yine yük. Yolda bademciğim şişiyor akşamları zor yutkunup nefes alıyorum. Ev benim için daha iyi olacak. Sınırsız internet, Khan Academy ve Hocalara Geldik izlerim.
:arrow: Açık Öğretim Lisesi'ne en kısa sürede ne zaman geçebilirim?
:arrow: Bu dönemi bitirmeden geçebilirsem ne gibi kaybım olur?
Hoşgeldin :.yehuu:

Şimdi İlk Sorunun Cevabı

Genelde Aralık Ocak Ayı Gibi Dönem Kayıtları Başlıyor O ARA AÇIK LİSEYE GEÇİŞ YAPABİLİRSİN.

2 SORUNUN CEVABINI İSE

BU BİZİM DERS PROGRAMI ZORUNLU DERSLER BUNLAR

Resim

OKULU HANGİ DÖNEMDEN AYRILIP GELİRSEN GERİ KALAN DERSLERDEN SORUMLU OLUCAKSIN

MESALA 10 SINIFIN İKİNCİ DÖNEMİDE GELİRSE 32 DERSDEN GEÇMİŞ OLUCAKSIN GERİ KALAN DERSLERİ VERMEK İÇİN AÇIK LİSEYE DEVAM EDİCEKSİN.

AMA DÖNEMİ BİTİRMEDEN GELİRSEN 22 DERSDEN GEÇMİŞ OLUCAKSIN.

Emreahmet167

Mesaj gönderen Emreahmet167 » 30 Eki 2017, 12:00

Hoşbuldum. Teşekkürler. Şu sorularımı da cevaplar mısınız?
:arrow: Hiç sınavdan dersten falan kalmazsam; açık liseyi örgün liselerle aynı sürede mi bitiririm?(Biliyorum bitirmek yok; Üniversiteye gitmek için girilen sınava girmeyi kastetiyorum.)
:arrow: 1 yılda 2 dönem mi oluyor 3 dönem mi?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eki 2017, 12:46

1.Daha Erken Bitirirsin Hatta Yarım Veya Tam 1 Dönem Farkın Olabilir Bu Tamamen Sana Bağlı.
2.Bizde 1 Yılda 3 Dönem Var

ÜÇ Dönem Kısacası 3 SINAV HAKKI OLUYOR.
ÜÇ Sınavada 3 Kere Kayıt Yenileme Yapıyorsun

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön