Son açıklama

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Son açıklama

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 15 Kas 2017, 21:18

Arkadaşlar diyelim üniversiteyi kazandık ama lisenin bitmesine 5-10 kredi var üniversiteye kayıt yaptırabiliyo muyuz? Yapılmıyor diye biliyordum ama son açıklamayla kafam kariştı açıkcası

bakansiz
Doktor

Re: Son açıklama

Mesaj gönderen bakansiz » 15 Kas 2017, 22:05

Halk eğitim merkezinden mezun olabilir yazısı alıp kayıt yaptırabilirsin.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Kas 2017, 22:06

ceylin-cyln yazdı:Arkadaşlar diyelim üniversiteyi kazandık ama lisenin bitmesine 5-10 kredi var üniversiteye kayıt yaptırabiliyo muyuz? Yapılmıyor diye biliyordum ama son açıklamayla kafam kariştı açıkcası
Şimdi Son Açıklamadan Kastın Nedir Tam Anlayamadım ...

Üniversite Olayına Gelirsek

Şimdi Üniversite ÖSYM Göre Her Senenin Aralık Sonuna Kadar Diploma Teslim Tarihi Var.

Siz Diplomanızı Teslim Edene Kadar Geçici Kayıt Yapılıyor. Diplomanızı Teslim Ettiğiniz 31 Aralığa Kadar Teslim Ettiğiniz Zaman Tamamen Üniversitenin Öğrencisi Oluyorsunuz Ve Derslere Girebiliyorsunuz.

Normalde Açık Lisede 5 - 10 Kredi Kalması veya 1 - 2 Ders Bırakıp Üniversiteye Odaklanmak Tamamen Size Bağlı Bir Durum EK SINAVLARIN HİÇ BİR ZAMAN GARANTİSİ OLMUYOR HER DÖNEM EK SINAV OLUR OLUCAK DİYE.

Ondan Mezuniyetinizi Tamamen 3 Dönem Sınavına Bağlamanız Gerekiyor.

Bu Dönem EK SINAV 1 TANE İLE KALDI.

Fakat Talep Ve İstek Çok Olunca Ve Dönem Sınavınada AZ Süre Kalınca

AÇIK ÖĞRETİM KURUMU ARALIKTAKİ SINAVA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EK SINAV OLARAK GÖSTERDİ.

Aralıkta Sınavda Mezun Olabilirse Üniversitede Okuyan Öğrenciler

Dediğim Gibi 31 Aralık Diploma Tarihine Kadar Mezun Olduklarını Rahatlıkla Kanıtlayabilecekler.

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 16 Kas 2017, 18:39

Jezxy yazdı:
ceylin-cyln yazdı:Arkadaşlar diyelim üniversiteyi kazandık ama lisenin bitmesine 5-10 kredi var üniversiteye kayıt yaptırabiliyo muyuz? Yapılmıyor diye biliyordum ama son açıklamayla kafam kariştı açıkcası
Şimdi Son Açıklamadan Kastın Nedir Tam Anlayamadım ...

Üniversite Olayına Gelirsek

Şimdi Üniversite ÖSYM Göre Her Senenin Aralık Sonuna Kadar Diploma Teslim Tarihi Var.

Siz Diplomanızı Teslim Edene Kadar Geçici Kayıt Yapılıyor. Diplomanızı Teslim Ettiğiniz 31 Aralığa Kadar Teslim Ettiğiniz Zaman Tamamen Üniversitenin Öğrencisi Oluyorsunuz Ve Derslere Girebiliyorsunuz.

Normalde Açık Lisede 5 - 10 Kredi Kalması veya 1 - 2 Ders Bırakıp Üniversiteye Odaklanmak Tamamen Size Bağlı Bir Durum EK SINAVLARIN HİÇ BİR ZAMAN GARANTİSİ OLMUYOR HER DÖNEM EK SINAV OLUR OLUCAK DİYE.

Ondan Mezuniyetinizi Tamamen 3 Dönem Sınavına Bağlamanız Gerekiyor.

Bu Dönem EK SINAV 1 TANE İLE KALDI.

Fakat Talep Ve İstek Çok Olunca Ve Dönem Sınavınada AZ Süre Kalınca

AÇIK ÖĞRETİM KURUMU ARALIKTAKİ SINAVA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EK SINAV OLARAK GÖSTERDİ.

Aralıkta Sınavda Mezun Olabilirse Üniversitede Okuyan Öğrenciler

Dediğim Gibi 31 Aralık Diploma Tarihine Kadar Mezun Olduklarını Rahatlıkla Kanıtlayabilecekler.
Anladım açıklama için teşekkür ederim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön