Aralık sonunda tecilim bitiyor mezun oldum ama diploma yok nasıl askerlik tecil ettirim?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
leny151180
Acemi

Aralık sonunda tecilim bitiyor mezun oldum ama diploma yok nasıl askerlik tecil ettirim?

Mesaj gönderen leny151180 » 10 Ara 2017, 21:33

Arkadaşlar bugün girdiğimiz sınav da mezun oldum. Aralık ayı sonunda tecil sürem bitiyor. Diploma ile tecil ediliyor bunu biliyorum ancak aralık sonuna kadar diplomanın elime geçmesi imkansız gibi duruyor. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl tecil ettireceğim?

bakansiz
Doktor

Re: Aralık sonunda tecilim bitiyor mezun oldum ama diploma yok nasıl askerlik tecil ettirim?

Mesaj gönderen bakansiz » 10 Ara 2017, 22:38

Sınav sonuçları açıklanırsa geçici mezuniyet belgesi alır gidersin.
Sınav sonucu açıklanmazsa sistemde aktif olarak görünmeye devam edersin. Bu da demek oluyor ki halk eğitimden ek-c2 belgesi alıp diploman gelene kadar tecil ettirebilrisin. Öğrenci olarak tecil ettir en kısa zamanda ek-c2 al götür. Diploman gelince de mezun olarak tecil ettirirsin.

Mrronaldo
Doktor

Re: Aralık sonunda tecilim bitiyor mezun oldum ama diploma yok nasıl askerlik tecil ettirim?

Mesaj gönderen Mrronaldo » 11 Ara 2017, 01:30

leny151180 yazdı:Arkadaşlar bugün girdiğimiz sınav da mezun oldum. Aralık ayı sonunda tecil sürem bitiyor. Diploma ile tecil ediliyor bunu biliyorum ancak aralık sonuna kadar diplomanın elime geçmesi imkansız gibi duruyor. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl tecil ettireceğim?
Bi sıkıntı olmaz kardeşim.Geçici mezuniyet belgeni alıp askerlik şubesine git.Tecil ederler onlar zaten sistemden takip ediyolar kimin mezun olduğunu kimin hala devam ettiğini takip ediyolar.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön