2.Sınav

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Pazernus
Doktor

2.Sınav

Mesaj gönderen Pazernus » 01 Oca 2018, 16:57

Benim şuan 84 kredim 35 zorunlu dersim var yakında ders seçim yapıcaz.
35 zorunlu dersten hangilerini seçmeliyim 35 kredi almak için hangi dersler daha uygun

Dİn kültürü-5
Din kültürü-6
Din kültürü-7
Din kültürü-8

Felsefe 1
Felsefe 2

Tarih 4

TC İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRK 1
TC İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRK 2

Coğrafya 4

Matematik 3
Matematik 4

İngilizce-3
İngilizce-4
İngilizce-5
İngilizce-6
İngilizce-7
İngilizce-8

Dil anlatım-4
Dil anlatım-5
Dil anlatım-6
Dil anlatım-7
Dil anlatım-8

Türk edebiyatı-4
Türk edebiyatı 5
Türk edebiyatı-6
Türk edebiyatı-7
Türk edebiyatı-8

Fizik 3
Fizik 4

Kimya 3
Kimya 4

Biyoloji 4

Trafik ve ilk yardım bilgisi 1
Trafik ve ilk yardım bilgisi 2

Sözel dersleri daha iyi yapıyorum.

"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Beydanurr
Acemi

Re: 2.Sınav

Mesaj gönderen Beydanurr » 01 Oca 2018, 17:28

Ben senin yerinde olsam matematik fizik yabancı dil (yabancı dil de sözel ama bi dil ve anlatım değil sonuçta) gibi sözele kıyasla daha zor derslerden en az iki tane seçerim ki geçemezsem bile en azından bir an önce muaf olabileyim. Zorunlu ders sonuçta bunlar öyle yada böyle vermelisin bu dersleri.Ha bir de bence iyi olduğunu düşündüğün derslerden yine en az iki tane seç ki bir önce kurtul bu derslerden. Dediğim gibi bunlar benim düşüncelerim, yine sen bilirsin tabi. Ben mesela felsefe, trafik vs bu derslerden ikişer tane almayı düşünüyorum önümüzdeki ders seçimi zamanında. Bu sitedeki arkadaslara sor onlar cok daha iyi yardımcı olurlar sana, Allah yardımcın olsun.

ishakivv
Çırak

Mesaj gönderen ishakivv » 01 Oca 2018, 23:54

Pazernus yazdı:Benim şuan 84 kredim 35 zorunlu dersim var yakında ders seçim yapıcaz.
35 zorunlu dersten hangilerini seçmeliyim 35 kredi almak için hangi dersler daha uygun

Dİn kültürü-5
Din kültürü-6
Din kültürü-7
Din kültürü-8

Felsefe 1
Felsefe 2

Tarih 4

TC İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRK 1
TC İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRK 2

Coğrafya 4

Matematik 3
Matematik 4

İngilizce-3
İngilizce-4
İngilizce-5
İngilizce-6
İngilizce-7
İngilizce-8

Dil anlatım-4
Dil anlatım-5
Dil anlatım-6
Dil anlatım-7
Dil anlatım-8

Türk edebiyatı-4
Türk edebiyatı 5
Türk edebiyatı-6
Türk edebiyatı-7
Türk edebiyatı-8

Fizik 3
Fizik 4

Kimya 3
Kimya 4

Biyoloji 4

Trafik ve ilk yardım bilgisi 1
Trafik ve ilk yardım bilgisi 2

Sözel dersleri daha iyi yapıyorum.
Kitapları okuman gerekiyor ingilizce için alıştırma yap matematik zorunluysa önce ortaöğretim matematiğine çalış ondan sonra o 2 kitabın konularına internetten çalış diğer dersleri hayatında hiç görmediysen üzgünüm ama inek gibi çalışmalısın :D zor değil haftada 5-6 ders kitabını sürekli tüm kitapların bitene kadar normal kitap okur gibi oku gerisi gelir çalışmazsan zor, refah bi gelecek istiyosan biraz çabala 1 ömür karşısında hiç kalıcaktır

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 01 Oca 2018, 23:56

hocam merhaba sadece yazacağım dersleri eksiksiz alman iyi olur. tavsiyem sözelin daha iyiyse fen derslerini aradan çıkarman iyi olur çoğu formüle değil hafıza ve sözele dayanıyor zaten. geçtiğimiz sınav bütün fen derslerimi 70 ve üzeri notla verdim özelden yazarsan ders notlarımı atabilirim gerçekten işine yarar o kadarda zor ders değiller. sanırım matematikleri muaf bırakıyorsun bu yüzden 2'li şekilde alman muaf olmalarını hızlandırır ama alacağın 35 kredinin bir kısımını yer bunu dert etme bu dersler aradan çıkınca su gibi gelecek krediler. son olarak ta inkilap,felsefe,trafik,din gibi dersleri bu dönem alamazsın çünkü altda verdiğim dersler senin alt derslerin bunları vermeden bir üst dönem derslerini seçmene sistem izin vermez.. dediğim gibi yazdığım dersleri alabilirsiniz hocam.. :27:

Matematik-3
Matematik-4
Dil ve Anlatım-4
Türk Edebiyatı-4
Din Kültürü-5
Fizik-3
Kimya-3
Kimya-4
Biyoloji-4
İngilizce-3
İngilizce-4

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 02 Oca 2018, 01:46

Matematik-3
Matematik-4
Dil ve Anlatım-4
Türk Edebiyatı-4
Din Kültürü-5
Fizik-3
Kimya-3
Kimya-4
Biyoloji-4
İngilizce-3
İngilizce-4

Bu dersleri şimdiki ders seçimimde yani zorunlu olarak alacağım.Eğer alacağım ise ona göre bu derslere şimdiden internetten çalışmaya başlayacağım ilk din kültürü ve dil anlatım derslerini çalışırım.

Fen derslerinin bir ara güncel ders notlarını atarsanız çok sevinirim :)
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 02 Oca 2018, 14:06

en iyisini yaparsın hocam bugün notları dosyadan çıkarıp akşama doğru atarım sana. dil anlatım-4 de sadece açıklama,betimleme gibi anlatım türlerini öğren din kültürüne çalışmasan da olur hafif göz gezdir bilmediğin terimleri okuman yeterli zaten 1 kredilik dersler aşırı kolay oluyor..
ben ingilizce 3 ve 4 den başlamanı öneririm kitaptaki konuları kavra sonuçta bu ikili 8 kredi birden verecek daha sonra kimya-3 e başlarsın asitler ve bazlar,süspansiyon,emülsiyon ve ayırma yöntemlerini çalışman yeter. biyoloji-4 dersi de sadece ekosistem soruyor gayet kolay youtube dan FUNDAmentalsbiyoloji kanalını tavsiye ederim kitapla uğraşmana bile gerek kalmaz :D

“Sınavlar” sayfasına dön