Tecil Hak.

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ErayUs
Acemi

Tecil Hak.

Mesaj gönderen ErayUs » 05 Oca 2018, 16:20

Bu gün tecil ettirdim.. Hiçbir sıkıntı çıkmadı (17. dönem öğrencisiyim, 96 doğumluyum), tek bir sınavım kaldığını söyledim; diplomayı alınca hemen gel 3 yıl daha uzatalım tecilini dediler.. Normalde internette hep 2 yıl deniyordu diplomaya.. bilgi vermek için yazdım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım tecil etmeme gibi bir durum yok benden önce tecil ettirmek için vezneye giden arkadaşlardan da sıkıntı yaşayan kimse olmadı.. Bilginize. :)

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Re: Tecil Hak.

Mesaj gönderen sorun_cozen » 06 Oca 2018, 18:59

Forum Anasayfa bas kisimda sabitlenmesi gereken konulardan biri bence. Tecrubenizi paylasip bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz.

Scarl

Mesaj gönderen Scarl » 06 Oca 2018, 19:48

ErayUs yazdı: 05 Oca 2018, 16:20 Bu gün tecil ettirdim.. Hiçbir sıkıntı çıkmadı (17. dönem öğrencisiyim, 96 doğumluyum), tek bir sınavım kaldığını söyledim; diplomayı alınca hemen gel 3 yıl daha uzatalım tecilini dediler.. Normalde internette hep 2 yıl deniyordu diplomaya.. bilgi vermek için yazdım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım tecil etmeme gibi bir durum yok benden önce tecil ettirmek için vezneye giden arkadaşlardan da sıkıntı yaşayan kimse olmadı.. Bilginize. :)
Teşekkürler neler isteniyor tam olarak tecil ederken, bazı sitelerde 6 vesikalık vs yazıyor bilgilendirir misiniz

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 10 Oca 2018, 14:28

Scarl yazdı: 06 Oca 2018, 19:48
ErayUs yazdı: 05 Oca 2018, 16:20 Bu gün tecil ettirdim.. Hiçbir sıkıntı çıkmadı (17. dönem öğrencisiyim, 96 doğumluyum), tek bir sınavım kaldığını söyledim; diplomayı alınca hemen gel 3 yıl daha uzatalım tecilini dediler.. Normalde internette hep 2 yıl deniyordu diplomaya.. bilgi vermek için yazdım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım tecil etmeme gibi bir durum yok benden önce tecil ettirmek için vezneye giden arkadaşlardan da sıkıntı yaşayan kimse olmadı.. Bilginize. :)
Teşekkürler neler isteniyor tam olarak tecil ederken, bazı sitelerde 6 vesikalık vs yazıyor bilgilendirir misiniz
Hayır sadece EK-C2 belgesi istiyorlar. E-devletten alınabiliyor ya da Açık Öğretim merkezlerinden.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 10 Oca 2018, 14:57

Halk eğitim merkezine gidip kaşeli mühürlü ek c2 belgesi olması gerekiyor yeterli oluyor o evrak.
Mezun olduktan sonrada diploman ile gidip tecil ettirebiliyorsun.

Bu arada ...
Askerlik Kutsal Bir Görevdir. Lütfen Ertlemeyelim :22:
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 15 Oca 2018, 00:23

zekeriyakarahan yazdı: 10 Oca 2018, 14:57
Halk eğitim merkezine gidip kaşeli mühürlü ek c2 belgesi olması gerekiyor yeterli oluyor o evrak.
Mezun olduktan sonrada diploman ile gidip tecil ettirebiliyorsun.

Bu arada ...
Askerlik Kutsal Bir Görevdir. Lütfen Ertlemeyelim :22:
1) Kaşe-mühüre özellikle dikkat eden çok az yer var, onun dışında çoğu yerden e-devletten alınan çıktı yetiyor.
2) Askerliğin kutsal olması bir yana isteyen istediği kadar erteler 29 yaşında da gitsek kutsal 20 yaşında da gitsek kutsal..

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 15 Oca 2018, 00:35

ben de 15. dönem 96 doğumlu aöl öğrencisiyim. ek c2 ile gidip tecil ettirdim aynı soruyu ben sordum son sınavdan sonra ne yapmam gerekiyor dedim "diplomanı alır almaz gel" dedi. şimdi şöyle bi mevzu var diplomalar geç basılıyor diye biliyorum. diploma yerine çıkma belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile gitsek sorun olur mu?
Resim

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 16 Oca 2018, 22:18

yorulmaz35 yazdı: 15 Oca 2018, 00:35 ben de 15. dönem 96 doğumlu aöl öğrencisiyim. ek c2 ile gidip tecil ettirdim aynı soruyu ben sordum son sınavdan sonra ne yapmam gerekiyor dedim "diplomanı alır almaz gel" dedi. şimdi şöyle bi mevzu var diplomalar geç basılıyor diye biliyorum. diploma yerine çıkma belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile gitsek sorun olur mu?
Dostum bende sordum bu soruyu.Buraya gel eğer e-devlette çıktın gözükürse çıkartır tecil ederiz dedi çıkma belgesi ile.Asıl diploma çıkıncada onunla ederiz dedi memur.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön