Çaresiz hissesiyorum kendimi. Yardım eder misiniz?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Çaresiz hissesiyorum kendimi. Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 17:54

Merhaba herkese ben açık lise okuyorum, aranıza yeni katıldım.

Zorunlu Ders: 1
Toplam Kredi: 148
Toplam Dönem: 8
Meslek: Mali müşavirlik ofisinde yardımcı elemanım

Mali müsavir ve muhasebeci var çalıştığım yerde. Bende burada fotokopi-fax-imza-cay kahve vs işleri ile ilgileniyorum. Bana 2 yıllık muhasebe oku, yanımızda muhasebeci olarak devam et dediler. Bu işe inanilmaz derecede ilgim var, sevgim var.

Muhasebe bakkal matematiği gibi, 4 işlem bilmek, işin mantığını çözmek yeterli. Bende ara ara hesap işleri yapıyorum. Mesela bir işyerinde çalışan işcilerin aylik mesai saatlerini hesaplayip, maaslarina dahil ederek aylik ödemelerini vs hesapliyorum. Bunu yaparkende zevkle yapıyorum.

Ama universite sınavını kazanmak için, 2 yillik muhasebe okumak için sınavda matematik yapmak lazım. Yani her ne kadar muhasebecilik mesleginde 4 işlem ve işin mantigini bilmek gerekli olsada üniversite egitimine hak kazanmak icin matematik şart. Benim muhasebe bürosunda yaptigim hesap kitap matematiğini sinavda elbette ki sormayacaklar.

Sorularım tam olarak bu değerli arkadaşlar.

1- Ortalama 200-250 arası puan almam lazım matematik ve turkce yaparak. Türkçe kolay geliyor ama matematigim yok. Dershaneye yazılsam temelden ogreten yok.

2- Annemi babamı kucuk yasta kaybettim. Amcamlar ile yaşıyorum. Amcamların zihinsel engelli kizlari var ve surekli bağırıyor istemsizce. Evde ders çalışma ortamı yok.

3- Ben ne yapacağım? :09:
Bu iletiyi gören arkadaşlarımdan, abilerimden yardım bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Re: Çaresiz hissesiyorum kendimi. Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 17:58

Bu arada Üniversite sınavına mezun olduktan sonra girmek istiyorum.

Kaç sınavda mezun olurum.
Mezun olduktan sonra 1 sene hazirlanicam. Bu sure icerisinde ne yapmaliyim. Kendimi denemek icin test cozdum.
Turkce- 20 net (calismadan)
Matematik (0 net) !
Lütfen konuyu gören, fikri olan herkes dahil olsun olaya

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 18:25

Basın sağolsun öncelikle. Dershaneye temelin olsa da gitme ben 2 sene gittin pismanım sana lazım olan haric herseyi öğretiyorlar hele temelin yoksa asla derim. İmkanın varsa özel ders belki. Matematikte de temelin yoksa belki bunu defalarca duymuşsundur ama antremanlarla matematik serisini al en azından birinci kitabı al toplama cıkarmadan islem yaptırıyorlar. Benim gibi matematik özürlüsü bir insana bile matematikten zevk alabilecek duruma getirdiler sen düsün. Ama tabi temel attıktan sonra ek kaynak video vs izlemen bol bol alıstırma yapman gerekiyor.İmkansız değil tabi ama calısmalısın kesinlikle. Allah yardımcın olsun.

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 18:45

Beydanurr yazdı: 07 Oca 2018, 18:25 Basın sağolsun öncelikle. Dershaneye temelin olsa da gitme ben 2 sene gittin pismanım sana lazım olan haric herseyi öğretiyorlar hele temelin yoksa asla derim. İmkanın varsa özel ders belki. Matematikte de temelin yoksa belki bunu defalarca duymuşsundur ama antremanlarla matematik serisini al en azından birinci kitabı al toplama cıkarmadan islem yaptırıyorlar. Benim gibi matematik özürlüsü bir insana bile matematikten zevk alabilecek duruma getirdiler sen düsün. Ama tabi temel attıktan sonra ek kaynak video vs izlemen bol bol alıstırma yapman gerekiyor.İmkansız değil tabi ama calısmalısın kesinlikle. Allah yardımcın olsun.
Çok tesekkür ederim yanıt verdiğin için canım :38:

Antremanlarla Matematik serisini herkes söylüyor çevremde. Mezun olduktan sonra bir özel ders veren birini bulayım en iyisi. Etüt gibi olur, daha iyi anlarım belki. 1 sene çalışmayla 8 net filan yapılır herhalde. Sonuçta bir hedef var önümde. Bu hedefe ulaşmak için çaba sarfederim. 40 sorudan 8 tane net yapmak zor olmasa gerek. 1 sene çalışacağım çünkü.

Önce hoca bulayım. Haziran da mezun olurum. Mezun olayım, diploma gelsin, kafam rahat çalışayım. Bulduğum Hoca ile görüşeyim. O zaten bana antremanlarla matematik veya başka tür bir kaynak kitap önerisinde bulunur. Sonuçta japonca değil, matematik bu. Sadece 8 net işimi görür. Türkceden bi 26-27 net, matematikten 8-9 net ile kazanırım kolayca.

Dershaneye giden arkadaşlarımda senin dedigini söyledi. Hızlı hızlı anlatıp geçiyorlarmış. Özel ders tavsiyen çok mantıklı. Sinif ortamında öğrenmektense, ev ortamında birebir öğretilmesi daha verimli olur gibi.

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 18:52

Sana yürekten basarılar diliyorum Allah yardımcın olsun inşallah. Beni yanlıs anlamazsan söyle bir tavsiyede de bulunabilirim sana eğer ki İstanbul'da oturuyorsan ve müsaitsen beraber arkadas ortamında da çalışabilriiz ara sıra bile olsa kütüphaneye sık giderim ben kütüphane olur cafe olur dediğim gibi beni yanlış anlama bayanım eğer güvenmezsen anlarım numaramı verip bayan olduğumu teyit edebilirim. Ha dediğim gibi güvenmezsen ki anlarım hiç sorun değil bu arada bu dediklerim sen de bayan isen gecerli :)

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 19:13

Sesli güldüm :09:

ozellikle "sende bayansan geçerli" demene :09:

Çok isterim. Arkadaşım olsa, beraber birbirimize destek olsak elbette güzel olur. Fakat ben Hatay'da ikamet ediyorum. Bayan olduğunuza inanıyorum. Ki İstanbul da olsaydim, bayan olmadığını öğrenseydim hemen numaramı değiştirirdim. 1 saatimi alir :09:

Ama uzağız :03:

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 19:17

Haha canım benim:) Elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım kaynak konusunda özellikle antrenmanlar kitabını alırsan eğer neyse daha fazla üzerine gelmiyeyim sormak istediğin bir sey olursa özelden mesaj atabilirsin her zaman. Rabbe emanetsin :)

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 19:20

Beydanurr yazdı: 07 Oca 2018, 19:17 Haha canım benim:) Elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım kaynak konusunda özellikle antrenmanlar kitabını alırsan eğer neyse daha fazla üzerine gelmiyeyim sormak istediğin bir sey olursa özelden mesaj atabilirsin her zaman. Rabbe emanetsin :)
Peki antremanlarla matematik kitabinı çözebilir miyim ki
Temelim yok sonuçta

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 19:28

Antrenmanlarla matematik kitabı temel atmaya yarıyor zaten baya bildiğin toplama çıkarmadan sadeleştirmeden baslıyor 1 ve 2 yi bitirsen rasyonel sayılar sadeleştirmeler ondalık kesirler üslü ifadeler köklü ifadeler harfli ifadeler doğal sayılar OBEB OKEK yas problemleri vs vs vs yazarken yoruldum :D bu konuların hepsini görmüş olacaksın daha ne ? inan suan bunları yazarken önümde kitap duruyor . kitabın yazarı insanla konusur gibi anlatmış konuları önce bir güzel konuyu anlatıyor ardından alıştırmaları veriyor tabi kendisi de bir kaç tane örnek olsun diye çözüyor konuyu yine anlamazsan aynı konuların videolu anlatımı antrenman yayıncılığın kanalında var sana youtube dan kanal da önerebilirim ise yarayacağından eminim bana bu kitabı öneren arkadasım öğretmen ben siddetle tavsiye ediyorum sana

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 19:33

Az önce üniv okuyan arkadaşım ile gorustum. 190 puan alsan yeterli olur, 2 yillik myo gelir dedi. Acaba hazirana kadar calissam diploma puani ile beraber ve bir kac matematik ile gelir mi dersin 190 puan civarı. Antremanlar kitabını alsam olur mu dersin 190 puan

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 19:54

190 mi bence gelir benim kuzenim hiç çalışmadığı halde 240 küsür bi puan yapmıştı

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 19:56

sen yine de sor sorustur hatta buradaki arkadaslardan da gören varsa yazsın bence onlar cok daha tecrübeliler benden

Kullanıcı avatarı
GözdeDeniz

Mesaj gönderen GözdeDeniz » 07 Oca 2018, 19:58

Kimse yazmıyor senden başka. Jezxy isimli arkadas cok bilgili. Keske konuya bir el atsa

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 07 Oca 2018, 20:00

aktif değillerdir evet o görürse yazar diye tahmin ediyorum bekle biraz istersen ya da özelden sor istersen sorun yapacağını zannetmiyorum gayet anlayıslı birini benziyor

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 08 Oca 2018, 19:14

[quote=Beydanurr post_id=182282 time=1515348046 user_id=18686]
aktif değillerdir evet o görürse yazar diye tahmin ediyorum bekle biraz istersen ya da özelden sor istersen sorun yapacağını zannetmiyorum gayet anlayıslı birini benziyor
[/quote]

Merak etmeyin ben ilgileniyorum kendisiyle yardimci olmaktan zevk aliyorum ama buralarda pek aktif olamiyorum ders calismaktan ama su siralar bi aol grubu kurmayi hedefliyorum bir sinif ortami olusturmak icin
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön