Yetistiremezsem diye korkuyorum?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Rozark
Acemi

Yetistiremezsem diye korkuyorum?

Mesaj gönderen Rozark » 23 Oca 2018, 00:44

Ben günde 2 saat calisiyorum suan sadece biyolojideyim öbürlerine gecemedim 20. Sayfadayim daha yazarak hazirlaniyorum. 10 tane falan kitap var sizce yetisir mi ya?son 1 ay kala 3 saate cikarmayi 2 hafta kala ise 4 saate cikarmayi düşünüyorum 3 saat çalışıp 1 saat gecmis sorulara calismak var aklimda sizce kurtarır mı böyle?

Beydanurr
Acemi

Re: Yetistiremezsem diye korkuyorum?

Mesaj gönderen Beydanurr » 23 Oca 2018, 03:29

Ben çalışmıyorum, bütün odak noktam derslerim. Kitaplarımı alalı 10 küsür gün derslerime internetten çalışmaya baslayalı ise neredeyse 1 ay oluyor belki daha fazla. Buna rağmen kapağını dahi açmadığım 3-4 kitabım var gerisini sen hesap et. Ha imkansız değil ama cok calışman lazım.
Not: Bu söylediklerim konuyu anlamaya çaba ederek çalışıyorsan geçerli. Yok ben sınavı geçeyim yeter diyorsan üstünkörü çalışsan yeterli. Zaten sorular mantığa dayalı oluyor genellikle.

Kullanıcı avatarı
MazelsAblaze

Mesaj gönderen MazelsAblaze » 23 Oca 2018, 06:41

Vaktin var. Çıkmış soruları al bol bol onların üzerinden çöz konu anlatıma kitabın sayfasını açıp tek tek okuyup not alsan dahi, soruların mantığı genellikle aynı.. Konuyu anlamaya internet üzerindeki videolardan anlayabilir çok rahatlıkla da anlayabilirsin.. Bir ay içerisinde boş boş şeylerle uğraşmadan çok rahat matematik, biyoloji vb dersler yetişir. Biyoloji Selin Hoca iyi anlatıyor, örneğin. Onlara bak.. Ama sana tek tavsiyem geçmiş olmak için sınava çalışma diploma notuna yansıması seni üniversite sınavında geri atar..

Başarılar dilerim.

Rozark
Acemi

Mesaj gönderen Rozark » 23 Oca 2018, 12:04

Ben malesef calistigim icin cok zaman ayiramiyorum evet diploma notumun yüksek olmasi gerekiyor universite düşünüyorum çünkü tesekkür ederim

Kullanıcı avatarı
MazelsAblaze

Mesaj gönderen MazelsAblaze » 24 Oca 2018, 07:55

Çalışmış olduğunuzu bilmiyordum, siz yine de kendi boş vakitlerinizi ve kendinizi hangi saatlerde ders çalışmaya vakit ayırabileceğinizi biliyorsunuzdur.. Umarım sınavınız kolay geçer. Bu vakitler içerisinde bol bol çıkmış sorular çözüp üzerinden kendiniz not çıkarmanız iyi olacaktır diye düşünüyorum.. vaktiniz varsa da videolara bakıp konuya hakim olmaya çalışırsınız.. Üniversite istiyorsanız da sınavdan aldığınız puanı yüksek tutmaya çalışın.. Umarım hedeflerinize ulaşırsınız.. Kolay gelsin.

“Sınavlar” sayfasına dön