1 Sınavdan muaf olmak istiyorum

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Ciudad Juarez
Çırak

1 Sınavdan muaf olmak istiyorum

Mesaj gönderen Ciudad Juarez » 14 Şub 2018, 15:40

Ben 11.sınıfın 2. dönemi açık liseye geçtim alttan hiç dersim yok Şimdi 11.sınıfın 2. dönemi edebiyat yazılısına (Edebiyat-6) hiç çalışmasam yani sınavda da boş bıraksam seneye de 2 defa edebiyat-6 yı seçip yine boş bıraksam ondan muaf olabilir miyim ve Diploma notumu etkiler mi? Sayısalcıyım ve boş yere edebiyatla uğraşmak istemiyorum açıkcası.

Jezxy
Onursal Üye

Re: 1 Sınavdan muaf olmak istiyorum acil gelin Lütfen

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Şub 2018, 16:15

Dediğiniz Gibi Yaparsanız Dersden Muaf Olursunuz

Fakat

Muaf Olduğunuz Ders Sizin Diploma Notunuzu Direk Etkiler Çünkü Dersi 45 veya 50 Not Alıp Geçmiyorsunuz Örgün Lise Olsaydı Öyle Olucaktı

Açık Lisede Muafa Bıraka Biliyorsunuz Bu Yüzden 3 Kredilik Bir Diploma Notu Etkisi İllaki Olucaktır Hocam.

Ciudad Juarez
Çırak

Mesaj gönderen Ciudad Juarez » 14 Şub 2018, 20:47

Jezxy yazdı: 14 Şub 2018, 16:15 Dediğiniz Gibi Yaparsanız Dersden Muaf Olursunuz

Fakat

Muaf Olduğunuz Ders Sizin Diploma Notunuzu Direk Etkiler Çünkü Dersi 45 veya 50 Not Alıp Geçmiyorsunuz Örgün Lise Olsaydı Öyle Olucaktı

Açık Lisede Muafa Bıraka Biliyorsunuz Bu Yüzden 3 Kredilik Bir Diploma Notu Etkisi İllaki Olucaktır Hocam.
Nasıl yani hocam muaf olduğum dersin diploma notuma ( 100 üzerinden olan diploma notunu kastediyorum ) bir etkisi olacak mı ? 0 almış gibi mi olucam yoksa o dersin notu hesaba katılmadan mı hesaplanacak diploma notum ?

şuan 191 kredim var 192 de mezun olabilirim diye biliyorum O.o

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Şub 2018, 22:04

Hocam Şöyle Söyleyim Bahsettiğiniz Diploma Puanını Anladım

192 Kredi Olayı
ve
Toplam 8 Dönem

Mezuniyetin Minumum Şartları Oluyor.

Bir İNSAN En Kötü Şartlarda Seçmeli Dersleri Olsun Ortak Dersleri Olsun Bir Şekilde 192 Kredi Tamamlasın Biz Liseden Mezun Edelim Koşulu Oluyor.

Biliyorsun Lise Temel Eğitim ve M.E.B Artık Bütün Eğitimler Mezun Etmeye Dayalı

Şimdi 192 Kredi Olayı Bu Oluyor.

Resim

Şu Resimde Hocam Dikkat Et

Bir Öğrenci 8 Dönem Boyu 35 Kredi Alırsa Seçmeli Dersleri Seçip EN ALT SATIRA DİKKATLİ BAK YANİ HER SINAVDA 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPIP
8 TANE SINAVINDADA 35 KREDİ ALINCA 280 KREDİ GİBİ BİR İMKANA ULAŞMIŞ OLUYOR.

280 KREDİNİN OBP VE DİPLOMA NOTU DOĞAL OLARAK FARKLI OLUCAK.

Sizinde 192 Krediye Ulaşmanız Mezuniyetin Sadece Şartlarını Yerine Getirmiş Olucak. Doğal Olarak Muaf Olduğunuz Dersler veya Ders Diploma Puanınızı Etkiliyicek.

İsterseniz Şu Altdaki Siteye Giriş Yapıp Tek Tek Derslerinizi Hesaplayıp Şimdiden Diploma Puanınızı Öğrenin

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic.php?f=2&t=16964

# Resmin Ortasındaki Kırmızı Alan Aklınızı Karıştırmasın Yokmuş Farz Edin :gozkırkma:

Ciudad Juarez
Çırak

Mesaj gönderen Ciudad Juarez » 18 Şub 2018, 19:00

Jezxy yazdı: 14 Şub 2018, 22:04 Hocam Şöyle Söyleyim Bahsettiğiniz Diploma Puanını Anladım

192 Kredi Olayı
ve
Toplam 8 Dönem

Mezuniyetin Minumum Şartları Oluyor.

Bir İNSAN En Kötü Şartlarda Seçmeli Dersleri Olsun Ortak Dersleri Olsun Bir Şekilde 192 Kredi Tamamlasın Biz Liseden Mezun Edelim Koşulu Oluyor.

Biliyorsun Lise Temel Eğitim ve M.E.B Artık Bütün Eğitimler Mezun Etmeye Dayalı

Şimdi 192 Kredi Olayı Bu Oluyor.

Resim

Şu Resimde Hocam Dikkat Et

Bir Öğrenci 8 Dönem Boyu 35 Kredi Alırsa Seçmeli Dersleri Seçip EN ALT SATIRA DİKKATLİ BAK YANİ HER SINAVDA 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPIP
8 TANE SINAVINDADA 35 KREDİ ALINCA 280 KREDİ GİBİ BİR İMKANA ULAŞMIŞ OLUYOR.

280 KREDİNİN OBP VE DİPLOMA NOTU DOĞAL OLARAK FARKLI OLUCAK.

Sizinde 192 Krediye Ulaşmanız Mezuniyetin Sadece Şartlarını Yerine Getirmiş Olucak. Doğal Olarak Muaf Olduğunuz Dersler veya Ders Diploma Puanınızı Etkiliyicek.

İsterseniz Şu Altdaki Siteye Giriş Yapıp Tek Tek Derslerinizi Hesaplayıp Şimdiden Diploma Puanınızı Öğrenin

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic.php?f=2&t=16964

# Resmin Ortasındaki Kırmızı Alan Aklınızı Karıştırmasın Yokmuş Farz Edin :gozkırkma:

Hocam sağolun anlattığınızı anladım ama mesela ben edebiyattan 60 aldım diğer geçtiğim derslerim hepsi 100. Böyle olmasındansa edebiyattan muaf olup diploma notumu 100 yapmam daha iyi olmaz mı

“Sınavlar” sayfasına dön