Seçmeli dersler sorunu

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
TRay55

Seçmeli dersler sorunu

Mesaj gönderen TRay55 » 28 Mar 2018, 13:17

Arkadaşlar ben 12.nci sınıfın 2 donemi açık liseye geçtim sınava daha rahat çalışabilmek için.Hedeflerim doğrultusunda bu kararı aldım.Açık liseye kayıt oldum oradaki memur bana hiçbir şekilde ders seçiminden bahsetmedi adı bile geçmedi.Dedi ki 5 dersin var bunları verirsen mezun olursun dedi ben de dedim ki matematik fizik falan yok mu dedim yok dedi.Kayıtım böylece tamamlandı.Herneyse geçen gün fark ettim ki sistem bana bir sürü seçmeli ders atmış ve saçma saçma şeyler.Şimdi sorularım şunlar.

1.Seçmeli dersleri çözmezsem ortalamama etki eder mi düşürür mü (OBP)

2.Seçmelileri çözmeyeceksem mesela bir sınav günüm full seçmeli ders atmışlar o sınavlara girip mi çözmeyeceğim yoksa gitmesem de olur mu ?

Şimdiden teşekkürler.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Seçmeli dersler sorunu

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Mar 2018, 18:10

Şimdi Bahsettiği 5 Ders SİSTEMİN ZORUNLU DERSLERİ OLUYOR BUNLARI BAŞARILI OLMANIZ LAZIM Kİ MEZUN OLABİLESİNİZ.

VE MEMUR AOL SİSTEMİNİ ANLATMAK İSTEMEMİŞ SİZE MEZUN OL GERİSİNİ DÜŞÜNME GİBİ GÖSTERMİŞ.

Bizde de Matematik Fizik Kimya Dersleri Var Lakin SİZ 12 SINIF 2 DÖNEMDE GELDİĞİNİZDEN.

BİZİM AÇIK LİSENİN PROGRAMINA GÖRE 12 SINIF 2 DÖNEMDE EDEBİYAT DİL ANLATIM YABANCI DİL DERSLERİ KALIYOR.

KİŞİ İSTERSE MATEMATİK FALAN ALABİLİYOR.

ŞİMDİ SİZİN SEÇMELİ DERSLERİNİZİN GELMESİNİN SEBEBİ İSE

BİZDE HER DERS FARKLI KREDİLENDİRMELERE SAHİP.

BİR SINAVDA 35 KREDİLİK DERS SEÇEBİLİYORUZ !

SİZİNDE 5 DERSİNİZ 35 KREDİNİN ALTINDA KALDIĞINDAN

SİSTEM OTOMATİK 35 KREDİYİ TAMAMLAYACAK DÜZEYDE DERS SEÇİMİ YAPMIŞ VE SİSTEMDE BELLİ BAŞLI SEÇMELİ DERSLERİ EKLEMİŞ.

SEÇMELİ DERSLER BUNDAN DOLAYI GELMİŞ DİĞER KONUYA GELİCEK OLURSAK

SEÇMELİ DERSLERDEN İYİ PUAN ALIP YANİ 80 VE ÜSTÜ ALACAĞINIZ HER İYİ PUAN SİZE FAZLA OBP OLARAK GELİR.

TAM TERSİ İSE YANI DERSİ 45 İLE GEÇMENİZDE KÖTÜ OBP OLARAK YANSIR.

DERS ADI ÜSTÜNDE SEÇMELİ DERS OLDUĞUNDAN BU DERSLERDEN SORUMLU DEĞİLSİNİZ

İSTERSENİZ O DERSLERİN SINAVINA GİRMEYEBİLİR VEYA CEVAP ANAHTAR KISMINI BOŞ BIRAKABİLİRSİNİZ.

AMA MUTLAKA VE MUTLAKA O KALAN 5 DERSİ SINAVA GİRİP VERMENİZ GEREKİYOR.

Dilay

Mesaj gönderen Dilay » 30 Mar 2018, 01:25

Arkadaslar ben secmeli cografya 2 (164)alan kodudersini sectim sonra halk egitimden kitabi aldim cografya 2 kitabi verildi bana calistim sonra test cozmek icin girdigimde benim calistigim kitabla alakasi yok arastirdim sec.cog.2 icin cografya 6 kitabindan sorumlusunuz diyo zaten testlerde sec cografya 2 (162)alan kodu cikiyo buda cografya 6 sorumlu sorular var tekrar adamin yanina gidip sordum yok oyle bisey sen alan koduna bakma diyo nolur yardim edin bana

Dilay

Mesaj gönderen Dilay » 30 Mar 2018, 01:28

Pardon benim sectigim alan kodu 156

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Mar 2018, 05:37

156 Seçmeli Coğrafya 2 Seçmeli Coğrafya 2 dersi için Coğrafya 6 ders kitabından sorumlusunuz.

Resmi Sitenin Açıklaması ve Kitap Listesi Budur.
https://maol.meb.gov.tr/kitap_kilavuz/k ... olmaol.pdf

KİTAP İSE İKİ FARKLI YAYINCILIK VAR HER YAYINCILIKTANDA KARMA SORULAR GELEBİLİR.

KİTAPLAR İSE

MEB Yayınları 5.6.7.8. Bölümler Coğrafya 6 dersi içindir.
Dikey Yayıncılık 5.6.7.8. Bölümler Coğrafya 6 dersi içindir.

“Sınavlar” sayfasına dön