Açık Lise Dersler

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zeyni
Çırak

Açık Lise Dersler

Mesaj gönderen zeyni » 03 Nis 2018, 13:45

Arkadaşlar baya araştırma yaptım fakat sorumun cevabını net olarak Halk Eğitim Merkezi bile veremiyor. Bu yüzden çok arada kaldım zaten riskli olan bir durum daha riskli hale döndü gözümde ne yapacağımı anlamadım. Şu yeni müfredatla birlikte dersler değişti yeni dersler geldi işte Dil Anlatım Ve Edebiyat birleşti. Felsefe dersi 10. sınıfa da geldi. İnkilap tarihi 12. sınıfa alındı 12. sınıfta normalde tarih yoktu şuan var. Din kültürü 2 saate çıktı ben bir saat gördüm yıllarca o kredi açığı nasıl olacak. Yani eski ders sistemiyle alakasız şeyler oldu. Şimdi ben bu kadar değişen dersi tekrar verecek miyim? :22: Bu derslerin hepsini tekrar vermek liseyi yeniden bitirmek demek. En başta 5 tane zorunlu dersim vardı hayatım boyunca hiçbir dersten kalmadım şu saçma sapan değişiklik sonucu almadığınız ders varsa vermek zorundasınız dediler. Bu programa göre ben orda ki hiçbir dersi almadım. Kafam çok karıştı. :?: :?: Açık liseye geçmek istememin sebebi okul gereksiz ve ben kendi disiplini mi oluşturmak konusunda inşallah sorun yaşamayacağım.

Bana net bilgi verebilecek veya net bir bilgi alabileceğim bir yere yönlendirebilecek olursam sevinirim. Halk Eğitim de bilmiyor. 147'yi falan mı aramalıyım?

Yeni program ;
Resim
Eski program;

Resim
Arada bir sürü fark var. Ne olacak şimdi?

Noname

Re: Açık Lise Dersler

Mesaj gönderen Noname » 03 Nis 2018, 17:31

zeyni yazdı: 03 Nis 2018, 13:45 Arkadaşlar baya araştırma yaptım fakat sorumun cevabını net olarak Halk Eğitim Merkezi bile veremiyor. Bu yüzden çok arada kaldım zaten riskli olan bir durum daha riskli hale döndü gözümde ne yapacağımı anlamadım. Şu yeni müfredatla birlikte dersler değişti yeni dersler geldi işte Dil Anlatım Ve Edebiyat birleşti. Felsefe dersi 10. sınıfa da geldi. İnkilap tarihi 12. sınıfa alındı 12. sınıfta normalde tarih yoktu şuan var. Din kültürü 2 saate çıktı ben bir saat gördüm yıllarca o kredi açığı nasıl olacak. Yani eski ders sistemiyle alakasız şeyler oldu. Şimdi ben bu kadar değişen dersi tekrar verecek miyim? :22: Bu derslerin hepsini tekrar vermek liseyi yeniden bitirmek demek. En başta 5 tane zorunlu dersim vardı hayatım boyunca hiçbir dersten kalmadım şu saçma sapan değişiklik sonucu almadığınız ders varsa vermek zorundasınız dediler. Bu programa göre ben orda ki hiçbir dersi almadım. Kafam çok karıştı. :?: :?: Açık liseye geçmek istememin sebebi okul gereksiz ve ben kendi disiplini mi oluşturmak konusunda inşallah sorun yaşamayacağım.

Bana net bilgi verebilecek veya net bir bilgi alabileceğim bir yere yönlendirebilecek olursam sevinirim. Halk Eğitim de bilmiyor. 147'yi falan mı aramalıyım?

Yeni program ;
Resim
Eski program;

Resim
Arada bir sürü fark var. Ne olacak şimdi?
Zorunlu dersin kaç taneyse hepsini vermek zorundasın .Meb her şeyi yapmakla serbest.A yı b yapar öğrenci susmak zorunda kalır :) .

zeyni
Çırak

Mesaj gönderen zeyni » 03 Nis 2018, 21:24

Açık Öğretim Lisesi telefon rehberindeki bir kaç kişiyle görüştüm sorun çıkmaz dediler. Geçtiğiniz sınıfın derslerini tekrar vermeniz gerekmez dediler. Sadece şöyle bir şey dediler zorunlu derslerden alıp da veremediğiniz varsa ondan sorumlu olursunuz benim böyle bir dururum yok çok şükür.

UMARIM SORUN OLMAZ ÖYLE DEDİLER AMA :44:

Noname

Mesaj gönderen Noname » 04 Nis 2018, 05:46

zeyni yazdı: 03 Nis 2018, 21:24 Açık Öğretim Lisesi telefon rehberindeki bir kaç kişiyle görüştüm sorun çıkmaz dediler. Geçtiğiniz sınıfın derslerini tekrar vermeniz gerekmez dediler. Sadece şöyle bir şey dediler zorunlu derslerden alıp da veremediğiniz varsa ondan sorumlu olursunuz benim böyle bir dururum yok çok şükür.

UMARIM SORUN OLMAZ ÖYLE DEDİLER AMA :44:
Zorunlu dersin 0 yazıyorsa problem yok :)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön