Tyt sınavına başvuru yaptım. Bu sene mezun olabilir miyim bende?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
TombikBey
Acemi

Tyt sınavına başvuru yaptım. Bu sene mezun olabilir miyim bende?

Mesaj gönderen TombikBey » 03 May 2018, 13:10

Toplam kredim
Link= https://i.hizliresim.com/z0dnR9.png

Bu sene üniversiteye gidebilecek miyim. Kafam çok karışık. Sınavdan çok düşük kredi alıyorum hep. Aldığım krediler 15 civarı oluyor hep. Diyelim ek sınava kaldim. Ee ben ek sınav olduğu zaman (tahminen eylul-ekim ayında ek sınav olur) üniversitede olacağım kazanırsam. Ek sınava üniversite okurken o karmaşada, başka bir şehirde nasıl gireceğim? Kafam çok karıştı benim. Yardımcı olur musunuz Bana?

servetinanc
Doktor

Re: Tyt sınavına başvuru yaptım. Bu sene mezun olabilir miyim bende?

Mesaj gönderen servetinanc » 03 May 2018, 13:45

önümüz de daha 2-3 sinav var, mezun olma ihtimalin cok yuksek. yani yil sonuna kadar coktan kredinizi tamamlamis olursunuz, tabi zorunlu dersinizi vermen veya muaf olman halin de

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 03 May 2018, 13:47

Sinav yerini universiteyi okudugun sehire aldirabilirsin.

Kullanıcı avatarı
TombikBey
Acemi

Mesaj gönderen TombikBey » 03 May 2018, 14:25

Cansınız..
Çok teşekkür ederim

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 03 May 2018, 16:19

TombikBey yazdı: 03 May 2018, 13:10 Toplam kredim
Link= https://i.hizliresim.com/z0dnR9.png

Bu sene üniversiteye gidebilecek miyim. Kafam çok karışık. Sınavdan çok düşük kredi alıyorum hep. Aldığım krediler 15 civarı oluyor hep. Diyelim ek sınava kaldim. Ee ben ek sınav olduğu zaman (tahminen eylul-ekim ayında ek sınav olur) üniversitede olacağım kazanırsam. Ek sınava üniversite okurken o karmaşada, başka bir şehirde nasıl gireceğim? Kafam çok karıştı benim. Yardımcı olur musunuz Bana?
Dostum 3 sınava girersen .O kalan zorunlu dersle birlikte.35 kredilik toplam ders seçebilirsin . Seçmeli ders seçmeni tavsiye ederim ne kadar seçebiliyorsan seç işini garantiye al.Zaten seçmeli dersler kolay oluyor.Sana tavsiyem eğer ezberin kuvvetliyse .Coğrafya ,Tarih , Dil ve anlatım ,Temel dini bilgiler,Ekonomi,Psikoloji,Türk edebiyatı.Hz.Muhammed'in Hayatı.
Ben coğrafya hariç diğer seçmeli dersleri seçtim .Şuan anda mezuniyet incelemesindeyim.Ek sınava kalmadan mezun olabilirsin.Yeter ki inan :.yehuu:

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön