Diploma?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ErayUs
Acemi

Diploma?

Mesaj gönderen ErayUs » 14 May 2018, 11:38

Mezun oldum, AÖL'e girmeye çalışınca "DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ Durumunda Olan Öğrencilerin Sisteme Giriş Yetkileri Yoktur..!" diyor. Peki diplomayı kendim mi gidip almalıyım?

ErayUs
Acemi

Re: Diploma?

Mesaj gönderen ErayUs » 14 May 2018, 12:12

Ekstra bir sorum olacak: Açık Öğretim Lisesi'nden alacağım bir geçici belgeyle (diploma yerine) askerliğimi üç yıl tecil ettirebilir miyim? Yoksa illa diploma mı istiyorlar?

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ruukiiyee » 14 May 2018, 13:02

ErayUs yazdı: 14 May 2018, 11:38 Mezun oldum, AÖL'e girmeye çalışınca "DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ Durumunda Olan Öğrencilerin Sisteme Giriş Yetkileri Yoktur..!" diyor. Peki diplomayı kendim mi gidip almalıyım?
diploma geldiğin da duyuru yaparlar zaten .halk egitime gidip alırsın

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 14 May 2018, 14:01

Doğru ya, "şu şu tarihte mezun olan öğrencilerin diploması gelmiştir" deniyordu değil mi AÖL sitesinde. Unuttum.

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ruukiiyee » 14 May 2018, 14:58

ErayUs yazdı: 14 May 2018, 12:12 Ekstra bir sorum olacak: Açık Öğretim Lisesi'nden alacağım bir geçici belgeyle (diploma yerine) askerliğimi üç yıl tecil ettirebilir miyim? Yoksa illa diploma mı istiyorlar?
aöl de okudugun sürece askerlıgını tecil ettirebilirsin . aöl den mezun olduktan sonra sana 1 yıl süre veriyolar tecil için oda üni sınavına hazırlanman için .eger aöl den mezun olursan .örgünden veya açıkdan üni kazanmazsan tecil ettiremezsin .

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 22 May 2018, 02:00

ruukiiyee yazdı: 14 May 2018, 14:58
ErayUs yazdı: 14 May 2018, 12:12 Ekstra bir sorum olacak: Açık Öğretim Lisesi'nden alacağım bir geçici belgeyle (diploma yerine) askerliğimi üç yıl tecil ettirebilir miyim? Yoksa illa diploma mı istiyorlar?
aöl de okudugun sürece askerlıgını tecil ettirebilirsin . aöl den mezun olduktan sonra sana 1 yıl süre veriyolar tecil için oda üni sınavına hazırlanman için .eger aöl den mezun olursan .örgünden veya açıkdan üni kazanmazsan tecil ettiremezsin .
Yok hayır bir yanlışınız var, diploma ile üniversiteye gitmesen dahi üç sene tecil ettirebiliyorsun. Benim sorum diploma yerine geçici belge yeterli mi?

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 22 May 2018, 07:07

ErayUs yazdı: 14 May 2018, 11:38 Mezun oldum, AÖL'e girmeye çalışınca "DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ Durumunda Olan Öğrencilerin Sisteme Giriş Yetkileri Yoktur..!" diyor. Peki diplomayı kendim mi gidip almalıyım?
Bende de aynı şekilde diyordu .147 arayıp sordum erişim engellenme sebebimiz mezun olduğumuz için ancak 147 de ki arkadaşlar şifrenizi değiştirip sisteme tekrar giriş yapmamı sağladılar.Diplomam basılmış durumda bakalım ne zaman gelicek bekliyorum :27: .Kendinde alabilirsin vekalet verdiğin kişide alabilir noter şartıyla.147 ara şifreni değiştirsinler sisteme giriş yaparsın mezuniyet işlemler kısmından takip edebilirsin.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 25 May 2018, 17:15

Bu gün askerlik şubesine gittim (diplomasız bir şekilde) ve bana e-devletten yapacağımı söyleyip bir liste verdiler. Yaklaşık on maddelik bir liste. Her sene bir şeyler çıkarıyorlar. :sandalye:

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 27 May 2018, 02:45

ErayUs yazdı: 25 May 2018, 17:15 Bu gün askerlik şubesine gittim (diplomasız bir şekilde) ve bana e-devletten yapacağımı söyleyip bir liste verdiler. Yaklaşık on maddelik bir liste. Her sene bir şeyler çıkarıyorlar. :sandalye:
Benim diploma halk eğitime yollamışlar gidip alıcam :) .E devletten mezuniyet belgesi çıkartıp tecil ettirebilirsin veya çıkma belgesi olmadı diploma 3 şeçenek var.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 27 May 2018, 16:52

Peki şu konuda bir bilginiz var mı, ben bu sene sınava kayıt olmadım üniversite sınavına. Tecilde bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir sene hazırlanırım dediydim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 May 2018, 18:12

Hocam E-DEVLET Üzerinden Doldurduğunuz Anket ve Şuan Olacağınız Sağlık Muayanesi Tamamen YENİ PROSEDÜR Olmuş.

İnternetde Çoğu Arkadaş Bahsetmiş Bu Konuda Muayeneye Girmiş ve Öyle Tecil Ettirmişler.

Gelişmeleri Buradan Yazarsan Hocam Bu Sınavdan Sonra Çok Tecil İşlemleri İçin Uğraşan Arkadaşlar Olucaktır Yardımcı Olmuş Oluruz.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 27 May 2018, 18:31

Jezxy yazdı: 27 May 2018, 18:12 Hocam E-DEVLET Üzerinden Doldurduğunuz Anket ve Şuan Olacağınız Sağlık Muayanesi Tamamen YENİ PROSEDÜR Olmuş.

İnternetde Çoğu Arkadaş Bahsetmiş Bu Konuda Muayeneye Girmiş ve Öyle Tecil Ettirmişler.

Gelişmeleri Buradan Yazarsan Hocam Bu Sınavdan Sonra Çok Tecil İşlemleri İçin Uğraşan Arkadaşlar Olucaktır Yardımcı Olmuş Oluruz.
Allah razı olsun içime su serpttin. Tabi ki de ankette sorulan sorular dahil her şeyi paylaşırım şu işi bir halledeyim Allah'ın izniyle.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 27 May 2018, 20:07

ErayUs yazdı: 27 May 2018, 16:52 Peki şu konuda bir bilginiz var mı, ben bu sene sınava kayıt olmadım üniversite sınavına. Tecilde bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir sene hazırlanırım dediydim.
En kötü 1 sene tecil ederler en fazla 2 veya 3 sene lise diplomasına tecil ediyolar.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 27 May 2018, 20:09

Jezxy yazdı: 27 May 2018, 18:12 Hocam E-DEVLET Üzerinden Doldurduğunuz Anket ve Şuan Olacağınız Sağlık Muayanesi Tamamen YENİ PROSEDÜR Olmuş.

Bende bilmiyordum 2018 ocağın 2 haftası gittiğimde sormuştum 2 dönem sınavında mezun olabilirim o zaman tecillim bozulur mu diye evet bozulur 2 ay içersinde gel mezun olduktan sonra.Eğer mezun olursan e-devletin varsa biz burdan giriş yapıp mezuniyet belgesi ile tecil ederiz demişti memur.Bende bilmiyordum :) daha tecil ettirmedim bende diplomayı alıp öyle edicem.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 27 May 2018, 21:11

Mrronaldo yazdı: 27 May 2018, 20:09

Bende bilmiyordum 2018 ocağın 2 haftası gittiğimde sormuştum 2 dönem sınavında mezun olabilirim o zaman tecillim bozulur mu diye evet bozulur 2 ay içersinde gel mezun olduktan sonra.Eğer mezun olursan e-devletin varsa biz burdan giriş yapıp mezuniyet belgesi ile tecil ederiz demişti memur.Bende bilmiyordum :) daha tecil ettirmedim bende diplomayı alıp öyle edicem.
Bence bir an önce git, her ne kadar oluyor gözüyle baksak da anket manket derken biraz uğraştırabilir. Garantiye almakta fayda var.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön