Genel(düz) liseden mesleki acık liseye nasıl geçebilirim?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Burak18

Genel(düz) liseden mesleki acık liseye nasıl geçebilirim?

Mesaj gönderen Burak18 » 11 Eyl 2008, 22:33

Neler gerekli ve de halk egitimden mi yapıcam bilgilendirriseniz sevinirim arkadaşlar...

Burak18

Re: Genel(düz) liseden mesleki acık liseye nasıl geçebilirim?

Mesaj gönderen Burak18 » 12 Eyl 2008, 15:19

Son gün ne zaman?

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Mesaj gönderen MeteHAN » 13 Eyl 2008, 00:47

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN AÇIK MESLEK LİSESİNE GEÇMEK İSTEYENLER İÇİN DUYURU!

Açıköğretim Lisesinde kayıtlı Öğrecilik durumu ‘’AKTİF’’ veya ‘’DONUK’’ olan öğrencilerden Mesleki Açıköğretim Lisesine geçmek isteyenlerin kayıt ücretlerini yatırarak dilekçe göndermeleri istenmişti, bu işlemin yapılabilmesi için genel lise kısmının da banka hesapları açtırıldı, çok sayıda öğrencimizin yanlış ücret yatırdığı tespit edildiği için genel lisenin banka hesabı kapatıldı şu an genel liseye kayıtlı öğrencilerden öğrencilik durumu ‘’aktif veya donuk ‘’ olanlar kayıt ücreti yatıramamaktadırlar. Bu öğrencilerimizin işlemleri şu şekilde yapılacaktır;
Kayıt yenileme ücreti yatırılmadan ekteki dilekçe doldurulup Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilecek,
Öğrencinin dilekçesi müdürlüğümüz tarafından değerlendirilip, meslek lisesine kayıt işlemi yapıldıktan sonra irtibat bürolarından kayıt yenileme yapılacak.
Dilekçe örneği için tıklayınız.

(Not: Dilekçeler (0312) 497 40 61 ‘e faks çekilebilir.)

Tasdikname almış öğrenciler, meslek lisesinde alan değiştirecekler öğrenciler ile Öğrencilik durumu ‘’SİLİK’’ olan öğrenciler önce kayıt yaptırıp sonra dilekçe gönderecek. Dilekçe örnekleri kayıt kılavuzu ekinde vardır.
Mesleki Açıköğretim Lisesine yeni kayıt ve kayıt yenileme yaptıracak öğrencilerden halen askerde olan öğrenciler bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıtları alınacak, kayıt evraklarına askerde olduklarına dair belge eklenecek.
3 yıllık sisteme yeni kayıt alınırken yüz yüze eğitim verecek okul sistemde sorulmuyor bu tip öğrencilerimizin isimleri okullarına ek liste yapılarak gönderilecektir. 4 yıllık sisteme kayıt yaptıran öğrencilerin okullara göre listeleri sistemden alınabilir.
4 yıllık sistemde Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi gibi tanımlamalar yer almamaktadır. 4 yıllık sisteme yeni kayıt alınırken önce ‘’Mesleki Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık’’ okul seçilecek daha sonraki sayfada çıkan 27 alan’dan öğrencinin istediği alan seçilerek kayıt alınacaktır.

Burak18

Mesaj gönderen Burak18 » 15 Eyl 2008, 15:52

Halen geçebilme şansım varmı arkadaşlar?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön