Universite sınavı

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Nslhnn

Universite sınavı

Mesaj gönderen Nslhnn » 03 Tem 2018, 21:37

Merhaba aranıza yeni katıldım bu sene üniversite sınavına girdim ama 3. Dönem sınavında mezun olur muyum emin değilim ek sınav yapılır mı? Ya da geçici bir belge veriliyormus sanırım üniversiteye vermek için 6 ay geçerliliği varmış bu sınavdan sonra 1. Dönem sınavı yine aynı tarihte mi yapılır mı çok soru sordum ama şimdiden teşekkürler :)

_cid_
Doktor

Re: Universite sınavı

Mesaj gönderen _cid_ » 03 Tem 2018, 22:06

Hatırladığım kadarıyla cevap vermek isterim. Ek sınav genelde oluyormuş, büyük ihtimalle. Tarih olarak da Eylül, Ekim diye hatırlıyorum. Foruma aratırsan kolaylıkla bulursun sanırım.

Mrronaldo
Doktor

Re: Universite sınavı

Mesaj gönderen Mrronaldo » 05 Tem 2018, 03:29

Nslhnn yazdı: 03 Tem 2018, 21:37 Merhaba aranıza yeni katıldım bu sene üniversite sınavına girdim ama 3. Dönem sınavında mezun olur muyum emin değilim ek sınav yapılır mı? Ya da geçici bir belge veriliyormus sanırım üniversiteye vermek için 6 ay geçerliliği varmış bu sınavdan sonra 1. Dönem sınavı yine aynı tarihte mi yapılır mı çok soru sordum ama şimdiden teşekkürler :)
3 dönem de mezun olsan problem olmaz e-devlet üzerinden de mezuniyet belgesi alınabiliniyor illa diplomayı beklemene gerek yok tabi diploman gelince üniversiteyi kazanırsan diplomayı verirsin .Genelde ocak ayına veya ocak ayında oluyor 1 dönem sınavı.Kredi çok azsa ek sınav da başarırsın 1 dönem sınavına çok var çünkü .Ek sınav da halletmeye bak.

“Sınavlar” sayfasına dön