MAOL'E Geçiş Yapsam kaç dönemde biter

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
hadibeqw
Çırak

MAOL'E Geçiş Yapsam kaç dönemde biter

Mesaj gönderen hadibeqw » 30 Ağu 2018, 11:55

Açık lisede 9.dönemim ve 22 kredim kaldı.Fakat ülkedeki ekonomik gidişat beni biraz tedirgin etti.Yeni kayıt döneminde maol'e geçiş oluyormuş.Maole geçersem kaç dönemde bitiririm.Şuan zorunlu dersim 0.SAdece seçmelilerle sınavı girip bitiriyorum.Geçmemi tavsiye edermisin ? Yine üniversiteye giderim fakat iş bulamassam bir meslek öğrenmiş olur onu yaparım.Maol'e geçersem elektrik seçicem.

Jezxy
Onursal Üye

Re: MAOL'E Geçiş Yapsam kaç dönemde biter

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ağu 2018, 14:19

Hocam Bu Mesleği Seviyormusunuz Peki ? veya Hiç İş Bulma Konusunda Araştırma Yaptınızmı ?

Şimdi Eğer Mesleki Bölüme Geçiş Yaparsanız 2 Sene Daha Eğitim Görmeniz Gerekiyor.

2 Sene İçerisinde 1 Sene Tamamen Okuldan Sınavlardan Ve Teknik Eğitimlerden Gelicek Krediniz Var ve Diğer Sene İse Tamamen Stajınıza Bağlı Gelicek Bir Kredi Olucak

Toplamda 2 Sene İçerisinde 126 Kredi Daha Toplamış Olucaksınız ve Şuan Toplamaya Çalıştığınız 22 Krediye Gerek Kalmayacak Tabi Bu Size Bağlı İsterseniz Daha Fazla Kredide Toplayalabilirsiniz.

hadibeqw
Çırak

Mesaj gönderen hadibeqw » 30 Ağu 2018, 15:24

Jezxy yazdı: 30 Ağu 2018, 14:19 Hocam Bu Mesleği Seviyormusunuz Peki ? veya Hiç İş Bulma Konusunda Araştırma Yaptınızmı ?

Şimdi Eğer Mesleki Bölüme Geçiş Yaparsanız 2 Sene Daha Eğitim Görmeniz Gerekiyor.

2 Sene İçerisinde 1 Sene Tamamen Okuldan Sınavlardan Ve Teknik Eğitimlerden Gelicek Krediniz Var ve Diğer Sene İse Tamamen Stajınıza Bağlı Gelicek Bir Kredi Olucak

Toplamda 2 Sene İçerisinde 126 Kredi Daha Toplamış Olucaksınız ve Şuan Toplamaya Çalıştığınız 22 Krediye Gerek Kalmayacak Tabi Bu Size Bağlı İsterseniz Daha Fazla Kredide Toplayalabilirsiniz.
2 yılda çokmuş.En baştan geçseydim daha iyi olurdu.Artık üniversiteye bakıcaz

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ağu 2018, 15:29

Hani Mezun Olduktan Sonrada Mesleki Lise Okuyabiliyorsunuz Tekrar Fakat Yine Bu İşlem 2 Sene Sürüyor.

ve Tekrar Aynı Hem Açık Lisenin Sınavları Hemde Mesleki Lisenin Sınavları Olucak.

Bunu Hatırlatıyım.

Bencede EN MAKUL OLANI ÜNİVERSİTEYE ODAKLANMAK HOCAM :gozkırkma:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön