ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Jezxy
Onursal Üye

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Eyl 2018, 15:01

Resim

2018 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU’nun 7. Sayfasında

“Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.” denmektedir.

Mezun olamayan öğrencilerimiz 31 Aralık 2018 tarihine kadar mezuniyetini belgelendirdikleri takdirde mağduriyet yaşamayacaktır.

Herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiş ancak dönem sınavları sonucunda mezun olamamış öğrencilerimiz halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden “İlgili Makama” hitaben yazılmış olan “mezun olabilir yazısı” ile kayıtlarını yaptırabilmektedirler.

*YUKARDAKİ ALTI ÇİZİLİ AÇIKLAMADA*

AÇILMASI PLANLANAN EK SINAV İLE YANİ 35 KREDİLİK BİR SINAV SİSTEMİ İLE MEZUN OLUCAK KİŞİLER ANCAK MEZUN OLABİLİR YAZISI ALABİLİYOR.

III. dönem sınavları sonucunda mezun olan öğrencilerimizin diploma basım işlemleri devam etmektedir. Diplomaları basılmamış olan öğrencilerimiz halk eğitim merkezlerinden veya e-devlet üzerinden geçici mezuniyet belgesi (çıkma belgesi) alabilirler.

EKSINAV İÇİN DUYURU

Ek sınavlar Açık Öğretim Lisesinin iş takviminde belirtilen dönem sınavlarından değildir. Bakanlık Makamının Oluru ile yapılmaktadır. Ek sınavla ilişkin bilgilendirme http://aol.meb.gov.tr/ internet adresinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin takip etmeleri gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Re: ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !

Mesaj gönderen sizofren » 04 Eyl 2018, 15:08

Bu kesin ek sınav olacağı anlamına gelir demi hocam
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Eyl 2018, 15:18

sizofren yazdı: 04 Eyl 2018, 15:08 Bu kesin ek sınav olacağı anlamına gelir demi hocam
Doğrudur

Lakin Belki Dönem Sınavını Geçen Senede Olduğu Gibi Yani 1.Dönem Sınavı Üniversite Öğrencilerine EK SINAV OLARAK SUNULABİLİR.

Veya EĞER YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEMELERİ YETİŞTİREBİLİRLER İSE ARALIĞA KADAR EK SINAV AÇABİLİRLER.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 04 Eyl 2018, 15:37

Jezxy yazdı: 04 Eyl 2018, 15:18
sizofren yazdı: 04 Eyl 2018, 15:08 Bu kesin ek sınav olacağı anlamına gelir demi hocam
Doğrudur

Lakin Belki Dönem Sınavını Geçen Senede Olduğu Gibi Yani 1.Dönem Sınavı Üniversite Öğrencilerine EK SINAV OLARAK SUNULABİLİR.

Veya EĞER YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEMELERİ YETİŞTİREBİLİRLER İSE ARALIĞA KADAR EK SINAV AÇABİLİRLER.

Hocam o şekilde sakata gelmiş oluruz :) Ek Sınav + Aralık sınavı olacağı düşüncesindeyim çünkü Üniversite dersleri de başlayacak hatta AÖF Kasım ayında ilk sınavını yapacak. Bu yüzden kredisi eksik olan öğrencileri fazla zora sokmayacakları düşüncesindeyim.

Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Eyl 2018, 15:48

HOCAM İŞTE ORTADA BİR EK SINAV VAR LAKİN TÜM ŞARTLARI SÖYLEMEK LAZIM AÇIK LİSE YETİŞTİREBİLİRSE ARALIĞA KADAR KAÇ TANE EK SINAV YAPABİLİR İMKANLARI VAR

AMA BU YENİ KAYIT / KAYIT YENİLEME / SONRA DERS SEÇİM İŞLEMLERİ FALAN DERKEN EĞER VAKTİ UZUN TUTARLAR İSE EK SINAV KONUSU SIKINTIYA GİRİCEK

BUNLARA ŞİMDİLİK HİÇ GEREK YOK HEP TAHMİNİ GİDİYORUZ AMA EN GÜZEL YANİ EK SINAV TALEPLERİ BOŞA OLMAMIŞ :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 04 Eyl 2018, 15:53

Jezxy yazdı: 04 Eyl 2018, 15:48 HOCAM İŞTE ORTADA BİR EK SINAV VAR LAKİN TÜM ŞARTLARI SÖYLEMEK LAZIM AÇIK LİSE YETİŞTİREBİLİRSE ARALIĞA KADAR KAÇ TANE EK SINAV YAPABİLİR İMKANLARI VAR

AMA BU YENİ KAYIT / KAYIT YENİLEME / SONRA DERS SEÇİM İŞLEMLERİ FALAN DERKEN EĞER VAKTİ UZUN TUTARLAR İSE EK SINAV KONUSU SIKINTIYA GİRİCEK

BUNLARA ŞİMDİLİK HİÇ GEREK YOK HEP TAHMİNİ GİDİYORUZ AMA EN GÜZEL YANİ EK SINAV TALEPLERİ BOŞA OLMAMIŞ :gozkırkma:
Evet hocam artık bu hafta ki faaliyetlerine ve ilerisini gözleyecez. Umduğumuzun olacağını hissediyorum hayırlısı ile :)

Resim

Abdullah93

Mesaj gönderen Abdullah93 » 04 Eyl 2018, 17:02

Geçen sene 3 ek sınav olmuş bu sene neden 1

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 04 Eyl 2018, 17:06

Vayyy 3 defa olmuş mu? Sanırım şu yüzden; Alan yok olayı Alan yok-2'ye geçiş esnasında mağduriyet olmasın diye olabilir, şans verilmiş belli ki. Çünkü ek 8 ders eklenme durumu olmuş.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 04 Eyl 2018, 17:26

Abdullah93 yazdı: 04 Eyl 2018, 17:02 Geçen sene 3 ek sınav olmuş bu sene neden 1
Geçen sene de sadece 1 tane oldu, sadece çok çok önceden 3 defa olmuş 2'si Ankara'da. Galiba Ankara da olanlar kalktı sadece 1 defa oluyor 2 senedir vs

Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Eyl 2018, 18:39

Abdullah93 yazdı: 04 Eyl 2018, 17:02 Geçen sene 3 ek sınav olmuş bu sene neden 1
Geçen Sene Değil O BİR ÖNCEKİ SENE 15 TEMMUZ VAKASI OLMUŞTU.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 04 Eyl 2018, 19:55

Jezxy yazdı: 04 Eyl 2018, 18:39
Geçen Sene Değil O BİR ÖNCEKİ SENE 15 TEMMUZ VAKASI OLMUŞTU.
Hocam ben Aöl sayfama baktım tarihlere geçen yıl önce 1. dönem kayıdı yapmışız sonra ek sınav açılmış.

6. Eylül 1.dönem kayıtları
27.Eylül ek sınav kayıtları yapmışız..
Belki bu yıl da o takvimi görecez gibi geldi bana :)

Resim

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2018, 02:19

Öncelikle doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum . Bu yüzden kusura bakmayın arkadaşlar ... JEZYX nasılsın dostum :.yehuu:
Aylar sonra siteye girmek gercekten farklı ve güzel bir duygu ... Zamanında burada hep birlikte aol diplomamızı alabilmek için kredi
hesapları yaptık ve hayırlısıyla 2017'nin 11. ayı diplomamı teslim aldım... Darısı sizin başınıza tekrar dostlarım.
Sonrasında malum YKS serüveni oldu . 196 yerleşme puanı ile istanbul universitesi açık ve uzaktan eğitim fakultesi - sosyal hizmetler bölümünü tercih olarak 1. sıraya yazmıştım ve istedigim de oldu diyebilirim .

Tam bu noktada müsaitsen bir sorum olacak Jezyx dostum... Önce e devletten online kayıt işlemi ile kaydımı yaptım. Ardindan üniversitenin https://aksis.istanbul.edu.tr sitesinden öğrenci kaydımı oluşturup , harc ücretini yatırdım...

Lise diplomasının aslı gibidir noterli belgesini istiyorlar mesela. E devletten rahatlıkla bu ve askerlik gibi durum belgelerini çıkaratabiliyoruz
noter zorunlu mudur ?

Şimdi bu noktadan sonra okula götürecegimiz evraklar neler ? bu konuda mutlaka bilgin oldugunu düşünüyorum :gozkırkma:
ve sen hangi bölümü seçtin.. umarım istedigin olmuştur :)

Cevaplarsan sevinirim dostum... Görüşmek üzere.
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eyl 2018, 17:11

@immanuelkant

ESTF.

Hocam Şurada Sizin Üniversite Hatta Senin Bölüm BU KONUDAN BAHSETMİŞ SENDEKİNDEN KİTAPÇIK 10 SAYFA BİR KUCALA İSTERSEN GEREKLİ HERŞEY ANLATILMIŞ GİBİ

BAĞLANTI

Hocam Üniversiteden Puan Aldım TYT-200 LAKİN 2 YILLIK BİR YER SEÇMEDİM Gelicek Sene Birkez Daha Deniyicem BU SENE ASKERİ SINAVLAR FALAN NE VARSA DENİYİM DEDİM :)

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BAŞARILAR DİLERİM SANA.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 08 Eyl 2018, 04:57

Jezyx , bu kılavuzu incelemiştim . İyi dileklerin icin cok teşekkür ediyorum... herşey gönlünüzce olsun arkadaşlarım. :wink:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 08 Eyl 2018, 12:58

Jezxy yazdı: 06 Eyl 2018, 17:11 @immanuelkant

ESTF.

Hocam Şurada Sizin Üniversite Hatta Senin Bölüm BU KONUDAN BAHSETMİŞ SENDEKİNDEN KİTAPÇIK 10 SAYFA BİR KUCALA İSTERSEN GEREKLİ HERŞEY ANLATILMIŞ GİBİ

BAĞLANTI

Hocam Üniversiteden Puan Aldım TYT-200 LAKİN 2 YILLIK BİR YER SEÇMEDİM Gelicek Sene Birkez Daha Deniyicem BU SENE ASKERİ SINAVLAR FALAN NE VARSA DENİYİM DEDİM :)

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BAŞARILAR DİLERİM SANA.

Hocam MSÜ Sınavına mı girdiniz ?

Resim

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön