Muafiyet

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Muafiyet

Mesaj gönderen shizoskit » 26 Eyl 2018, 05:10

Herkese iyi günler dilerim benim sorum şu şekilde olcak ben şuan ders seçme işlemi yaparken var olan derslerimin bazılarını seçemiyorum düşük dönem dersleriniz olduğu için bu dersi seçemiyorsunuz gibi bir uyarı veriyor eskiden sanırsam böyle değildi vermem gereken derslerin hepsini dilediğim gibi seçip 3 sınavdada geçemezsem muafiyet oluyordu o dersten sorumlu olarak tutulamıyordum ben şuan alo açık liseyi aradığımda bana düşük dönemli dersleriniz varken bi üst dönem derslerinizi seçemezsiniz diyor yani örneğin yabancı dil 5 isimli dersim varken yabancı dil 7 yi seçemezsiniz diyor e o zaman ben bu muafiyetten ne anladım o zaman buda mantıken düşünüldüğünde dil ve anlatım dersi gibi vermesi zorunlu ders gibi birşey oluyor . açık lise numarasını aradığımda ise çıkan çalışanlar geçiştirip kapatma derdine düşüyorlar yada bizi daha önceden de aramışsınız diyor ne yapiyim aramiyimmi bilgi almaya çalışıyorum geçiştiriyorlar kapatıyorlar bende tekrar tekrar haliyle arıyorum bilgi almak için çünkü gerçekten bilgisizim konuyla ilgili lütfen beni bilgilendirirmisiniz ve daha 1 ay öncesine kadar dil ve anlatım ile türk edebiyatı dersleri ayrıydı şuan ikisi birleştirildi diyorlar bu konu hakkındada bana bilgi verebilirmisiniz . teşekkür ederim şimdiden

_cid_
Doktor

Re: Muafiyet

Mesaj gönderen _cid_ » 26 Eyl 2018, 12:43

Daha önce nasıl oluyordu bilemiyorum ama ben son iki dönem önce düşük dönemleri seçtim yani sistem bana sonraki üst dönem dersini seçtirmedi. Ama mantıklı olanı da bu arkadaşım. Aol'ün tek yaptığı mantıklı iş bu bile diyebiliriz. Mesela harfleri öğrenmeden direk şiir okuyabilir miydin? Böyle düşün. Aol evet mezun olman için var ama bilgisiz mezun etmek için yok. Her şey kolay olmamalı olmaz da arkadaşım.

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Re: Muafiyet

Mesaj gönderen shizoskit » 26 Eyl 2018, 13:44

Daha önceden ne kadar varsa kaçıncı ders olduğu önemsiz takır takır seçiyordun geçmesende muaf kalıyordun haklısın boş olarak okul bitirmek tabikide kötü birşey fakat dil ve anlatım dersine o kadar odaklanmış durumdayımki diğerlerini gerçekten gram umursamıyorum şuan dil ve alatım edebiyat dersleride birleşmiş bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah iyi olur bu yaptıkları

“Sınavlar” sayfasına dön