Çıkma belgesi olayı

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bekirfurkangok1071

Çıkma belgesi olayı

Mesaj gönderen bekirfurkangok1071 » 28 Eyl 2018, 04:03

Arkadaşlar,beni aydınlatır mısınız? Ben çıkma belgesi almasam diplomam basılmayacak mı?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Çıkma belgesi olayı

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Eyl 2018, 11:28

bekirfurkangok1071 yazdı: 28 Eyl 2018, 04:03 Arkadaşlar,beni aydınlatır mısınız? Ben çıkma belgesi almasam diplomam basılmayacak mı?
Çıkma Belgesini Talep Edip Almanın Diplomaya Bir Etkisi YOK !

SİZ MEZUN OLDUKTAN SONRA NE YAPARSANIZ YAPIN DİPLOMA BASIM SÜRECİNİ ETKİLEMEZ MUTLAKA DİPLOMANIZ BASILMIŞ BİR ŞEKİLDE HALKEĞİTİME GÖNDERİLİR.

ŞİMDİ ÇIKMA BELGESİNİ NİYE TALEP EDİYORSUNUZ BU KONUNUN TEMEL SORUSU !

EĞER ÜNİVERSİTE İÇİN İSE

ÖNCELİK ÇIKMA BELGESİ DEĞİL MEZUN YAZISI OLMALI ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLE GÖRÜŞÜP MEZUN YAZISINI KABUL EDİYORMU ! EĞER ETMİYOR İSE ÇIKMA BELGESİNE O ZAMAN BAŞVURU YAPMANIZ GEREKİYOR.

ÇIKMA BELGESİNİN NE İŞE YARADIĞI KISMINA GELİCEK OLURSAK

ŞU BAĞLANTIDAN BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ :gozkırkma:

bekirfurkangok1071

Mesaj gönderen bekirfurkangok1071 » 28 Eyl 2018, 22:42

Jezxy yazdı: 28 Eyl 2018, 11:28
bekirfurkangok1071 yazdı: 28 Eyl 2018, 04:03 Arkadaşlar,beni aydınlatır mısınız? Ben çıkma belgesi almasam diplomam basılmayacak mı?
Çıkma Belgesini Talep Edip Almanın Diplomaya Bir Etkisi YOK !

SİZ MEZUN OLDUKTAN SONRA NE YAPARSANIZ YAPIN DİPLOMA BASIM SÜRECİNİ ETKİLEMEZ MUTLAKA DİPLOMANIZ BASILMIŞ BİR ŞEKİLDE HALKEĞİTİME GÖNDERİLİR.

ŞİMDİ ÇIKMA BELGESİNİ NİYE TALEP EDİYORSUNUZ BU KONUNUN TEMEL SORUSU !

EĞER ÜNİVERSİTE İÇİN İSE

ÖNCELİK ÇIKMA BELGESİ DEĞİL MEZUN YAZISI OLMALI ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLE GÖRÜŞÜP MEZUN YAZISINI KABUL EDİYORMU ! EĞER ETMİYOR İSE ÇIKMA BELGESİNE O ZAMAN BAŞVURU YAPMANIZ GEREKİYOR.

ÇIKMA BELGESİNİN NE İŞE YARADIĞI KISMINA GELİCEK OLURSAK

ŞU BAĞLANTIDAN BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ :gozkırkma:
Diplomanın elimde olmasını istiyorum ben çıkma belgesini diplomayı almak için başvurulacak bir durum olarak algıladım öyle değilmiş peki
Diplomalar ne zaman basılacak ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Eyl 2018, 22:46

Thunder yazdı: 25 Eyl 2018, 15:05 Arkadaşlar Merhaba,

24/04/2018 tarihinde mezun olmama rağmen hala diplomamı alamadım ve yakın zamanda yurtdışından çok güzel bir iş teklifi aldım. KArşı firma lise mezunu olmamın yeterli olduğunu söyledi. Çalışma vizesi içinde gerekli evrakları halletmem için bir liste gönderdiler ve bu listede lise diplomamda isteniyor. MEB'e sorduğumda 30 Eylül'de diplomaların basılacağı söyleniyor, sizce bu tarihte diplomalar toplu olarak tek seferde basılarak mı gönderilir yoksa periyodik olarak il il basılarak ve zamana yayarak mı gönderilir? Bir diğer sorum diploma yerine mezuniyet belgesi versem herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Yoksa diplomayı beklemelimiyim?
HOCAM GEÇEN GÜN BÖYLE BİR ARKADAŞ BU MESAJI PAYLAŞTI EN SON EDİNİLEN MEBİN VERDİĞİ AÇIKLAMA VE TARİHTE BUDUR ...

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön