Üniversite Sınavı Hakkında

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
onrbsrr

Üniversite Sınavı Hakkında

Mesaj gönderen onrbsrr » 15 Eki 2018, 21:39

Merhabalar 2019 YKS sınavına girmek istiyorum şuan için 53 kredim var. Ne yapmam lazım ? Sınava Girebilirmiyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Üniversite Sınavı Hakkında

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eki 2018, 01:42

onrbsrr yazdı: 15 Eki 2018, 21:39 Merhabalar 2019 YKS sınavına girmek istiyorum şuan için 53 kredim var. Ne yapmam lazım ? Sınava Girebilirmiyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.
YKS SINAVINA GİREBİLMENİZ AÇIK LİSEDE TOPLAM DÖNEMİNİZ 7 VEYA 8 OLMASI LAZIM.

KREDİ SİZİN KENDİ PROBLEMİNİZ OLUYOR ÖSYM KREDİNİZLE İLGİLENMEZ

ÖNEMLİ OLAN SİZ 2019 YKS SINAVA KADAR MEZUN OLABİLECEKMİSİNİZ ?

Ademyl1

Mesaj gönderen Ademyl1 » 16 Eki 2018, 03:00

Merhaba,
Ben 2019 da sınava başvurmak istiyorum ek sınav ile liseyi büyük ihtimalle bitirmiş oluyorum açıklanmasını bekliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Sınava nasıl başvurabilirim?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eki 2018, 05:11

Ademyl1 yazdı: 16 Eki 2018, 03:00 Merhaba,
Ben 2019 da sınava başvurmak istiyorum ek sınav ile liseyi büyük ihtimalle bitirmiş oluyorum açıklanmasını bekliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Sınava nasıl başvurabilirim?
Hocam Mezun Olduktan Sonra Mart Nisan Ayı Gibi YKS başvuruları Açılır Size En Yakın ÖSYM bürosuna Gidip Orada Form Ve Fotoğraf Çekilip Kayıt Oluşturacaksınız Sonra Size Verilen Numara Ve Şifre İle İnternet Üzerinden YKS Başvurusu Yapıcaksınız. Mart Nisan Ayına Kadar Şuan İçin Başvuru Adına Yapılıcak Şeyler Bunlardan İbaret.

onrbsrr

Mesaj gönderen onrbsrr » 15 Kas 2018, 22:23

Toplam dönemim 10 başvuru yapsam nasıl bir sonuç gelir sizce ? sadece sınava girmek istiyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Kas 2018, 23:57

Tek Sıkıntısı Maddi Yönden Olur ... ÖSYM BÜROSUNDA Sizin Eğitim Bilgilerinize Detaylı Ulaşamıyorlar ... Başvuru Yaptıktan Sonra Sınava Dahil Olabilirsiniz VE Burada İşte Sınav Masrafı Devreye Giriyor ...

onrbsrr

Mesaj gönderen onrbsrr » 16 Kas 2018, 15:29

Sınav harcından bahsediyorsunuz heralde ? Ben kendimi deneme amaçlı sadece bu sene girmek istiyorum. Ösym ile konuştuğumda girebileceğimi söylediler. Ancak halk eğitim merkeziyle görüştüğümde kredimden dolayı mezun olamazsın giremezsin dediler. Açıkçası hangisine inanacağımı bilmiyorum. Dediğim gibi başvuru yapsam sadece sınava alırlarmı kabul edilirmi tek öğrenmek istediğim bu.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Kas 2018, 19:58

Aynen Sınav Harcından Bahsettimiştim ... Ösymde Aynı Benim Gibi Söylemiş

"12.02.2019 - 06.03.2019 & 12 ŞUBAT - 6 MART 2019" YKS BAŞVURU TARİHLERİ BUNLAR EĞER MADDİ TARAFI SİZE PROBLEM YARATMAYACAK İSE

http://aciklise.net/Forum/viewtopic.php ... 5c19cd118a

ŞU KONUYU OKUYUN BAŞTAN SONA KADAR SONRA ÖSYM GİDİP BU KONUDAKİ ADIMLARI TEK TEK YAPMAK KALIYOR.

HALKEĞİTİMDEKİ ÇALIŞAN MEMURUMUZ MEZUN OLMADIĞINIZ İÇİN ÜNİVERSİTEYE GİDEMEZSİNİZ GİBİ BİR BİLGİ VERMİŞ. TAMAMEN EKSİK VE YANILTICI BİR BİLGİ.

SENİ SINAVA ALICAK KURUMU DİKKATE ALMAN GEREKİYOR. VE KILAVUZUNDA İSE SADECE LİSE SON VE LİSE MEZUNU ŞARTI ARANIYOR.

SİZ İSE TOPLAM DÖNEMİNİZ 10 OLDUĞUNDAN DOLAYI ARTIK LİSE SON SINIFSINIZ.

onrbsrr

Mesaj gönderen onrbsrr » 16 Kas 2018, 23:39

Beni sınavın motive edeceğini düşünüyorum bu yüzden girmek istiyorum açıkcası geçmişte pek önemsememiştim. 10. Dönemde olduğum için başvurum kabul ediliyor yani ? Halk eğitimde olan memur bugün başvursanda ösym inceliyor bakıyor kabul etmez başvurunu demişti. Bu insanlar neden doğru bilgi vermiyor anlamıyorum. Bu işi boşuna yapıyorlar önemsemiyorlar yanlış bilgi veriyorlar yazık. Siz olmasanız doğru bilgi alamayacağım teşekkür ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Kas 2018, 02:19

Hocam Şöyle Söyleyim ...

ÖSYM KILAVUZDA

https://www.osym.gov.tr/TR,13683/2018-y ... avuzu.html

KILAVUZ BU

Resim

SADECE DÖNEMDEN BAHSETMİŞ ... VE BU DÖNEM KISMINI SİZİN TOPLAM 10 DÖNEM OLMANIZ KARŞILIYOR.

ŞİMDİ SENEDE NEREDEYSE 2 MİLYON ÖĞRENCİ BU SINAVA DAHİL OLUYOR VE BU ZAMANA KADAR HİÇ BAŞVURUSU İNCELENMİŞ VE KABUL EDİLMEMİŞ FARKLI NEDENLERDEN DOLAYI ÖĞRENCİ GÖRDÜNÜZ MÜ ?

Kİ ZATEN SİZDE ÖSYM SORMUŞSUNUZ BENİM DEDİĞİM GİBİ DAHİL OLABİLİRSİNİZ SINAVA DEMİŞ.

HALKEĞİTİMDEKİ ÇALIŞAN DÜZ MANTIKLA İLERLİYOR KENDİNCE O MEMURDA HAKLI "MEZUN OLMAYAN KİŞİNİN SINAVDA NE İŞİ VAR GİBİSİNDEN" VE MEMURA SİZİN TAM OLARAK NE ANLATTIĞINIZI BİLMEDİĞİMDEN SADECE AKLIMA BUNLAR GELİYOR.

TEKRAR SÖYLEYİM ÖSYM YENİ KAYIT YAPTIRIP SİZ İNTERNET ÜZERİNDEN YKS BAŞVUSU YAPTIKTAN SONRA SINAV ÜÇRETİNİDE YATIRINCA BU İŞLEMLERİ KADEME KADEME HALLETİKTEN SONRA SİZİ SINAVA ALMAMA GİBİ BİR DURUM OLAMAZ !

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön