Tecil mevzusu

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Tecil mevzusu

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 01:19

Selamün aleyküm abilerim kardeşlerim herkese iyi gecelerr benim sorum şu şekilde şimdi benim mezun olmama çok az kaldı 2 tane vermem gereken ders var onlarda yabancı dil bir sınava bitirrim diye düşünüyorum pazartesi günü askerliğimi tecilimin süresi biteceği için yeniden tecil yaptırcam peki diyelimki ben 1.ci dönem sınavında vermem gereken 2 dersi verdim mezun oldum üniye gitmek istiyorum üni sınavına daha çok var yaptıracağım tecil de okul biteceği için bozulur mu üniye gitmek istiyorum nasıl okul biterse tecil yaptırabilirim üniye gitmek için askere gitmek istemiyorum bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim yorum yaparsa .

Jezxy
Onursal Üye

Re: Tecil mevzusu

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2018, 03:38

Şimdi YASAL OLARAK OKUYOR EĞİTİM ALIYOR GÖZÜKÜRSENİZ

29 YAŞINIZA KADAR ASKERLİĞİNİZİ TECİL ETTİREBİLİYORSUNUZ !

SİZ LİSEDE DEVAM EDİYORSANIZ DURUMA GÖRE DEĞİŞİYOR 1 İLE 3 4 SENELİK TECİL İMKANINIZ OLUYOR

LİSEDEN MEZUN OLURSANIZ LİSE DİPLOMANIZ İLE 2 YIL DAHA TECİL İMKANI KAZANIYORSUNUZ. (ÜNİVERSİTE SINAVINI KAZANAMASANIZ BİLE)

YETERKİ YAŞINIZ 29 DAN KÜÇÜK OLSUN.

AMA TECİL İŞLEMLERİ BİRAZ DEĞİŞMİŞ

BU BULUNDUĞUMUZ İL / İLÇE VE ASKERLİK ŞUBESİNE GÖRE DEĞİŞİYOR HER ŞUBEDE BUNLAR OLUCAK DİYE BİRŞEY YOK

BAZEN EK-C2 BELGESİ İLE TECİL YAPILIRKEN VEYA LİSE DİPLOMASI İLE TECİL YAPILIRKEN

BAZENDE

viewtopic.php?f=159&t=17380&sid=ffa83fa ... 61f6fe3df8

ŞU KONUDAKİ ARKADAŞ YENİ TECİL YAPTIRMIŞ. BUNLARLADA UĞRAŞABİLİRSİNİZ.

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 03:57

@Jezxy Teşekkür ederim reis yarın birgün lise biter dım dızlak kalmamak için bilgi almam gerekli :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2018, 03:59

shizoskit yazdı: 20 Eki 2018, 03:57 @Jezxy Teşekkür ederim reis yarın birgün lise biter dım dızlak kalmamak için bilgi almam gerekli :)
Estağfurullah :gozkırkma:

Aklınıza Takılan Soru Olursa Sorabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 04:02

@Jezxy Bu foruma katılıp gerekli bilgiyi sizlerden aldıktan sonra ve birazda evde kendimce çalışarak gördünmü reis aldığım ek sınav sonuçlarını bir ek sınav ve siz güzel insanların beni bilgilendirip bana bazı şeyleri açıklamasıyla oldu herşey hepinizi çok seviyorum :28:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2018, 04:05

shizoskit yazdı:

Eyvallah Saolasın ... Ama Ders Notlarına Biraz Daha Yüklenmeye Çalış Amacın Zorunlu Dersleri Temizlemek Azalmak 0 Düşürmek Olsun Ama Notları BİRAZ DAHA YÜKSELTTİK Mİ ! ÇOK GÜZEL LİSE DİPLOMASI İLE BU İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUNUZ.

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 04:08

@Jezxy Ben bu sınav sadece muaf olamayacağım geçmeden kurtulamayacağım derslere yüklendim hepside toz oldu yok oldu gitti geriye kalan sahalar bizimdir reis bi sınava bitti gitti din kültürü ve felsefe dersim kaldı sadece onlarda basitin basiti yinede çalışcam tabiki ama bu sınavda o dersleri hiç bakmadan sadece girmiş gözükim diye kafadan salladım bilerek :) bakalım kısmet herşeyin hayırlısı

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2018, 04:12

shizoskit yazdı: 20 Eki 2018, 04:08 @Jezxy Ben bu sınav sadece muaf olamayacağım geçmeden kurtulamayacağım derslere yüklendim hepside toz oldu yok oldu gitti geriye kalan sahalar bizimdir reis bi sınava bitti gitti din kültürü ve felsefe dersim kaldı sadece onlarda basitin basiti yinede çalışcam tabiki ama bu sınavda o dersleri hiç bakmadan sadece girmiş gözükim diye kafadan salladım bilerek :) bakalım kısmet herşeyin hayırlısı
Fark Ettim Zaten Amacın Zorunlu Dersleri Temizlemek :) Neyse Ama Dikkat Et Hocam Notları Biraz Yükseltelim :)

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 04:21

@Jezxy Açık lise forumda teksin mermiler seksin reisss :37: içinden geçcem din dersinin 1.ci dönem sınavında inşallah :ok:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2018, 04:23

shizoskit yazdı:
Alemsin Kardeşim :) AMAN ÖYLE DEME O DERS İÇİN

VALLAHİ ÇARPILIRIZ :) SEN O DERSTEN ÇOK RAHAT İYİ PUAN ALIRSIN HİÇ SORUN OLMAZ O DERS

Kullanıcı avatarı
shizoskit
Acemi

Mesaj gönderen shizoskit » 20 Eki 2018, 04:30

@Jezxy :D :D ben puan olarak geçcem dedim ahahaha allah muhafaza ağzımız yer değiştirir öyle saygısızlık etsem ya aslında ben onlarıda ek sınavda yapardım da o gün arabam tamirdeydi dolmuşla gittim telefonsuz öğlen arasında yiyecek bir yer bulamadım yemekci dağın başında bi pisküvüt kemirdim öyle girdim aç susuz sigarasız girince sadece dil anlatımlara bakıp diğerlerini rast gele işaretleyip kaçtım ahh arabam olsaydı o gün ahhh şuan belkide mezun olmayı konuşuyordum danışıyordum senin gibi güzel insana :D faça şahin kaputu çızzıkk var bende bir tane canım arabamm <3

“Askerlik Tecili” sayfasına dön