Muaf Olmak?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
yarenkv
Asistan

Muaf Olmak?

Mesaj gönderen yarenkv » 24 Kas 2018, 21:04

Şimdi ben mesela kredi hesaplamamı yaptım mezun olmama son 3 dönem kaldı diyelim ama sayısal dersler yani fen derslerinden muaf olmak istiyorum her birini kendi döneminde seçip hani mesela kimya 6 yı 6. Dönemde seçersem 3 kere daha girip muaf olmak için dönemi uzatmak zorunda mı kalcam?? yani kimya 6 5. Dönemde gözükse o dönem sınavına girip muaf olsam tam mezun dönemimde sıkıntı çıkmasa keşke yani alan diye bişey olmadığı için kafam karışıyo ben hep kredi toplamak için sayısalları bile seçerim diye düşünüyodum ama bi süre sonra kendi alanındakileri seçmek zorunda kalıyosun ve seçmeli dersler yardımcı oluyo galiba kredi toplamaya?
Bi de muaf olmak için o dersi seçip sınava girmemek yetiyo mu yoksa sınava girip şıkları öylesine mi işaretliyosunuz daha önce bunu yapanlar anlatabilir mi??

Jezxy
Onursal Üye

Re: Muaf olmak?

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Kas 2018, 21:10

Bir Dersi Muaf Edebilmek İçin Kural Basit ...

MUAF OLUNUCAK DERSDEN 3 TANE SINAVA GİRMENİZ GEREKİYOR. VE 3 SINAVDADA BAŞARISIZ OLUCAKSINIZ ...

MUAF OLUNUCAK DERSİN SINAVINA KATILMANIZ GEREKİYOR. CEVAP KAĞIDINA İŞARETLEME VE İMZALAMA ŞART YANİ !

9 DOĞRU CEVAP 45 PUAN YAPIYOR EĞER TESTDE 9 DOĞRU YAPARSANIZ O DERSİ GEÇERSİNİZ 3 TANE SINAVDADA 9 DOĞRU CEVAP BULAMAZSANIZ DERS MUAF OLUR.

VE SON OLARAK

MUAF OLUNAN DERSİN KREDİSİNİ ALAMAZSINIZ MEVCUT KREDİ AÇIĞINIZI TAMAMLAMAK İÇİN SEÇMELİ DERSLERDEN KREDİ TOPLAMAYA BAŞLIYORSUNUZ.

Siz Kredi Hesabı Yaparken Önce

35 Kredinin İçeriğini Belirlemelisiniz Ve Alabileceğiniz Hedef Krediyi Hesaplamalısınız !

Sonra ALAMAYACAĞINIZ KREDİ KISMININA MUAF ETMEK İSTEDİĞİNİZ DERSİ EKLEMELİSİNİZ.

“Sınavlar” sayfasına dön