Kaldığım ve tekrar aldığım derslerin diploma puanına etkisi olur mu ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
frkntlha

Kaldığım ve tekrar aldığım derslerin diploma puanına etkisi olur mu ?

Mesaj gönderen frkntlha » 26 Kas 2018, 22:14

Selam, ben yıllar önce açık lise muhabbetlerini ciddiye almayıp sınavda sallayıp geçiştiriyordum kaldığım dersler muaf olduğum dersler var, aklım başıma geldi ve ciddiye almaya başladım fakat merak ettiğim bir konu var...

Kaldığım dersler ya da muaf olduğum derslerin diploma puanına bir etkisi var mı ? Ben bu kaldığım dersleri tekrar alıp yüksek puanla bitirsem bir kaybım olur mu diploma puanı konusunda ? Ya da şöyle de sorabilirim ben bu dönem seçtiğim derslere çalışmaya bazı problemlerim nedeni ile geç başladım çalışamadığım derslerden düşük puan alarak geçmek istemiyorum, bu dersleri boş bırakıp daha sonra tekrar alsam zaman haricinde bir kaybım olur mu ?

Yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim, cevap verenlere şimdiden teşekkürler...

Jezxy
Onursal Üye

Re: Kaldığım ve tekrar aldığım derslerin diploma puanına etkisi olur mu ?

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Kas 2018, 23:27

Hocam Şimdi Duruma Şöyle Açıklık Getiriyim ...

Birincisi Açık Lisede Geçme Notu 45 Puan ve Buda Bir Sınavda 9 Doğru Cevap Demek Oluyor.

Bunu Söylememin Nedeni Açık Lisede 45 Üstü Puan Aldığınız veya Örgün Eğitimden Bu Puan Ve Üstü Aktarılan Derslerin

Kredisini Almış Olursunuz ve O DERSİN Tekrar Puanını Yükseltemezsiniz Aldığınız Geçerli Puan ve Kredisi Kalır.

Diğer Sorunuza Gelicek Olursak Muaf Dersler Sizin Diploma Puanınızı Etkilemez.

Diploma Puanı Sadece Başarılı Derslerin Ortalaması İle Oluşuyor.

Açık Öğretim Diploma PUANI/NOTU - OBP Hesaplama !

Onu Bu Şekilde Hesaplayabilirsiniz Mezun Olana Kadar En Kötü Ortalamanızı Görürsünüz.

Sizin Şuan İçin Diploma Notunuzu Yükseltmeniz İçin Önünüzde Kalan Krediyi Yapabileceğiniz EN YÜKSEK SINAV PUANLARI İLE TELAFİ ETMEK OLUCAK.

Sınavına Girmediğiniz Dersler Diploma Puanınızı Etkilemez Sadece DÖNEM KAYBINIZ OLUYOR !

Sınavlardan Başarısız Çıkmanız Yani 9 Doğru Cevabı Bulamamız Sadece Dersleri Muaf Statüsüne Yaklaştırıyor

3 Sınavda Başarısız Olmanız O DERSİ MUAF EDER.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön