Sınav soruları

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
ms1778

Sınav soruları

Mesaj gönderen ms1778 » 03 Ara 2018, 13:53

Sınava hazırlık için eski çıkan soru tiplerine çalışıyorum. lakin AOL sitesin de çevrim içi testler bölümüne girdiğim zaman ''Çevrim İçi Testler Sayfamız Güncellenmektedir.'' yazısı çıkıyor.Bu soru tiplerinin ,eski çıkan soruların ve yeni soruların değişeceği anlamına mı geliyor ?

Kullanıcı avatarı
ms1778

Re: Sınav soruları

Mesaj gönderen ms1778 » 03 Ara 2018, 16:04

Ayrıca ders kitapları değiştiği için konular da değişmiş olabilir mi ?

Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Mesaj gönderen Starboy » 03 Ara 2018, 16:08

Fazla bir değişiklik yok aslında, yeni ders kitaplarına bakıp görebilirsin, oradaki konu neyse ondan çıkar, çıkmış sorulara çalışmak yalan oldu falan diyorlar da bence asıl bunu demek yalan :D

Matematikte çoğu dersin konuları aynı mesela, en kötü soru tipleri değişir fakat kitapta yazmayan bir şeyi sormazlar.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ara 2018, 16:26

ms1778 yazdı:
Hocam Şimdi Tüm Dersleri İrdeleyemedim Lakin Gördüğüm Kadarıyla ...

Türk Dili ve Edebiyatı 5
Türk Dili ve Edebiyatı 6
Türk Dili ve Edebiyatı 7
Türk Dili ve Edebiyatı 8

Adı Altında 4 Yeni Kitapdan Yeni Tip Sorular Gelicek Çünkü Bu Kitaplar Daha Öncesinde Açık Lise Müfredattında Yoktu ...

Fakat Eski Çıkmış Sorular Buna %25 Lik Bir Yardım Edebilir Çünkü DİL VE ANLATIM İLE TÜRK EDEBİYATI ORTAK KONULARINDAN GELİCEK AMA DEDİĞİM GİBİ ÖYLE GEÇEN SENELERDEKİ GİBİ SANNETMİYORUM.

Aynı Şekilde

FELSEFE 3 VE FELSEFE 4 Adı Altında Kitap Daha Geldi

Bunların İse Konuları Daha Önceden Hiç Bir Yerde Olmadığından ESKİ ÇIKMIŞ SORU VS ASLA OLAMAZ ! ONDAN DOLAYI BU DERSİ BAŞTAN NOT TUTMAK LAZIM.

VE DİĞER ARAŞTIRDIĞIM DERS İSE

İNGİLİZCE 1 2 3 4 5 6 7 8

BU 8 KİTAP ÇOK ÇOK AĞIRLAŞTIRILMIŞ SEBEBİ İSE YURT DIŞINDAN AÇIK LİSE OKUYAN ÖĞRENCİLERİNDE BU KİTAP ÜZERİNDEN SINAVI GİRDİKLERİ İÇİN TÜRKİYEDE AÇIK LİSE OKUYANLARDA BU KİTABA UYMAK ZORUNDA KALIYOR.

VE AYNI ŞEKİLDE BU KİTAPLARA ÇIKMIŞ SORULARDAN ÇALIŞMAK SADECE PRATİKLEŞTİRİR FAKAT DERS HAKKINDA ALT YAPI YOKSA MUTLAKA KİTAP İLE ÇALIŞMAK EN MANTIKLISI OLUCAK.

Starboy yazdı:
Bir Müfredat Değişikliliğinde NELER ARIYORSUN ? HELEKİ LİSE MÜFREDATINDA VE AÇIK LİSEDE

"MATEMATİKTE KONULARI AYNI TUTUP SORU TİPLERİ DEĞİŞTİRMEK DEMEK"

GEÇMİŞ SORULARIN TAMAMEN DEVRE DIŞI BIRAKMAK DEMEK.

BİR KİŞİNİN MATEMATİK TEMELİ YOKSA ÇIKMIŞ SORULARI EZBERLEYEREK NASIL SINAVA GİREBİLİR ?

MESALA KİMYA FİZİK HİÇ İNCELEME FIRSATIM OLMADI ? SENİN OLDUMU HOCAM ?

HİÇ ESKİYE GÖRE YENİ KONU EKLEMİŞ VEYA KALDIRILDI GİBİ ?

SADECE SAYISAL BİR DERSİ ÖRNEK ALIP DİĞER DERSLERİ GENELLEMEK YANLIŞ

Kullanıcı avatarı
ms1778

Mesaj gönderen ms1778 » 03 Ara 2018, 16:35

Ben de tam Türk Dili Ve Edebiyat ve İngilizce 7 derslerinden sorumluydum. Müfredatın değişikliği vura vura bizi vurdu

Bu arada cevabınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Mesaj gönderen Starboy » 03 Ara 2018, 17:07

Jezxy yazdı: 03 Ara 2018, 16:26
ms1778 yazdı:
Hocam Şimdi Tüm Dersleri İrdeleyemedim Lakin Gördüğüm Kadarıyla ...

Türk Dili ve Edebiyatı 5
Türk Dili ve Edebiyatı 6
Türk Dili ve Edebiyatı 7
Türk Dili ve Edebiyatı 8

Adı Altında 4 Yeni Kitapdan Yeni Tip Sorular Gelicek Çünkü Bu Kitaplar Daha Öncesinde Açık Lise Müfredattında Yoktu ...

Fakat Eski Çıkmış Sorular Buna %25 Lik Bir Yardım Edebilir Çünkü DİL VE ANLATIM İLE TÜRK EDEBİYATI ORTAK KONULARINDAN GELİCEK AMA DEDİĞİM GİBİ ÖYLE GEÇEN SENELERDEKİ GİBİ SANNETMİYORUM.

Aynı Şekilde

FELSEFE 3 VE FELSEFE 4 Adı Altında Kitap Daha Geldi

Bunların İse Konuları Daha Önceden Hiç Bir Yerde Olmadığından ESKİ ÇIKMIŞ SORU VS ASLA OLAMAZ ! ONDAN DOLAYI BU DERSİ BAŞTAN NOT TUTMAK LAZIM.

VE DİĞER ARAŞTIRDIĞIM DERS İSE

İNGİLİZCE 1 2 3 4 5 6 7 8

BU 8 KİTAP ÇOK ÇOK AĞIRLAŞTIRILMIŞ SEBEBİ İSE YURT DIŞINDAN AÇIK LİSE OKUYAN ÖĞRENCİLERİNDE BU KİTAP ÜZERİNDEN SINAVI GİRDİKLERİ İÇİN TÜRKİYEDE AÇIK LİSE OKUYANLARDA BU KİTABA UYMAK ZORUNDA KALIYOR.

VE AYNI ŞEKİLDE BU KİTAPLARA ÇIKMIŞ SORULARDAN ÇALIŞMAK SADECE PRATİKLEŞTİRİR FAKAT DERS HAKKINDA ALT YAPI YOKSA MUTLAKA KİTAP İLE ÇALIŞMAK EN MANTIKLISI OLUCAK.

Starboy yazdı:
Bir Müfredat Değişikliliğinde NELER ARIYORSUN ? HELEKİ LİSE MÜFREDATINDA VE AÇIK LİSEDE

"MATEMATİKTE KONULARI AYNI TUTUP SORU TİPLERİ DEĞİŞTİRMEK DEMEK"

GEÇMİŞ SORULARIN TAMAMEN DEVRE DIŞI BIRAKMAK DEMEK.

BİR KİŞİNİN MATEMATİK TEMELİ YOKSA ÇIKMIŞ SORULARI EZBERLEYEREK NASIL SINAVA GİREBİLİR ?

MESALA KİMYA FİZİK HİÇ İNCELEME FIRSATIM OLMADI ? SENİN OLDUMU HOCAM ?

HİÇ ESKİYE GÖRE YENİ KONU EKLEMİŞ VEYA KALDIRILDI GİBİ ?

SADECE SAYISAL BİR DERSİ ÖRNEK ALIP DİĞER DERSLERİ GENELLEMEK YANLIŞ
Hocam birinin temeli yoksa zaten ders fark etmiyor aslında, İngilizcede de geçerli bu, en iyisi kitaptan çalışmak fakat orada demek istediğim, öyle çok büyük bir değişikliğin olmadığıydı. Kimya ve Fizik derslerine çalışıyorum zaten şu an, onlarda değişiklik elbette olacak hocam çünkü konu bol, fakat ona da altyapısız çalışılmamalı.

Hazır konusu açılmışken Mat 3'e çalışan arkadaşlara tavsiye vereyim o zaman, geçen senekiler gibi Permütasyon - Kombinasyon - Olasılık - Fonksiyon - Polinom konuları vs. var fakat dediğin gibi büyük ihtimal aynı soruları sormazlar, o yüzden bütün konuyu öğrenmekte fayda var.

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 03 Ara 2018, 18:29

Sınav giriş belgesi yayınlandı mı bu arada yarın salı zaten sınav cumartesi başlayacak.
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ara 2018, 19:15

Pazernus yazdı: 03 Ara 2018, 18:29 Sınav giriş belgesi yayınlandı mı bu arada yarın salı zaten sınav cumartesi başlayacak.
Hocam Heralde Bu Yedek Salon Olayından Dolayı Bugün Açıklanmasını Bende Bekliyordum Lakin Hala Durum Aynı Değişen Bişey Yok.

Heralde Ayın 5 6 Gibi Bu Sınav Giriş Belgeleri Yayınlanıcak.

2023

Mesaj gönderen 2023 » 03 Ara 2018, 21:29

Jezxy yazdı: 03 Ara 2018, 19:15
Pazernus yazdı: 03 Ara 2018, 18:29 Sınav giriş belgesi yayınlandı mı bu arada yarın salı zaten sınav cumartesi başlayacak.
Hocam Heralde Bu Yedek Salon Olayından Dolayı Bugün Açıklanmasını Bende Bekliyordum Lakin Hala Durum Aynı Değişen Bişey Yok.

Heralde Ayın 5 6 Gibi Bu Sınav Giriş Belgeleri Yayınlanıcak.
5-6 mı çok erken olur bence sınav günü yayınlansılar zaten dönemin ortasında müfredat değiştirdiler kitapları 1 ay kala dağıttılar bir de böyle birşey yaparsalar çıldırırım :isyan:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ara 2018, 21:47

2023 yazdı: 03 Ara 2018, 21:29 5-6 mı çok erken olur bence sınav günü yayınlansılar zaten dönemin ortasında müfredat değiştirdiler kitapları 1 ay kala dağıttılar bir de böyle birşey yaparsalar çıldırırım :isyan:
Umarım Ben Yanılırımda Yarın Sabah Yayınlanmış Olur :)

“Sınavlar” sayfasına dön