genel kültür alanı 1-2 dönem seçmeli ders alamıyor muyuz?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ilknur

genel kültür alanı 1-2 dönem seçmeli ders alamıyor muyuz?

Mesaj gönderen ilknur » 12 Eki 2008, 23:39

genel kültür alanı 4 yıllık sisteme yeni kayıt yaptırdım...halen önkayıt öğrencisiyim
alanımın derslerinin toplam kredisi 23 ve otuz kredi yapmam gerekiyo... fakat ilk 1-2 dönem seçmeli ders alamıyormuşum bunu anlayamadım...neden seçmeli ders alamıyorum? ve benim bu yıl ilk olduğu için ders seçimimi milli eğitim yapacakmış buradan öğrendim...
2-ben aslında meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü okumak istiyorum kayıt olduğum halk eğitim merkezindeki görevli bunun 2.nci sınıfta olabileceğini söyledi.yani bu yıl düz lise kaydı yaptırdım. bunun bana bi kaybı olur mu?
çocuk gelişimi okumak istiyorum ama genel kültür alanı seçmekle kötü mü yaptım acaba? :? sizce alanımı değiştirsem mi?

siteyi hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum
bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Re: genel kültür alanı 1-2 dönem seçmeli ders alamıyor muyuz?

Mesaj gönderen MeteHAN » 13 Eki 2008, 09:36

İstediğiniz zaman seçmeli ders alabilirsiniz. Aacak öncelikle ortak derslerinizi seçmeli ve vermeniz gerekir.
2008- 2009 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri 09 Ocak – 06 Şubat 2009 tarihleri arasındadır. Bu dönmede kaydınızı Açık Meslek Lisesine aldırabilirsiniz. Her hangi bir hak kaybı yaşamassınız.

Alanla ilgili sorunuz için http://www.aciklise.net/Forum/viewforum ... b7b96fb7cf linkini ziyaret ediniz.

ilknur

Mesaj gönderen ilknur » 15 Eki 2008, 23:01

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim... ancak ben zaten 2008-2009 yılı için kayıt yaptırmıştım 14 eylülde...9 ocak 2009da tekrar kayıt yaptırmam mı gerekiyo yoksa sadece meslek lisesine geçiş için mi? ve eğer geçiş yaparsam yine kayıt ücreti ödemem gerekiyor mu?
saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Mesaj gönderen MeteHAN » 16 Eki 2008, 13:30

09 Ocak – 06 Şubat 2009 tarihleri arasında yeni kayıt yada geçiş her ne adda olursa olsun kayıt yeniletmeniz ve ücret ödemeniz gerekmektedir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön