12. sınıf sayısal alandan geçiş

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
dilara0219

12. sınıf sayısal alandan geçiş

Mesaj gönderen dilara0219 » 11 Ağu 2019, 19:07

merhaba arkadaşlar. bu yıl 12. sinifta açık liseye geçiş yapmak istiyorum. fakat aklima takilan bazı şeyler var ve sizlere sormak istiyorum. öncelikle sayısal alanda , anadolu lisesinde okuyorum. yıl sonu karnemde 11. sınıfta fizik ve kimya derslerinden kaldım. bunun açık liseye geçtiğimdeki etkisi ne olur? kaydolduğumda hangi derslerden sinava girecegim?bir de ilk kayıt başlangıç aşamasında nereden başlamam gerek. öncelikle okula gidip açık liseye geçeceğimi söyledikten sonra onlarin yönlendirmesiyle mi devam edeceğim? genel bir bilgi verirseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: 12. sınıf sayısal alandan geçiş

Mesaj gönderen Profesör » 12 Ağu 2019, 12:26

dilara0219 yazdı: 11 Ağu 2019, 19:07 merhaba arkadaşlar. bu yıl 12. sinifta açık liseye geçiş yapmak istiyorum. fakat aklima takilan bazı şeyler var ve sizlere sormak istiyorum. öncelikle sayısal alanda , anadolu lisesinde okuyorum. yıl sonu karnemde 11. sınıfta fizik ve kimya derslerinden kaldım. bunun açık liseye geçtiğimdeki etkisi ne olur? kaydolduğumda hangi derslerden sinava girecegim?bir de ilk kayıt başlangıç aşamasında nereden başlamam gerek. öncelikle okula gidip açık liseye geçeceğimi söyledikten sonra onlarin yönlendirmesiyle mi devam edeceğim? genel bir bilgi verirseniz çok sevinirim.
Fizik, kimya ve diğer sorumlu olduğunuz derslerden tekrardan sınava girersiniz. Geçerseniz dersin kredisini alırsınız, 3 kez başarısız olduğunuz ortak derslerden ise muaf olursunuz. AÖL 2019-2020 1. Dönem yeni kayıt işlemleri 21 Ağustos – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyanlar, AÖL- Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. AÖL – Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri İl ve İlçelerde bulunan HEM- Halk Eğitim Merkezlerinde yapılmaktadır.
Açık Lisede 7. ve 8. dönemde okuyacağınız ortak dersleri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

dilara0219

Re: 12. sınıf sayısal alandan geçiş

Mesaj gönderen dilara0219 » 16 Ağu 2019, 22:52

teşekkür ederim :D :24:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön