Açık Liseye Geçeceğim. Yardım eder misiniz?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
eminilhan

Açık Liseye Geçeceğim. Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen eminilhan » 09 Oca 2020, 20:53

Merhabalar.
11. Sınıf öğrencisiyim. Şuan 1. dönem bitti sayılır. Açık liseye geçmek istiyorum. Derslerim bu sene tek kelimeyle berbat. Ortalama 36. Keşke açıktan girseydim en azından yüksek krediyle 11 in sonundayken bitirirdim diye düşündüm.
Sizlere bir kaç sorum var.
1- Açık liseye geçtiğim anda ki elimde olacak krediyi nasıl hesaplarım?
2- Açık lisede 2 gün falan ders görüyor muyuz? Anadolu Lisesi okuyorum meslek değil.
3- Sınavlar hep belli tarihlerde mi oluyor? Örneğin 9. sınıfta kaldığım dersin sınavına girmek ve kredisi almak istersem nasıl oluyor?
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Açık Liseye Geçeceğim. Yardım eder misiniz?

Mesaj gönderen Senanur » 09 Oca 2020, 21:19

eminilhan yazdı: 09 Oca 2020, 20:53 Merhabalar.
11. Sınıf öğrencisiyim. Şuan 1. dönem bitti sayılır. Açık liseye geçmek istiyorum. Derslerim bu sene tek kelimeyle berbat. Ortalama 36. Keşke açıktan girseydim en azından yüksek krediyle 11 in sonundayken bitirirdim diye düşündüm.
Sizlere bir kaç sorum var.
1- Açık liseye geçtiğim anda ki elimde olacak krediyi nasıl hesaplarım?
2- Açık lisede 2 gün falan ders görüyor muyuz? Anadolu Lisesi okuyorum meslek değil.
3- Sınavlar hep belli tarihlerde mi oluyor? Örneğin 9. sınıfta kaldığım dersin sınavına girmek ve kredisi almak istersem nasıl oluyor?
Teşekkürler.
Geçtiğiniz derslerin haftalık ders saatini toplayarak alacağınız krediyi hesaplayabilirsiniz. 5 dönem için ortalama 150-170 arası kredi alırsınız. AÖL okulunda yüz yüze eğitim yoktur, sadece sınavlara giriyorsunuz. Bir eğitim döneminde 3 sınav yapılmaktadır. İlk sınav Aralık ayında yapıldı, 2. sınav Mart ayında, 3. sınav Temmuz ayında yapılacaktır.

eminilhan

Mesaj gönderen eminilhan » 09 Oca 2020, 22:08

Peki sınav konularını vs. nasıl öğreniyorsunuz? 1. sınav hangi konuları kapsıyor vs gib ve örneğin 9. sınıfta kaldığım bir dersin sınavını nasıl veriyorum nasıl oluyor?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 11 Oca 2020, 00:32

Sorumlu olduğunuz dersler ders seçim ekranında karşınıza gelir. Bu ekrandan sınavına gireceğiniz dersleri kendiniz belirlersiniz. Seçtiğiniz derslere göre sorumlu olacağınız konuları buraya tıklayarak görebilirsiniz.

harrygoldfarb1

Mesaj gönderen harrygoldfarb1 » 11 Oca 2020, 09:00

Merhaba 2 tane sorum olacak
1) 12 gün devamsızlıkla açık liseye geçersem sıkıntı çıkar mı ?
2) Dönem bitmeden açık liseye geçersem sıkıntı çıkar mı

Cevaplayanlar için şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 11 Oca 2020, 20:58

Açık Lise açısından hiç bir sorun olmaz.

eminilhan

Mesaj gönderen eminilhan » 13 Oca 2020, 17:37

Peki şimdi açık liseye geçersem örgün eğitimde ki derslerimin ders saati kadar kredisi 45 ve üzeri mi aldıysam yoksa 50 ve üzeri mi aldıysam açık öğretime yansıyor? Yani açık öğretime o kredilerin yansıması için örgünde 50 ve üzerimi almam gerekiyor yoksa 45 ve üzeri mi? Açık öğretimde 45 ve üzeri geçer not çünkü.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 13 Oca 2020, 21:33

Okuduğunuz okulda geçme notu neyse onu almanız yeterli. Örneğin bir dersten 40 ve üzeri not almak o dersi geçmek için yeterliyse o dersin haftalık ders saati kadar kredi alırsınız.

eminilhan

Mesaj gönderen eminilhan » 15 Oca 2020, 14:16

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim fakat bir sorum daha olacaktı size. Şuanda örgün eğitimde EBA'ya erişebiliyorum. 6 aylık üyeliği 1200 tl olan raunta ebadan ücretsiz erişebiliyorum. Açık liseye geçersem gene ebaya erişimim olur mu acaba?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 15 Oca 2020, 16:55

EBA - Eğitim Bilişim Ağı sosyal bir eğitim platformudur. Bu platforma ait her türlü sorularınızı destek@eba.gov.tr adresine okul ve kimlik bilgilerinizi de ekleyerek yollayabilirsiniz.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön