Öldünüz mü kaldınız mı ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Öldünüz mü kaldınız mı ?

Mesaj gönderen eXoMania » 15 May 2020, 23:08

Neler yapıyorsunuz ? İyi misiniz ? Buralar çok sessizleşmiş :23: Herkes kendi derdine düştü herhalde yks'ydi aöl'ydi kpss'ydi derken. Fakat şunu bir kez daha görmüş olduk bütün sınavlar art arda açıklanırken birileri çıkıp açıklama yaparken sınavlar ile alakalı bizimkilerden çıt ses yok :22: biz galiba bu vatanın üvey evlatları olarak kalmaya devam edeceğiz...

Kaptan1907

Re: Öldünüz mü kaldınız mı ?

Mesaj gönderen Kaptan1907 » 16 May 2020, 11:27

Merhaba sınavlar ne olacak bi açıklama yapılmadı. Zorunlu dersim yok 18 kredim kaldı yksye gireceğim hala net bir şey belli değil.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 16 May 2020, 18:44

Merhaba. Bende seninle aynı durumdayım 2 sınav sonra mezun olacağım yks ye başvurumu yaptım fakat duyurulan sınav tarihi tekrar kaldırılınca işler sarpa sardı kafamda iyice. Hangisine ne zaman çalışacağız ? Şu an yks'ye çalışıyorum fakat aöl sınavının tarihi belli değil. E peki oldu da aralığa kadar mezun olamadık bu şartlarda ne olacak ? Devlet teminat verecek mi bize de örgündekiler gibi ? Biliyorsunuz ki örgün eğitime gidenler bu yıl hiç birşey yapmadan geçiş yapacak bir sonraki sınıfına sözde bu yılın derslerini öbür yıl almak koşuluyla. Bize neden böyle imkanlar sağlanmıyor ? Aöf sınavlarını online yapacağını duyurdu geçen gün peki aöl okuyanlar yukarıda da dediğim gibi üvey evlat mıdır ?

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 17 May 2020, 20:43

eXoMania yazdı: 15 May 2020, 23:08 Neler yapıyorsunuz ? İyi misiniz ? Buralar çok sessizleşmiş :23: Herkes kendi derdine düştü herhalde yks'ydi aöl'ydi kpss'ydi derken. Fakat şunu bir kez daha görmüş olduk bütün sınavlar art arda açıklanırken birileri çıkıp açıklama yaparken sınavlar ile alakalı bizimkilerden çıt ses yok :22: biz galiba bu vatanın üvey evlatları olarak kalmaya devam edeceğiz...
Hiç bir zaman sesimiz birinin kulağına gitmeyecek bu ülke turizmden gelecek para için geleceğine zarar veriyor, hani biz aydınlık günlerin ışığıydık? Neden bilim adamı çıkarmaya yönelim yok? Bi yandan istediğim meslek var onu istiyorum bi yandan dayatılan derslerin, sınav barajının vs yükü. Para için meslek lazım meslek için de para. Kısır bir döngüdeyiz bunları yazmamda saçma olabilir hiçbir faydası da olmayabilir ama içimde biriktirdiklerim var 10.sınıfa kadar dayatılan sistemde okudum sonra açığa geçip bitirdim(lise bitirme sürem 4 yıldan 3 yıla düştü) e bu güzel haber derken yks den İSTENİLEN puanı alamadım. Her çocuk hayaliyle büyüyor daha sonra içinde bulunduğu sistem/düzen yüzünden doktor olmaz ya hemşirelik yok ya paramedik yokya bankacılık ve sigortacılık diye düşüp en sonunda mezuna kalınıyor. Tekrardan daha iyi çalıştım ve şuan tam olarak 40 gün 11 saat var. Hayallerimi geçiyorum artık bir işte çalışmak için üniversite şart. Bu ülkeyi bir aile gibi düşünüyorum ailesine bakamadan dışarıya ekmek, iş,aş verenin yuvası yıkılmazmı? Aile standardı hep bi seviyede çakılı kalmazmı? Bırakın avmleri köprüleri kaleleri kuleleri bize eğitim lazım, kışın kilometrelerce bir köyden merkeze gelen çocuklara okul lazım orada eğitim lazım efendiler unuttuğunuz çocukları hatırlayın onlar sizin geleceğiniz.
herkesten çok bir mesleği istiyorum bilgiye yönelik alım yapsalar geçebileceğime %100 inanıyorum. İstediğim bölüm herkesin yapabileceği birşeyde değil yani bilemiyorum artık, geleceğimi belirleyemiyorum. Allah hepimize yardımcı olsun arkadaşlar. Bazı şeylerde arka plana atılıyoruz evet ama inşallah azmimizin sonu gelecek

Not:ortalama 3 yıldır bu forumdayım pek kimseyle diyaloğum yoktur. Kullandığım cümlelerde kırıcı bir şey varsa affola.
🌹
.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 17 May 2020, 21:36

Eğitim sistemimiz maalesef tekdüzelikten çıkmak için çaba bile göstermiyor. Sonra biri çıkıp haberlerde Türkiye'de eğitim düzeni berbat deyince de bazı kesimlerin zoruna gidiyor. Bakınız şu an kafamı dersten kaldırmıyorum ve beynimin içi resmen çöplük oldu bir yandan yks'ye gireceğim diğer yandan kpss'ye ve aol dediğim gibi belli bile değil beni geçin kendimi acındırmıyorum burada. Benim durumumda olan daha binlerce insan var burada açık öğretimde okuyan, bu insanların vebalini kim sırtlanacak ? Sizin de dediğiniz gibi aileyiz. Hatta büyük bir aileyiz fakat bu ailenin devamını sağlamak için maddi kaynakta lazım o kaynağı şu anki öğrenciler sağlayacak istihdam olarak bu ülkeye bunun bilincinde olmayanlar veya bilip isteyerek yapanlar tarafından yönetiliyoruz herhalde bunu söylemem yanlış anlaşılmasın. Kimseye bir düşmanlık güttüğüm yok haddime de değil zaten. Ama durumumuz hiçte iç açıcı değil artık bu ülkeye gelen turistlerin ayakkabısını boyar onlara türlü türlü şakalar yaparız 3-5 kuruş koparabilmek için komik gerçekten :.yehuu:

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 17 May 2020, 21:56

eXoMania yazdı: 17 May 2020, 21:36 Eğitim sistemimiz maalesef tekdüzelikten çıkmak için çaba bile göstermiyor. Sonra biri çıkıp haberlerde Türkiye'de eğitim düzeni berbat deyince de bazı kesimlerin zoruna gidiyor. Bakınız şu an kafamı dersten kaldırmıyorum ve beynimin içi resmen çöplük oldu bir yandan yks'ye gireceğim diğer yandan kpss'ye ve aol dediğim gibi belli bile değil beni geçin kendimi acındırmıyorum burada. Benim durumumda olan daha binlerce insan var burada açık öğretimde okuyan, bu insanların vebalini kim sırtlanacak ? Sizin de dediğiniz gibi aileyiz. Hatta büyük bir aileyiz fakat bu ailenin devamını sağlamak için maddi kaynakta lazım o kaynağı şu anki öğrenciler sağlayacak istihdam olarak bu ülkeye bunun bilincinde olmayanlar veya bilip isteyerek yapanlar tarafından yönetiliyoruz herhalde bunu söylemem yanlış anlaşılmasın. Kimseye bir düşmanlık güttüğüm yok haddime de değil zaten. Ama durumumuz hiçte iç açıcı değil artık bu ülkeye gelen turistlerin ayakkabısını boyar onlara türlü türlü şakalar yaparız 3-5 kuruş koparabilmek için komik gerçekten :.yehuu:

Maalesef, biride çıkıp demiyorki hayrola? Maaşı kesilir aman aman. Bu gün ne kadar mühendis, doktor, atlet çıkarırsan yarın hepsi sana döner. Kısacası ne ekerlerse onu biçecekler. Parayı okula değil avmye gömenin hali nice... Herhangi bir siyasi parti tutmuyorum ve ya siyaset yapmıyorum bu konuda yanlış anlaşılmasın. Ama görünen köy kılavuz istemez. Bir sınav için 12 yıl çalışıp debeleniyorsam ve sisteme bağlı sonuçlarım kötüyse (burada ders çalışmayanda var hebele hübele yapılmasın) bu benim suçum değildir ve ben o sistemi eleştiririm.. Ünide görmeyeceğimiz derslere çalışıp giriyoruz
Örn: sanat tarihi okuyan birinin derslerinde matematik, fen varmı?
Acil ve ilk yardım (bunun hayaliyle yaşadığım bölüm) : derslerinde fizik kimya var mı?
Amacımız memur olmak ömrümüzde bir daha göremeyeceğimiz formülleri vs ezberleyip geleceğimizi kazanmaya çalışıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun ❤️
Sizler hem aöl'e hem yks'ye hem de kpssye hazırlanıyorsunuz o kadar zor ki altından nasıl gelinir bilmiyorum bende yks ve kpssye giricem ama daha kpssye bakmadımbile zaman olmuyor, ya tüm günün dersle geçecek (sonuç karma çorman bilgiler) ya da üniversite veya memur olma hayallerini unut. Ne diyim ki yani ne denilir ki :isyan:
.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 17 May 2020, 22:08

Açıkçası bende kpss'ye bakamadım hala doğru dürüst. Dediğiniz gibi vakit olmuyor olsa bile gerçekten hiç bir şey anlamıyorsun bir noktadan sonra boş boş ekrana bakıyorsunuz bu ne anlatıyor acaba diye. Bozuk düzen dediğim zaten tam olarak bu. Sizin de söylediğiniz gibi ömrümüzde karşımıza bir daha çıkmayacak derslere çalışıp kafa yorup aklımızdakileri de unutmamızı sağlıyor çok şükür.. :07:
Bende acil ve ilk yardım bölümünü istiyorum deneme sınavları yapıyorum kendimce fakat bu gidişle tutturamayacağım gibime geliyor. Bir yandan iş diğer yandan ayrı ayrı üç sınavın üst üste gelmesi...
Gerçekten zorlanıyor insan iki yıllık bir bölüm tuttursam bile gideceğim hiç birşey olamazsam astsubaylık veya uzmanlık sınavlarına katılır dağ dağ gezerim nedi olsa ülkem gençleri işsizlikten cayır cayır asker olmaya başladı varsın bende olurum şeref duyarım fakat dediğim gibi bu olay İŞSİZLİKTEN veya mezun olunca iş bulamamaktan değil kendi gönlünden gelerek olursan güzel bir meslektir. :08:

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 17 May 2020, 22:25

eXoMania yazdı: 17 May 2020, 22:08 Açıkçası bende kpss'ye bakamadım hala doğru dürüst. Dediğiniz gibi vakit olmuyor olsa bile gerçekten hiç bir şey anlamıyorsun bir noktadan sonra boş boş ekrana bakıyorsunuz bu ne anlatıyor acaba diye. Bozuk düzen dediğim zaten tam olarak bu. Sizin de söylediğiniz gibi ömrümüzde karşımıza bir daha çıkmayacak derslere çalışıp kafa yorup aklımızdakileri de unutmamızı sağlıyor çok şükür.. :07:
Bende acil ve ilk yardım bölümünü istiyorum deneme sınavları yapıyorum kendimce fakat bu gidişle tutturamayacağım gibime geliyor. Bir yandan iş diğer yandan ayrı ayrı üç sınavın üst üste gelmesi...
Gerçekten zorlanıyor insan iki yıllık bir bölüm tuttursam bile gideceğim hiç birşey olamazsam astsubaylık veya uzmanlık sınavlarına katılır dağ dağ gezerim nedi olsa ülkem gençleri işsizlikten cayır cayır asker olmaya başladı varsın bende olurum şeref duyarım fakat dediğim gibi bu olay İŞSİZLİKTEN veya mezun olunca iş bulamamaktan değil kendi gönlünden gelerek olursan güzel bir meslektir. :08:
Ya seni tanımıyorum yksye kaçıncı girişin onuda bilmiyorum o yüzden eğer ilk veya 2. Girişinse yksye bence öyle kötü (puansal olarak kötü en son tercih edilecekler bkz:banka ve sigortacılık) bölümlere girme hem sevmiyorsun zor gelir bide sağolsun devletimizin kyk adı altında öğrencilere kitlediği para mevzusu var eğer kyk kredi almazsan ne ala ama alırsan bide o kötü diye dediğim bölümlere gidersen mezun olunca da dediğin gibi işsiz kaşorsın bölümünle alakalı iş olmaz çünkü bide kestra borç biner kendin için en iyisini seç. Kimse senden değerli değil kendine güven salma kendini evet oruç insan dahada boşluyor çünkü susuz, aç bide psikolojik olarak etkilendik virüsten ama inan sen sen inanırsan herkes sana inanır, yapacağına.
🌹
.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 18 May 2020, 13:12

Bu daha ilk girişim yks'ye :25: fakat yaşım 24. Daha fazla gecikme istemediğimden dolayı böyle bi yol izlemeyi düşünüyorum zaten iki yıllık tutturup hoşuma gitmese bile daha sakin kafayla dgs ye çalışıp 4 yıllığına geçerim düşüncesindeyim. Bilmiyorum yanlışta düşünüyor olabilirim fakat şu anki düşüncem bu şu anlık hersey üst üste biniyor iki yıllık gelse bile gidip önümüzdeki yıllarda dgs ile geçmek sakın kafayla daha mantıklı geliyor. Fakat bunlardan önce Sayın yetkililerin AOL ile ilgili bir açıklama yapması lazım belki de sınav dahi yapılmayacak boşuna gelin güvey oluyorum bilmiyorum işte :39:

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 18 May 2020, 17:24

eXoMania yazdı: 18 May 2020, 13:12 Bu daha ilk girişim yks'ye :25: fakat yaşım 24. Daha fazla gecikme istemediğimden dolayı böyle bi yol izlemeyi düşünüyorum zaten iki yıllık tutturup hoşuma gitmese bile daha sakin kafayla dgs ye çalışıp 4 yıllığına geçerim düşüncesindeyim. Bilmiyorum yanlışta düşünüyor olabilirim fakat şu anki düşüncem bu şu anlık hersey üst üste biniyor iki yıllık gelse bile gidip önümüzdeki yıllarda dgs ile geçmek sakın kafayla daha mantıklı geliyor. Fakat bunlardan önce Sayın yetkililerin AOL ile ilgili bir açıklama yapması lazım belki de sınav dahi yapılmayacak boşuna gelin güvey oluyorum bilmiyorum işte :39:
Dgs sınavına önlisansta 2.yıl (son sene) lisansta 4.yıl(son sene) giriliyor
Önlisans bölümünden örneğin
Anestezi okudun, bu bölümden dgsye girip hemşirelik okumak istiyorsun.
-üni 2de yani önlisansı bitirdikten sonra dgsye girip hemşireliğe geçersen bide lisansa baştan başlıcaksın yani 2 yıl önlisans 4 yıl hsmşirelik etti sana 6 yıl böylede berbat bir sistem var yani bildiğini tekrardan öğrenip öyle mezun olacaksın
Hemşirelik 4 yıl 4.yılda dgsye girip tıp'a geçersen 6 yılda o doktor (pratisyen hekim) olmak için 10 yıl vermen lazım :isyan: :08:
.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 19 May 2020, 00:48

Ah gerçekten çıldırmalık bir sistem. Peki sen ne önerirsin sanırım bir kaç defa girmişsin sen benden daha tecrübelisin bu konuda :43: Bu yıl eğer istediğim bölümü tutturamazsam örneğin iki yıllık tutturursam dediğim gibi bekleyip bir sonraki yıl tekrar mı girmeliyim yoksa dediğin gibi 2 yıllık olsa bile tutturup gidip 2 yılın sonunda dgs ile 4 yıllığa geçebilirsem tekrar bide 4 yıllık mı okuyayım ? Hoş gerçi askeriyeye geçiş yaparsam okul da bu kendini sürekli tekrar eden düzen de umrumda olmayacak fakat şu an ciddi ciddi çok fena takıyorum bu durumu :22:

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 19 May 2020, 09:47

eXoMania yazdı: 19 May 2020, 00:48 Ah gerçekten çıldırmalık bir sistem. Peki sen ne önerirsin sanırım bir kaç defa girmişsin sen benden daha tecrübelisin bu konuda :43: Bu yıl eğer istediğim bölümü tutturamazsam örneğin iki yıllık tutturursam dediğim gibi bekleyip bir sonraki yıl tekrar mı girmeliyim yoksa dediğin gibi 2 yıllık olsa bile tutturup gidip 2 yılın sonunda dgs ile 4 yıllığa geçebilirsem tekrar bide 4 yıllık mı okuyayım ? Hoş gerçi askeriyeye geçiş yaparsam okul da bu kendini sürekli tekrar eden düzen de umrumda olmayacak fakat şu an ciddi ciddi çok fena takıyorum bu durumu :22:
Evet benimde bu 2. Girişim olacak YKS sınavına.
Önerim gideceğin hangi bölüm olursa olsun atamalarına falan bak iş bulma olanağı çok önemli yolsa emin ol herhangi bir bölüme yerleşirsinde zaten baraj 170e çekildi yani bölümü okuduktan sonra işsiz ve elinde kyk borcuyla kalma derim. Yani ben okurum yeterki adam akıllı bir bölüm olsun dersen 2 yıllık okuyup 4 yıllığa geçebilirsin. Bu sefer de hayatından çok zaman çalınmış olacak (24 yaşındayım dedin +6 yıl okul bitirme 30 yaş) okunur ama senin buna gücün varmı bu önemli. Yks ye girdikten sonra gelen puanınla bölümlere bak ve iş olanak/atamalarına kpss kazanırsan kpssden git derim birde bu pandemi adı altında birçok işte alım var onlarada kayıt yaptırabiliyorsan yaptır daha sonra baktın iyi bir bölüm geldi basarsın istifayı. Askerlik durumuda olur gibi düşünüyorum sonuçta bu konuda fazla artış var tabiiki sana da bağlı. Kısacası şuan girebildiğin tüm sınavlara gir ve en iyi hangisiyle yol alırsın geleceğini kurabilirsin ona bak. Umarım herşey dilediğin gibi olur Allah yardımcınız olsun inşallah 🌸
.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 19 May 2020, 23:04

Artık bir şekilde bir hal çaresine bakıcaz ya kpss tarafından ya da yks tarafından dediğim gibi baktım hiç bir şey yapamıyorum 2 yıllık herhangi bir bölüme gidip mezun olur astsubaylık sınavlarına katılırım çokta kasmamak lazım böyle şeyleri... Su akar yolunu bulur derler fakat bu suyun yolunu bulabilmesi için önce sınavların gününün açıklanması lazım :isyan: Hepimiz için hayırlısı olur inşallah <3

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 19 May 2020, 23:41

eXoMania yazdı: 19 May 2020, 23:04 Artık bir şekilde bir hal çaresine bakıcaz ya kpss tarafından ya da yks tarafından dediğim gibi baktım hiç bir şey yapamıyorum 2 yıllık herhangi bir bölüme gidip mezun olur astsubaylık sınavlarına katılırım çokta kasmamak lazım böyle şeyleri... Su akar yolunu bulur derler fakat bu suyun yolunu bulabilmesi için önce sınavların gününün açıklanması lazım :isyan: Hepimiz için hayırlısı olur inşallah <3
Amin, siz çalışın gerisini Allah'a bırakın. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🌹✨ :D :gul:
.

Kullanıcı avatarı
gül68
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen gül68 » 06 Ağu 2020, 20:36

merhabalar

bir zamanlar bu forumda geçirdiğim saatleri ve günleri hatırladıkça anılarım canlanıyor

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön