Açık Lise Mezunu Diplomasıyla Yabancı Üniversitelerde Yüksek Lisansın Sıkıntı Yaratıp Yaratmayacağı Konusu

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
proloxa

Açık Lise Mezunu Diplomasıyla Yabancı Üniversitelerde Yüksek Lisansın Sıkıntı Yaratıp Yaratmayacağı Konusu

Mesaj gönderen proloxa » 22 Eki 2020, 22:05

Esenlikler herkese.
Esenlikler arkadaşlar
benim yazılım mühendisliği lisans diplomam var.Almanya'da bu alanla alakalı bir yüksek lisans düşünüyorum.Ancak ben lisedeyken,üniversite sınavına daha iyi hazırlanmak ve liseyi daha kolay yüksek bir ortalamayla bitirmek için açık lise,açık öğretime geçtim.(11.sınıfta) Açık liseden mezun olmak örgünden daha kolaydır.mesela örgün eğitimde(Yüz yüze yapılan eğitimde)insanlar 35 kredi ders seçerken, ben açık lisede 15-16 kredi ders seçerek liseden mezun oldumAçık lisede 11,12.sınıfta zorunlu olarak sözel ders vermen yeterlidir.Ve
bende öyle yaptım.Benim alanım sayısal ama lisede(11,12.sınıfta)mat,fizik,biyoloji,kimya seçmedim.Çünkü dediğim gibi az ders,özellikle sözel ders olması daha yüksek ortalama sağlıyordu.Mat,fizik,kimya biyolojiye açık liseden ayrı olarak kendim açık lise sınavına bağlı olmadan üniversite için çalışmıştım.
Kısaca sorum şu: Lise diploması, yüksek lisans şartları için önemli midir?Mesela ben yazılım mühendisliği alanında yüksek lisans yapmak istiyorum.Lisedeki matematik seçip seçmediğime,sayısal notlarıma bakarlar mı?yoksa sadece lisans diplomanın olması yeterli midir?Lise diplomamdaki seçtiğim dersler,derslerimin notları önemli mi?

kardanadam

Re: Açık Lise Mezunu Diplomasıyla Yabancı Üniversitelerde Yüksek Lisansın Sıkıntı Yaratıp Yaratmayacağı Konusu

Mesaj gönderen kardanadam » 04 Kas 2020, 18:28

benim de merak ettiğim bir konu. bilen yok mu?

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön