mantık

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
katre-jess
Acemi

Re: mantık

Mesaj gönderen katre-jess » 03 Eki 2011, 08:18

bence en basit konu ve derslerden bir tanesi mantık +felsefe :) keşke hepsi bunlardan olsa ama ne yazıkkı değil.

İnsanlara belirli bilgileri empoze etmek propagandadır...İnsanların hayal güçlerini büyüleyerek bilgi aktarmanın yolu ise eğitimdir... Bizdeki bakanlığın adı Milli Eğitim bakanlığı Değil... MİLİİ PROPAGANDA BAKANLIĞIDIR... a.şerif izgören

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 22 Eki 2012, 18:06

Ben Matematik dersimi seçmeli derslerle takas yapacağım. Ölürüm de yapamam Matematiği yani matematiğe karşı bir soğukkanlılığım var. Ama bak bakkal hesabını çok severim ha söyleyim şimdiden. :D :D :D
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 22 Eki 2012, 18:20

matematik 1 ve 2 ortak derslerdir ve takas makas olmaz onlar :mrgreen: Ya geçeceksin ya da muaf olacaksın. HA muaf olursan o zaman o dersten alamadığın krediyi seçmeliden alırsın

3-4-5-6-7-8 alan veya seçmeli olabilir
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 25 Kas 2012, 22:57

Eğer bu ikisinden de muaf olmak istiyorsan mat-1 ve mat-2 yi 3 kez seçip sınava girip başarısız olacaksın.

Eksik kalan krediyi seçmeli dersler ile tamamlayabilirsin. Ama bunun için illa muaf olmayı bekleyeceksin diye bir şey yok. Yani sen her dönem ortakları seç. Kredi 30 a dolmadığı zamanda seçmeliler ile tamamla. Yani her dönem önceliği ortaklara vererek 30 kredilik ders seç

Senin odaklanman gereken kredi değil seçtiğin dersleri başarmak. Kredi otomatik dolar zaten :)
Resim

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 26 Kas 2012, 04:07

Arkadaşlar birşey itiraf edeyim bu konuyu çok ugraştım ama anlamaya çalıştıkça bir birine girdi ancak matematik 1 den muaf olarak kurtuldum ama matematik 2 ise çok az baktım onada çalışmak denirse :D ama hiç zorlanmadan matematik 2 yi geçtim hiç olmazsa matematik 2 de ne sordugunu anlıyorum matematik 1 de hiç birşey anlayamadım doğruysa yanlışsa p0 q1 bilmem ne hele birde ancak ve ancak diye bir şey geçiyor ne bu ya arkadaşlara sordum üniversite sınavlarında çıkıyormu bunlar yok dediler aslında müfredatdan kaldıracaklar bu mantık konusunu sözel dersleri tek başına çalışılacak güzel bir ders ama sayısal ve ingilizce dersi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim :D inşallah ben anlamadım siz çalışır ve anlarsınız
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Kas 2012, 22:41

Mat 1 i ben de çok zor geçtim. Ancak 3. sınavda. Ama mat-2 yi ilk sınavda iyi bir notla geçtim. BU mantık işini ben de sevmedim hem de anlamadım
Resim

Kullanıcı avatarı
eses

Mesaj gönderen eses » 18 Ara 2012, 01:40

video izleyerek öğrenin bende öyle birazcık anlayabildim konu anlatımları kısa olduğu için anlamak zor biraz. formullerini iyi bilmek gerekiyor tabi bide onları bulabilirsek :_)

Kullanıcı avatarı
eses

Mesaj gönderen eses » 18 Ara 2012, 01:47

http://doganulu.com/dersane/mod/resource/index.php?id=1
arkadaşlar matematik için çok güzel anlatıyor bütün konular var ve akılda cok guzel kalıyor bir bakın derim videolarıda var hocamız gerçekten çok iyiymiş.. burda okuduklarındanda gördüklerinden de çok iyi anlıyorsun size tavsiyemde bi girip bakmanız..

“Matematik” sayfasına dön