Benim hikayem :)

Dök içini. Rahatla...
kambinan
Yardımcı Asistan

Benim hikayem :)

Mesaj gönderen kambinan » 01 Ara 2009, 00:40

Ben Liseyi anadolu imam hatip olarak istanbuldan kalkıp samsuna gelip okumak istemiş bir kadersizim.

Lise 1de derslerim oldukça iyiydi. Normal anadolu liseleri ne görüyorsa zaten lise 1de bizde onu görüyorduk.

Bizde ayriyetten temel dini bilgiler , kurân-ı kerim ve arapça var idi.

Bu derslerin hiç birinden zayıf getirmeden 1.seneyi bitirdim. Bu sırada bir kızada fena gönül vermiştik.

Derken lise 2.sene geldi. 1.seneden aklımda olan kız başkasıyla oolduğu için onu unutmak adına bir başka kızla ilişkiye başladım. Yeni gelen lise 1lerdendi kızda. Güzel günlerimiz geçiyordu. Birden bağlanmıştım. Kısa sürede çok güzel şeyler yaşayıp birlikte olduğumuz güzel günlere gün katıyorduk.

Buna kafayı takmıştım. Onunla yatıp onunla kalkıyordum neredeyse.Hayatıma anlam katıyordu. Derslerimide aksatmamaya çalışyıordum. Bazı olaylarım oldu bu kız uğruna. Bi süre sonra yaptığım olaylar çatlak vermeye başlamıştı.

Bi gün bununla birlikteliğimiz duyuldu. Okul idaresi tarafındandan artık fişlenmiştim. Duymayan kalmamıştı birlikte olduğumuzu.

Derken bizim sınıfta bu kız ile aramızda aracı bir kız vardı. Çok yakındık ikimizde o kız ile. Benim zaten başlı başına samimi bir arkadaşımdı. Bu kız edebiyatçımızın yeğeniydi. Bizim olaylar duyulunca edebiyatçı öz yeğeniyle çıktığımı zannetti. Ve benim dersimi dönem ödevimde olduğu halde 44,20 dn bıraktı.Kur'an-ı Kerim dersimde zayıf olunca imam hatipte kalmış bulunuyordum.

Düz liseye gitme kararı vermiştim. Lakin edebiyatım 44,20 olduğu için düz bölümündende sınıfta kalmış olarak devam edecektim. Düz lisenin müdürü notumu kurtarmamı ve öyle gelmemi bu şekilde beni 3.sınıftan okula alabileceğini söyledi. 1 seneme yazık olmasını istemediler. İmam hatipde bir kurtarma sınavını kaçırmıştım. Diğerindende gerçekten çok kazık olduğu için 35 ancak alabildim.

Böylece tekrar düz lisenin kapısını çaldık. Hoca yine aynı şeyleri söylüyordu. 1 senen daha kaybolmasın dedi. Git gel yapıyoruz. Ama hocanın ağzında hep aynı şey. Diyoruz 2den başlayım yok yazık olmasın. ( Baya sinir bozucu bi durum ) .en son bir kere daha gidecektik o zaman lise 2den kaydımı yapacaklardı.

derken okulların açılmasına 1 hafta gibi bi zaman dilimi vardı. Ben bunca zamana kadar örnek gösterilen bi öğrenciydim . Derslerim hep iyiydi. Bir kız sevdasına düştüğüm durumdan utanç duyuyordum. Nasıl olduysa o zamanlar babamla halk eğitime yolumuz düştü. O sırada biz başka bir vesile ile gittiğimiz halde bize açık öğretim lisesinin bilgisayar bölümünün kağıdı verilmişti.

O sırada kafamda şimşekler çaktı. Ben kendimden bir yaş küçüklerle okuyamazdım. Hem o okuldada imam hatipten buraya gelip üst sınıfa geçmiş arkadaşlarım vardı. düz l isenin kendi bölümünde arkadaşlarım vardı. onlar üst sınıftayken ben sınıfta kalmış biri olarak okuyabilmeyi kendime layık göremiyordum.

VE babama kesinlikle düz liseye gitmeyeceğimi , okumamı istiyorsa üst tarafta sözü geçen mesleki açık öğretim lisesi bilgisayar bölümüne göndereceğinde okuyabilecğimi söylemiştim.

babamda benim isteğim üzerime kaydımı buraya aldı. Ondan sonra her ne kadar ilk zamanlar güzel geçsede daha sonrasında canımı sıkan durumlar meydana geldi.

Açıkcası yapılan lavbali espriler. düşünmeden söylenen sözler. küfürler. sınıf içerisinde yapılmaması gereken her tavır burada vardı.

Bu sene maölde 2.senemi okuyorum. GEçen sene hiç ders çalışmadığım halde okuldaki yüz yüze gördüğüm derslerin hepsini ve kültürel dersleriminde 2 dönemde 22 dersten 20 sini vermiş bulunuyorum. Kültürel derslerden anadolu imam hatipte derslerim iyi olduğu için ankara bana sağolsun baya kredi vermiş :) . Pek fazla arkadaş çevresine takılmıyorum. 2 tane arkadaşım var ikiside çok iyiler. Rabbim iyiki beni bu arkadaşlarla tanıştırmış.

Yalnız arkadaşlar siz siz olun çok mecbur kalmadığınız bi durumda açık liseyi tercih etmeyin. İnanın örgün öğretimin yerini hiç birşey tutmuyor. doğru düzgün arkadaş çevresi yok. bizim okulda inanın kız arkadaşım hiç yok. Zamanında yeri geldiğinde dini sohbetler edebileceğim , dertleşeceğim , yardım alabileceğim , birlikte grup halinde etkinlikler yapabileceğim bir sürü kız arkadaşım vardı. İnanın erkek arkadaşlardan çok iyi dost olunsada. biraz önce söylediğim etkinliklerin gerçekten iyi bir kız arkdaşla yapılması insanın hayatına ayrı bi renk katıyor.

Not: Sakın ben yanlış anlaşılmayım. Burada diğer itirafların bir kısmını okudum. Ve nerelerden nereye gelip açık liseyi bitirip diploma alan arkadaşlar var. Hepsini can-ı gönülden tebrik ediyorum

29 NİSAN 2011
Okulu bitirme aşamasındayım. Zorunlu dersim sıfır bu sınavda sadece seçmeli derslerden giriyorum. Stajı haftada 2 gün yapıyorum oplamda 13 gün daha staj yerine gideceğim. Lys sınavına giriş için ücreti yatırmayı planlıyorum. :)

8 TEMMUZ 2011

Ben mezun oldum arkadaşlar , dilerim sizlerde zor günlerin ardından başarıya ve istediğiniz sonuca ulaşırsınız. :)

19 AĞUSTOS 2011 ;

Diplomamı aldım ve bugün üniversite tercihleri açıklandı. Giresun üniversitesi - ÖNLİSANS MALİYE :)

29 AĞUSTOS 2012

Maliye 1.sınıf alta ders bırakmadan 3.05 ortalamayla bitti :) Maşallah diyelim rabbim tüm kardeşlerime yardımcı olsun

15,06,2013

Giresun Üniversitesi Önlisans maliyeyi 3,18 birikimli ortalama ile bitirip tek büte girmeden mezun olmak nasip oldu. 21 Temmuz'da ki DGS sınavını sabırsızlıkla bekliyorum :)
En son kambinan tarafından 05 Tem 2013, 07:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
habecik
Doktor

Re: Benim hikayem :(

Mesaj gönderen habecik » 02 Ara 2009, 15:00

:) hepsini anladım da şu birlikte oldugun kıza noldu? :?
bu arada Allah elbet çalışana verir benim durumum da hemen hemen aynı ama sadece aşk meşk yoktu bende :roll:
ALLAH yardımcın olsunn ..
"Çalışmadan öğrenmeden yorulmadan Rahat
yaşama yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;Önce ONURLARINI sonra HÜRRİYETLERİNİ daha sonra GELECEKLERİNİ kaybetmeye mahkumdur"

M.KEMAL ATATÜRK..

Kullanıcı avatarı
MELEİM
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MELEİM » 02 Ara 2009, 16:16

SENIN İCİN ÜZÜLDÜM

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 03 Ara 2009, 21:23

habecik yazdı::) hepsini anladım da şu birlikte oldugun kıza noldu? :?
bu arada Allah elbet çalışana verir benim durumum da hemen hemen aynı ama sadece aşk meşk yoktu bende :roll:
O benden sonra yine erkek arkadaşı oldu. Sanırım halada vardır birileri. Okuluna kaldığı yerden devam ediyor.
MELEİM yazdı:SENIN İCİN ÜZÜLDÜM
Üzülmenin birşey değiştirmeyeceğini anlayalı açıkcası 2 yıl oluyor. Ama hikayemi okuyarak üzülmesi gereken birşeylerin olduğunu anladığın için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
MELEİM
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MELEİM » 04 Ara 2009, 08:18

kambinan yazdı:
O benden sonra yine erkek arkadaşı oldu. Sanırım halada vardır birileri. Okuluna kaldığı yerden devam ediyor.
Üzülmenin birşey değiştirmeyeceğini anlayalı açıkcası 2 yıl oluyor. Ama hikayemi okuyarak üzülmesi gereken birşeylerin olduğunu anladığın için teşekkür ederim.
BİRSEYLERI DEGISTIRMEYECEK OLDUGUNU BILIYORUM SADECE FİKRIMI SOYLEMEK İSTEDIM BUNDAN SONRA SANA AİT YAZILARA YORUM YAPMAM OKEY

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 04 Ara 2009, 12:25

MELEİM yazdı:
kambinan yazdı:
BİRSEYLERI DEGISTIRMEYECEK OLDUGUNU BILIYORUM SADECE FİKRIMI SOYLEMEK İSTEDIM BUNDAN SONRA SANA AİT YAZILARA YORUM YAPMAM OKEY
İnanki beni yanlış anlayacağını biliyordum. Senin anladığın gibi düşünürek birşeyler söylemek istemedim.
Benim asıl demek istediğim üzülmenin birşey değiştirmeyeceği ve " KENDİMİN " bunu anlayalı 2 yıl olduğunu söylemek. Ama gerçekten hikayemi dikkatli okuyarak üzülmesi gereken bir halimin olduğunu düşünmenede teşekkür ettim. (Teşekkür etmemdeki amaç hikayemin sana birşeyler hissettireceği kadar dikkatli okumandı ).

Yanlış anlaşıldığım için özür dilerim. Yazılarıma yorum yazmamakta sizin kişisel tercihlerinizdir. Ayrıca bunada saygı duyarım.

Hayırlı günler.

Kullanıcı avatarı
MELEİM
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MELEİM » 04 Ara 2009, 12:31

Üzülmenin birşey değiştirmeyeceğini anlayalı açıkcası 2 yıl oluyor. Ama hikayemi okuyarak üzülmesi gereken birşeylerin olduğunu anladığın için teşekkür ederim.[/quote]
BİRSEYLERI DEGISTIRMEYECEK OLDUGUNU BILIYORUM SADECE FİKRIMI SOYLEMEK İSTEDIM BUNDAN SONRA SANA AİT YAZILARA YORUM YAPMAM OKEY[/quote]

İnanki beni yanlış anlayacağını biliyordum. Senin anladığın gibi düşünürek birşeyler söylemek istemedim.
Benim asıl demek istediğim üzülmenin birşey değiştirmeyeceği ve " KENDİMİN " bunu anlayalı 2 yıl olduğunu söylemek. Ama gerçekten hikayemi dikkatli okuyarak üzülmesi gereken bir halimin olduğunu düşünmenede teşekkür ettim. (Teşekkür etmemdeki amaç hikayemin sana birşeyler hissettireceği kadar dikkatli okumandı ).

Yanlış anlaşıldığım için özür dilerim. Yazılarıma yorum yazmamakta sizin kişisel tercihlerinizdir. Ayrıca bunada saygı duyarım.

Hayırlı günler.[/quote]
YA KUSURA BAKMA SINRLIYDIM SERT CIKKTIM HAKLISIN HERSEYE BURNUMU SOKMAMAM LAZIM

travego42
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen travego42 » 13 Ara 2009, 15:59

MELEİM yazdı:
BİRSEYLERI DEGISTIRMEYECEK OLDUGUNU BILIYORUM SADECE FİKRIMI SOYLEMEK İSTEDIM BUNDAN SONRA SANA AİT YAZILARA YORUM YAPMAM OKEY[/quote]

Hayırlı günler.[/quote]
YA KUSURA BAKMA SINRLIYDIM SERT CIKKTIM HAKLISIN HERSEYE BURNUMU SOKMAMAM LAZIM[/quote]

hii sen sadece yardım etmişsin gerisini salla karşıdakinin bileceği bişey
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / YABANCI DİL
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 10 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 120 Alan Kredi : 50

My Kerpeten :))

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 29 Nis 2011, 20:33

29 nisan 2011 tarihiyle yılların konusunu güncelledim . :)

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 29 Nis 2011, 20:49

ilginç bi hikaye :roll:ama dikkatimi çeken bir kızdan darbe yemişsin yinede kız arakadaşın yeri başka yazmışsın :mrgreen: açık lise hakkında görüşüne katılmıyorum eğitim her yerdedir kel mahmutun dediği gibi :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 29 Nis 2011, 23:22

pskolog yazdı:ilginç bi hikaye :roll:ama dikkatimi çeken bir kızdan darbe yemişsin yinede kız arakadaşın yeri başka yazmışsın :mrgreen: açık lise hakkında görüşüne katılmıyorum eğitim her yerdedir kel mahmutun dediği gibi :mrgreen:
Ah ah o ygs sınavında vakiti yetiştirebilseydim şimdi uçardım uçar hep son dakikaya kaldı diğer dersler :(

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 26 May 2011, 11:30

Immm... Hakkında hayırlısını diliyorum Arkadaşım..
Herşey gönlünce olsun ..

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 30 May 2011, 21:57

Asrım zenan yazdı:Immm... Hakkında hayırlısını diliyorum Arkadaşım..
Herşey gönlünce olsun ..
Teşekkür ederim , okuldaki son dersim olan internet programcılığınıda başarı ile verdim. Zorunlu dersim kalmadı , stajdanda notları aldık mı 2 hafta içerisinde bu iş tamamdır.

rabbim hepinize bitirmeyi ve üniversite okumayı nasip etsin. Çok özledim örgün öğretimi çook.

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 31 May 2011, 11:44

kambinan yazdı:
Herşey gönlünce olsun ..
Teşekkür ederim , okuldaki son dersim olan internet programcılığınıda başarı ile verdim. Zorunlu dersim kalmadı , stajdanda notları aldık mı 2 hafta içerisinde bu iş tamamdır.

rabbim hepinize bitirmeyi ve üniversite okumayı nasip etsin. Çok özledim örgün öğretimi çook.

Senin adına çok sevindim. :)
Umarım herşey gönlünce olur..

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

kambinan
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kambinan » 05 Haz 2011, 19:14

Asrım zenan yazdı:
kambinan yazdı:
Herşey gönlünce olsun ..

Senin adına çok sevindim. :)
Umarım herşey gönlünce olur..
Teşekkür ederim :)

“İtiraf Et” sayfasına dön