motosiklet tutkusu!!

Anılarınızı Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.
Kullanıcı avatarı
havva41
Yardımcı Uzman

motosiklet tutkusu!!

Mesaj gönderen havva41 » 25 Oca 2010, 14:46

MOTOSİKLET TUTKUSU
Olayın özüne inmek gerekirse bu tutku bisikletle başladı, sonra araba ile devam etti. Küçük yaştan beri ben ehliyet alIcam diyip duruyordum.18 yaşında nasip oldu ehliyet almak ve araba sürmek.Hep istiyordum ama bana uzak bir istek gibi geliyordu araba sürmek ve ehliyet almak.Tabi sonrada motosiklet tutkusu başladı , ilk zamanlar motosiklette çok uçuk bir istek gibi gelsede benim için öyle değil artık.Aileme motosikletin lafını bile edemezken şimdi onlarla bile motosiklet muhabbeti yapıyorum.Motosiklet diyince akıllarına gelen hız ve serseri bir hayat tarzı.Motosiklet tehlikelidir onu süren serseridir bilincindeydiler.Ailemi bu tutkuma ikna etmek kolay olmadı tabiki. İlk olarak motosiklet sitelerini takibim ve motorcularla tanışmam 2007 başlarında oldu.İş yerinde beraber çalıştığım bir abinin motosikleti vardı. Her hafta biz geziye gittik diyodu bana resimlerini gösteriyordu.Sonra bana KOMORK sitesini tavsiye etti bu gezilere o sitenin üyeleriyle gittiğini söyledi.Bende siteye üye oldum ve aktif olarak ama malesef sadece netten takip etmeye başladım yorumlar yazdım konular açtım.Sitedeki herkez beni tanımıştı ama gıyabında.Herkez seni aramızda görmek istiyoruz neden gelmiyorsun toplantılara pikniklere diye soruyorlardı.Ailem izin vermiyeceği için bende gelemiyeceğimi söylüyordum.Ben ailemi yavaş yavaş alıştırdım onlarda artık motor tutkunu bir kızlarının olduğunu kabullendiler.Bütün sülale, akraba , komşu herkez öğrendi bu tutkumu. Ailem her zaman der sen bizden farklısın diye evet biraz farklıyım ve bu motor tutkumda farklarımdan sadece bir tanesi.Motosiklet yarışları , fuarları oluyor ben gitmek istiyorum önce ailemi buna alıştırıp sonra gitmek istediğimi söylüyorum tek başıma göndermedikleri için mecbur kendileri götürüyorlar.Annemle motosiklet fuarına ve yarışlara çok gittim hatta onları motorcu abilerle tanıştırdım. Beni zaten sosyal bir insan olarak bilir ailem öyleyimde zaten bu motosiklet tutkumla birleşince motorcu çevrem büyüdü yarışlarda yarışçılarla konuşup onları tebrik ediyorum haklarında araştırma yapıp bilgi alıyorum , hani derseniz bu kadar motosiklet tutkusu var kaç kere motosiklete bindin malesef sadece 2 kez ama rüzgarı ruhumda hissettim ya işte bu tutkunun pekişmesi için o bana yeter.Motosiklete ilk bindiğim zaman çok mutlu ve kendine güven duygusuyla bindim ki ben daha önce motosiklete artçı olarak bile binmiş bir insan değildim.Dar çakıllı ve yokuş aşağı ve yukarı bir yolda sürdüm.Bence bana gelen bu cesaretin altında tutkudan başka bir şey olamaz.Tabiki hedefim kendime ait bir motosikete sahip olmak inşallah olur.KAWASAKİ VN 900 e sahip olmak benim için büyük bir hayal ama hayatta hiç bir şey imkansız değildir sahibi olamasam bile en azından sürmek yada binmek bile beni mutlu eder.Bu yolda ön yagılarlada karşılaştım başımın kapalı olmasından dolayı ama ben bazı şeyleri aştım ve insanlarda aştı sanırım şuan bunları kafama takmıyorum.Son olarak TMF hakemi olmaya karar verdim ve seminere katıldım.Bunun içinde tabiki aile meclisini kurdum izin almak için tahmin ettiğimden daha çabuk izin çıktı inşallah lisanslarıda alırsak hayırlısıyla daha da mutlu olucam.Bu camianın içinde olmak seninle aynı heyecanı aynı tutkuyu yaşıyan insanlarla sohbet etmek çok güzel şuan 3 - 4 tane motosiklet sitesine üyeyim ve hepsini elimden geldiğince takip edip fikirlerimi söylüyorum bilgi alıyorum inşallah bir gün kendi motosikletim ve ehliyetim olurda onları büyük bir hevesle kaleme alırım.İnandığınız şeylerin arkasında olun ve onlardan vaz geçmeyin hiç bir zaman..
RÜZGARI RUHUNDA HİSSET!!

Kullanıcı avatarı
raşit
Çırak
İletişim:

Re: motosiklet tutkusu!!

Mesaj gönderen raşit » 27 Oca 2010, 23:30

herhalde seni en iyi anlıyacaklardan birisi benim :
20 li yaşlarda aileme bmw aldırmak için çok uğraşmıştım ama bir türlü olmamıştı gizli,gizli kaçar bmw cilerin buluşmalarına katılırdım en büyük hayalim bir bmw sahibi olmaktı babamın chevrolet impala arabası vardı herkez hayran bir şekilde altımdaki arabaya bakardı ama ben yanıma dökük bir bmw gelsin hemen döner ona bakardım :) (tutuku bu olsa gerek
şuan 38 yaşında kendi maddi gelirini elde eden şirket sahibiyim
ve tabiki arabamda bmw ama samimi söylüyorum o günkü heyacan hala içimde ve keyifle biniyorum
tek fark o zamanlar e30 325 lere bakardım
şimdi yaşım gereği e34 520 kullanıyorum
önemli olan neye sahip olduğun değil kiminle paylaştığındır
söz araba gibidir dikkat edilmezse altında kalınır.

Kullanıcı avatarı
havva41
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen havva41 » 12 Şub 2010, 16:11

desteğin için teşekkürler raşit motosiklet tutkusu başka bir şey inş benimde bir gün olur..

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 31 May 2012, 20:51

Motosiklet tutkun olabilir ama çok tehlikeli onuda söyleyim trafiğe sakın çıkma.Biliyorsun trafikte artık eskisi gibi az değil 18 yaşını dolduran cahiller (Sana demiyorum lütfen alınma) ehliyet almak istiyor.Sonra sen trafiğe çıkıyorsun motorsiklet kullanmaya o cahilde alkollu sana bir çarpıyor Allah göstermesin çok oldu bunlar gözümün önünde.En iyisi araba derim sana.Tutkundan vaz geçirmek gibi olmasın ama herkezi profesyonel sürücü zannedip motorsikletle yola çıkma motosiklet bisikletin biraz iri ve motorlu versiyonu.Araba gibi dört kapılı değilki seni korusun arabada ayrıca hava yastığı ve emniyet kemeri var o bile %90 can kurtarıyor.Motorda üstünden fırlama riski çok yüksek ani fren arkadan birinin çarpması Allah korusun kamyonun altına girmen bunları göz önüne al öyle çık yola eğer ben illada çıkacam diyorsan google görsellere motorsiklet kazaları yaz gör okadar kötüki motorla kaza yapmak.
Allah korusun bu alete binen herkesi.

“Anılar,Günlük..vs” sayfasına dön