NASRETTİN HOCA FIKRASI

Fıkralar, Komik Hikayeler...
ahkus

NASRETTİN HOCA FIKRASI

Mesaj gönderen ahkus » 29 Oca 2010, 18:43

SİZDE GİRECEKTİNİZ DE BENİ NİYE ÇIKARDINIZ?

Nasrettin Hoca yı karısı soğuk bir kış günü göle balık tutmaya göndermiş.Nasrettin hoca oltasını alıp, doğruca göle gitmiş iskelenin hemen ucunda durup, oltayı göle atmış ve balıkların oltaya takılmasını beklemeye başlamış.Bunu gören köyün delisi hocayı doğru koşarak hocanın arkasına bir tekme yapıştırmış, hoca doğruca göle düşmüş. Ordan geçen 3 köylüsü bunu görünce iskelenin başına gelmişler. hocayı kurtaracakları yerde, azarlarcasına takılmaya başlamışlar. Biri;
“ya hocam aklın var fikrin var bu soğukta hiç göle girilirmi”demiş. yanındaki de “eklemiş madem göle gircen üstündekileri çıkarıp girseydin ya” demiş. Üçüncüsü de “yok, yok hayatından bezdiğin için intiharamı kalkıştın yoksa hocam” diye sormuş. Nasrettin hoca zar zor gölden çıkmış. üstelikte çarıkları gölün dibinde kayıp olmuş, üstü başı ıslak, perişan bir şekilde gölden çıkınca da soluklanmak için biraz oturmuş. Dinlendikten sonra yanındakilere dönüp “göle neden girdim anlatayım mı”demiş onlarda “tabi neden olmasın hocam anlatda dinleyelim” demişler alaylı bir şekilde hoca “gelin peşimden” deyip iskelenin ucuna götürmüş. “işte! bakın orda görüyonuz mu?” diye sorunca hepsi bir ağızdan “neyi görcez hocam?” diye sormuşlar. Nasrettin hoca da,“batık hazine sandığını, ben gölde balık tutacaktım ama hazine sandığını gördüydüm,tam o sırada siz çıka geldiniz” demiş ordakilerin hepsi heyecanlı ve meraklı bir şekilde suyun dibine bakmaya başlamışlar hoca “iskelenin ucuna iyice yaklaşın ve eğilin ozaman daha iyi görürsünüz” demiş onlarda hocanın dediği gibi iskelenin ucuna yaklaşıp eğilmişler. Ve hocada arkalarından birer tekmeyi basmış. onlarda kendilerini gölde, bulmuşlar bir anda. Nasrettin hoca “yahu biraderler madem göle girecektiniz beni niye çıkardınız,hep beraber girmiş olurduk, bu göl sizide alır benide merak etmeyin. Deyip eklemiş “rahat, rahat sığardık sizi gidi köfte horlar sizi” demiş.

SRNarin
Uzman Doktor

Re: NASRETTİN HOCA FIKRASI

Mesaj gönderen SRNarin » 29 Oca 2010, 21:03

Güzeldi,paylasim icin tesekkürler ..
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 184 Ortak Kredi : 91

ahkus

Mesaj gönderen ahkus » 01 Şub 2010, 20:17

Teşekkürler vaktim oldukca kendi doğaclama fıkralarımı eklemek istiyorum inşallah beğenirseniz...

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 01 Şub 2010, 20:33

:D gerçekten güzeldi paylaşım için teşekkürler :mrgreen:
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

±. /\/\ukØØ.±
Acemi

Mesaj gönderen ±. /\/\ukØØ.± » 10 Şub 2010, 13:57

:mrgreen: Eline saglık.