KadınLarLa ErkekLerin Farkı

Komik ßulduğunuz Yazıları, Şiirleri, Yada Metinleri ßurda ßizlerle Paylaşa ßilirsiniz...

GüListaN
Doçent

KadınLarLa ErkekLerin Farkı

Mesaj gönderen GüListaN » 16 Mar 2010, 22:15

Kadın ile erkeğin hayata bakışı farklılık arzedebiliyor.
Saç kesiminden yola çıkılarak iki cins arasındaki algı ve zihin yapıları arasındaki tezatlar gel-gitler genel hatlarıyla çizildi.Konunun üç farklı versiyonu oluşturuldu.

İlki Kadın-erkek, ikincisi kadın-kadın ücüncüsü de erkek-erkeğe konuşmalar..
İnternet ortamında dolaşan bu mail dikkatimi çekti. Stresli gündemden biraz olsun uzaklaşmaya ne dersiniz?

1.Versiyon Kadın / Erkek: Bir erkeğin hayatı nasıl karartılır?

Kadın: Saçimi kestireyim mi?
Erkek: Olur.
Kadın: Ama kiyamiyorum.
Erkek: Öyleyse kestirme.
Kadın: Canim degisiklik istiyor...
Erkek: O halde kestir.
Kadın: Bana akil vermeyi birak, delilere verir gibi.
Erkek: Eger nasil hosuma gittigini bilmek istiyorsan, sana derimki uzun saçli.Bunu biliyorsun.
Kadın: Beni tanidiginda kisaydi.
Erkek: Ve sana tam olarak ne dedigimi hatirliyorum: 'Ne güzel olurdun uzun saçla'.
Kadın: Ama herkes kesmemi söylüyor.
Erkek: Bu durumda kuaföre git ve birak uyuyayim lütfen. Bunu senden Allah rizasi için istiyorum.
Kadın: Peki nasil kestireyim? Kat kat mi yoksa perçemli mi?
Erkek: Kat kat.
Kadın: Bana yakisacagini sanmiyorum, çünkü saçim çok düz.
Erkek: Birak perçemli olsun.
Kadın: Çok yorucu.
Erkek: Yordugu zaman tekrar kestirirsin.
Kadın: O zaman asla uzatamam.
Erkek: Uzatmak istiyorsan kestirme güzelim.
Kadın: Bana güzelim deme !!!!!!!
Erkek: ?!?!?!?!!

2.Versiyon Kadın / Kadın:

1.Kadın: Ah sekerim saçini mi kestirdin? Ne kadar güzel olmussun!!!
2.Kadın: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamiyorum. Ay çok mu kisa oldu acaba...??
1.Kadın:Amaaan ne alakasi var.Benim yüzüm bu kadar genis olmasa ayni kesimi bende denerdim.Benim su saçim klasik oldu artik,yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.
2.Kadın: Ay yapma Allah askina nesi varmis yüzünün....Bak söyle suralarindan kat verdirsen, harika olur!! Benim de boynum uzun olmasa ayni seninki gibi bir model yaptirirdim.
1.Kadın: Ah şekerim sende bir alemsin. Keske benimde boynum seninki gibi olsa. En azindan su çökük omuzlarimin dikkat çekmesini engellemis olurdum.
2.Kadın: Ayol sen ne diyorsun?.. Senin gibi omuzlari olsun isteyen bir sürü kiz var... Giydigin her sey sana öyle yakisiyor ki..Birde benim su kisa kollarima bak. Omuzlarim seninkiler gibi olsaydi, giydigim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu? Vir vir vir, dirdirdir...

3.Versiyon Erkek / Erkek:

1.Adam: Saçını mı kestirdin?
2.Adam: Evet
1.Adam: Sıhhatler olsun abi!..
2.Adam: Sağol...

:D:D

Kırklareli Üniversitesi <3

“Komik Yazılar” sayfasına dön