Sınavsız İkinci Üniversite...

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Feza
Yardımcı Uzman

Sınavsız İkinci Üniversite...

Mesaj gönderen Feza » 03 Eki 2010, 21:54

Sınavsız İkinci Üniversite
Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile iki veya dört yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla açıköğretim sistemiyle öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine İkinci Üniversite kapsamında başvuru yapabilirler

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretim programlarına kayıt yaptıranlar, Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısını, Anadolu Üniversitesi’ne %100 fazlasıyla öderler.

Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya ön lisans mezunu veya kayıtlı öğrenciler İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır. İnternet başvuru ve kayıt tarihleri basında, AÖF bürolarında ve http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” kısmında duyurulacaktır.

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırılabilecek lisans programları,

•Felsefe, (Açıköğretim Fakültesi)
•Sosyoloji, (Açıköğretim Fakültesi)
•Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, (İktisat Fakültesi)
•İktisat, (İktisat Fakültesi)
•Kamu Yönetimi, (İktisat Fakültesi)
•Maliye, (İktisat Fakültesi)
•Uluslararası İlişkiler, (İktisat Fakültesi)
•İşletme, (İşletme Fakültesi)
•Konaklama İşletmeciliği, (İşletme Fakültesi) *

Lisans programlarının birinci sınıfına veya

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırılabilecek Açıköğretim Fakültesi ön lisans programları

•Adalet,
•Bankacılık ve Sigortacılık,
•Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı,
•Dış Ticaret,
•Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım,
•Emlak ve Emlak Yönetimi,
•Ev İdaresi,
•Fotoğrafçılık ve Kameramanlık,
•Halkla İlişkiler ve Tanıtım,
•İlahiyat,***
•İnsan Kaynakları Yönetimi,
•İşletme Yönetimi,
•Kültürel Miras ve Turizm,
•Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans,
•Lojistik,
•Marka İletişimi,
•Medya İletişim,
•Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası,
•Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,
•Özel Güvenlik ve Koruma, **
•Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi,
•Radyo ve Televizyon Programcılığı,
•Sağlık Kurumları İşletmeciliği,
•Sosyal Bilimler,
•Sosyal Hizmetler,
•Spor Yönetimi,
•Tarım Önlisans,
•Turizm Otel İşletmeciliği *
•Yerel Yönetimler,

Ön lisans programlarının birinci sınıfına kayıt yaptırabilirler.

* Bu programa alınacak öğrenciler 3 ay süreli zorunlu staj yapacaklardır.
** Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programına kayıt yaptıracak adaylar tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, kız adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen yeni tarihli heyet raporu ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

2010-2011 öğretim yılı planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

İnternet Başvuru Tarihi 25 Ekim 2010 – 26 Kasım 2010
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 25 Ekim 2010 - 23 Kasım 2010
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 24 - 25 - 26 Kasım 2010

Adaylar, http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler. (Site internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecektir.)

İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

*** Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programı uzaktan eğitim sistemine göre dönemlik-kredili olarak yürütülmektedir. Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programı’na “İkinci Üniversite” kapsamında planlanan internet başvuru ve kayıt işlemleri 18 – 23 Ekim 2010 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden başvurularını yapabilirler.

Mesafeler gözyaşlarıyla doldurulamaz...

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön