MAÖL'den AÖL'e Geçiş.

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Nymphetamine

MAÖL'den AÖL'e Geçiş.

Mesaj gönderen Nymphetamine » 27 Mar 2011, 15:21

Merhaba arkadaşlar. Ben son iki dönemdir MAÖL'de okuyorum. Eylül ayından itibaren yüzyüze eğitim görmekteyim. Soracağım şey ise. Şimdi benim normal açık lisedeki, dışardan sınava girdiğim derslerin kredisi 148. Zorunlu dil anlatım derslerini de verdim, bu dönemle beraber 8. dönemide tamamlamış olacam. Ve ben tekrar AÖL'e geçmek istiyorum. Çok az ortak dersim kaldı. Niyetim önümüzdeki sene içinde mezun olmak.

AÖL'e geçiş şartları için bu bölüme baktım.

http://www.aciklise.net/genel/mesleki-acik-ogretim-lisesinden-acik-ogretim-lisesine-nasil-gecis-yapilir.html

Buradaki şartların en az birinin taşınması gerektiği yazıyor. Ben şu dönemle beraber yüzyüze eğitimimin 2. dönemini tamamlamış olacam. Yani 2 dönem okumuş olacam. Bu durumda önümüzdeki kayıt yenileme döneminde tekrar AÖL'e geçebilir miyim?

Geçebildiğimi varsayıp son bir şey daha soracam. Ben MAÖL'de okuduğum için alan kredim şu an 15 (2. dönemin kredisini haziranda alacam) Normal açık lise şartlarında 192 kredi ve alan kredisinin 80 olması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla eğer ben AÖL'de ''Genel Kültür'' bölümüne geçersem, sadece 192 krediyi toplamam gerekiyor. Genel Kültür alan kredisinden muaf diye biliyorum. Öyle değilse, benim illa alan kredisi 80 mi olması gerek?

Ve AÖL'e tekrar geçişte kredilerde herhangi bir değişiklik oluyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

emrahk
Onursal Üye

Re: MAÖL'den AÖL'e Geçiş.

Mesaj gönderen emrahk » 28 Mar 2011, 13:33

Merhaba, malesef AÖL'ye geçemezsin, çünkü dönemim 8 demişsin geçiş şartlarında yüzyüze eğitim aldığın döneme değil toplam dönemine bakıyorlar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Nymphetamine

Mesaj gönderen Nymphetamine » 11 Haz 2011, 00:15

Teşekkürler cevap için. Ben de zaten gereken bilgileri öğrendim. Yeni bir soru soracam. :) MAOL'de dışardan girilen sınavların (genel kültür) toplam kredisi 110 istiyor. Benim ilk mesajdaki gibi 148 kredim var. Tekrar dışarıdaki sınavlara girmem gerekir mi? Dil anlatım derslerini geçtim, bir kaç tane zorunlu dersim kaldı. Bu zorunlu derslerden geçmek mi gerek, yoksa mevcut kredim istenilen krediden yüksek olduğu için girmesem de olur mu? Gerçi o zaman diploma puanı düşebilir ama ben yinede kesin cevabını öğrenmek isterim. :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Haz 2011, 16:09

Zorunlu dersler bölümünde 1 tane bile ders kalırsa mezun olunamıyor. Hepsi ya geçilmeli ya muaf olunmalı...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön