AOL Mezuniyet Hakkında..?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

destinasi

AOL Mezuniyet Hakkında..?

Mesaj gönderen destinasi » 25 Haz 2011, 08:11

Merhaba arkadaşlar, şuan toplam kredim 197, alan kredim 84 mezuniyet şartlarında, dil anlatımla ilgili birşeyler söylüyorlar, Muafiyet yok ve Mutlaka başarılmalı diye... dil anlatımlardan 2,3....8 e kadar tamam da bunun 1'i yokmu, şimdiye kadar hiçbir ders seçiminde felan karşılaşmadım ve ne seçeceğim dersler arasında nede başarılı başarısız dersler arasinda görmedim...
Ve Aol Sitesinde "www.aol.meb.gov.tr adresinden öğrenci no ve şifrelerini yazıp kendi bilgilerine ulaştıktan sonra "Mezuniyet İşlemleri" başlığı altında bulunan "Diploma Bilgileri"" bölümünden bilgilerini görebilirler."
Böyle Bir Yazı Var, Ben Neden Göremiyorum, Yoksa Mezun Olmadım mı..? :?

Hayat dalga geçmeye başlamışsa seninle, uzatmamak gerekli...Ne pes etmeli insan, ne de mücadele etmeli...Ne peşinden koşmalı sürekli, ne de çekmeli elini eteğini, herşeyden... Ve unutmalı geçmişini,unutmalı ki, OLSUN BİR GELECEĞİ...!

emrahk
Onursal Üye

Re: AOL Mezuniyet Hakkında..?

Mesaj gönderen emrahk » 25 Haz 2011, 11:44

Sen AÖL'ye kaydolmadan önce bir örgün lisede okumuşsun belliki. Örgün okullarda okunup geçilen dersler Açık lisede de geçmiş sayılır. Bu yüzden o lisede Dil ve Anlatım derslerinin ders listende olmayan dersini geçmişsin ve AÖL'ye yazıldığında o dersin zorunluluğu kalkmış. Mezuniyete gelince mezun olduysan bu Mayıs sınavının açıklanmasıyla (yani 15 gün önce) belli olurdu. Öğrencilik durumun Aktif veya Kayıt Yenileme yazıyorsa mezun değilsindir. Zorunlu ders kısmına bir bak, hiç ders varmı diye....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

destinasi

Mesaj gönderen destinasi » 26 Haz 2011, 08:50

Hayır Ben İlköğretimi de Dışardan Okudum. 9 Zorunlu Ders Görünüyor... Ve Kayıt Yenileme Yazıyor... Bu Ne Saçma İş Yapıyorlar Ya..? Her Nezaman Mezun Olmaya Kalksam Bir Şeyler Çıkartıyorlar. Allah Hepsinin BinBirtürlü Belasını Versin....
Hayat dalga geçmeye başlamışsa seninle, uzatmamak gerekli...Ne pes etmeli insan, ne de mücadele etmeli...Ne peşinden koşmalı sürekli, ne de çekmeli elini eteğini, herşeyden... Ve unutmalı geçmişini,unutmalı ki, OLSUN BİR GELECEĞİ...!

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 26 Haz 2011, 09:12

zorunlu ders kısmında dersin varsa mezun olamazsın bunu en başından söylüyorlar zaten önceliği her zaman ortak derslere vermen gerekirdi.

destinasi

Mesaj gönderen destinasi » 26 Haz 2011, 09:20

Açık Öğretimin Tek Dediği Bu;

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç),
Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,
Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,

Ve Yeter Bu Kadar Uğraştırdıkları,

Herseferinde Aynı Haltı Yiyorlar; Mezun Olacam 10 krediyle 3 yıllıktan 4 yıllığa atıyorlar, mezun olacam tek sınavda derslerim siliniyor, eksik dersle sınava giriyorum, krediyi tamamlıyorum bu sefer zorunlu dersler diyorlar... zorunlu dersler varsa kredi niye koyuyorlar..?

En İyisi İdari Mahkemeye Başvurmak...

İdari Mahkeme Konusunda Bilgisi Olan Varsa Yardımcı Olabilir mi..?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Haz 2011, 10:30

Evet AÖL'nin sitesindeki bilgilendirme çok yetersiz. Orada insana rehberlik edip, zorunlu dersleriniz bitmeden seçmeli ders seçmeyin denilmeliydi. Yada ders seçme yaparken zorunlu dersleri olan öğrencilerin ekranına seçmeli dersler konulmamalı ki otomatik ortak ders seçsinler. Sadece bu ufak ayrıntı bile birçok öğrencinin mezuniyetinin gecikmesine yol açıyor. Öğrenci bu durumu ya forumlardan öğreniyor yada mantıken düşünüp çözüyor. Bu arada ben geçen yıl AÖL ve MAÖL sitesindeki mezuniyet için gerekli olan şartların açıklaması yetersiz diye bir mail atmıştım ama ilgilenen olmamıştı. Mahkeme konusuna gelirsek, bence hiç uğraşma haksız çıkarsın, ettiğin masraflar ve yıprandığın kar kalır yanına....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

destinasi

Mesaj gönderen destinasi » 26 Haz 2011, 13:47

Olsun Ben Yinede Uğraşacağım, 7 Senedir Açık Öğretimin Lisesiyle Uğraşıyorum Onlarda Benle, Birkaç Senede Mahkemeyle Uğraşırım, Onlarda Mahkemeyle Uğraşsın, Zaten Kayıt Tarihleride Geçmiş...

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 26 Haz 2011, 14:47

kayıt yenileme salıya kadar uzatılmış o 9 zorunlu dersinide ne yap et bu dönem ver ve kurtul.yoksa seneye kimbilir neler çıkartırlar yine uzamasın mezuniyetin

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön