sanat tarihi 1.2 hakkında bılgı almak ıstıyorum

Tarih dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Re: sanat tarihi 1.2 hakkında bılgı almak ıstıyorum

Mesaj gönderen kardelen198 » 09 Şub 2012, 00:17

Psikoloji ve Sosyoloji'yi aldım bende, Ekonomi'yi almayı pek düşünmüyorum, bakalım Seçmeli İngilizce-3 İşletme1-2'yi alıcam 1 tane daha seçmeli lazım karar veremedim bir türlü :roll:

Bu arada Kripton Coğrafya-6 yı bende aldım bu dönem sorular çok kolaydı gerçekten o oturumda 5 dersim vardı sınav başladığında çok stres yaptım :cry: resmen ellerim titredi baktım sorular iyi geliyo o hızla bir çoşmuşum :mrgreen: ben de son soruyu yanlış yapmışım sadece, cam kırıkları'nı görmemle direkt onu işaretleyip çıkmışım sınavdan :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 09 Şub 2012, 00:23

ingilizcen iyiyse karşına çıkan bütün seçmeli ingilizceleri seç derim benm ortalamamı kurtardılar valla :D seçmeli dil ve anlatımda kolay onuda seçebilirsin..

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 09 Şub 2012, 00:26

Bende öyle yapıcam zaten 2 dönemim kaldı bu dönem Seçmeli 3 önümüzdeki dönemde Seçmeli 4 alayım malum daha önümde zorunlu7-8 var :roll:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 09 Şub 2012, 13:23

kardelen sana birşey sormak istiyorum. İkimizde 7. döneme geçtik sanırım. Sen hala ders seçimi yaparken 30 krediyi tamamlıyormusun :?: Ben ilk 4 dönem 30 krediyi dolduruyordum. 5. dönem 26 kredilik 10 ders seçimi yaptım 6. dönem ise 24 kredilik 9 ders seçtim. Bunu yapmakla iyi mi yapıyorum kötü mü tam bilmiyorum ama doğru yaptığımı düşünüyorum. Çünkü çok derse çalışıp not ortalamamı düşürmekdense az derse iyi çalışıp not ortalamamı yükseltmeyi hedefliyorum. Sen nasıl bir strateji uyguluyorsun merak ettim benim şu an kredim 136 ( ocak sınavı hariç ) 192 ye ulaşmama 56 kredi kaldı. Senin nasıl diye merak ettim.
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 09 Şub 2012, 14:35

kripton yazdı:kardelen sana birşey sormak istiyorum. İkimizde 7. döneme geçtik sanırım. Sen hala ders seçimi yaparken 30 krediyi tamamlıyormusun :?: Ben ilk 4 dönem 30 krediyi dolduruyordum. 5. dönem 26 kredilik 10 ders seçimi yaptım 6. dönem ise 24 kredilik 9 ders seçtim. Bunu yapmakla iyi mi yapıyorum kötü mü tam bilmiyorum ama doğru yaptığımı düşünüyorum. Çünkü çok derse çalışıp not ortalamamı düşürmekdense az derse iyi çalışıp not ortalamamı yükseltmeyi hedefliyorum. Sen nasıl bir strateji uyguluyorsun merak ettim benim şu an kredim 136 ( ocak sınavı hariç ) 192 ye ulaşmama 56 kredi kaldı. Senin nasıl diye merak ettim.

Bunu yanlış insana soruyorsun diyebilirim sana, ben bu konuda birşey diyemem. Bu soruyu ancak Emrahk arkadaşımız cevaplandırabilir.

Ben kendi adıma şöyle diyeyim evet 7. döneme geçtim inş. ben her zaman 30 krediyi tamamlıyorum yalnızca ilk dönem 1 kredilik ders yok diye 29 kredilik ders seçmiştim, sonraları ona da tek sayılı dersleri çifte tamamlayarak bir çözüm buldum. Mesela 2 dönem Din dersini bir dönemde alarak ya da 3 kredilik Biyolojiyle tamamlayarak aldım.

Kayıt tarihim sizi yanıltmasın ben bu siteye ortaokulu dışardan bitiriken üye oldum Lisede sistem nasıl işliyor fikrim olsun diye, sonra yaşadığım şehri değiştirdim internetim olamadı 2,5 aydır aranıza katıldım. Diploma notu nasıl hesaplanır onu da sizlerden öğrendim. Benim 123 kredim var 5 dönemde aldığım, 6. Dönem 28 kredi alırım sanırsam, Mat 1-2’den muaf oldum, Geometri 2’den iki kez girdim üçüncüye bu dönem giricem, bu üç ders toplamda 30 kredi götürüyor benden. Notlara gelince derslere iyi çalışıyorum çok tekrar yapıyorum o sebeple notlarım iyi geliyor. Emrahk arkadaşımızın yorumunu bekleyelim bu konuda...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 09 Şub 2012, 21:58

kardelen bu az ders seçip yüksek not alma stratejisini seçmemde emrahk nın fikirleri bana ışık tuttu zaten. Onunla forumda konuşmuştuk bu mevzuyu. Halk eğitim yetkililerine sorarsan niye 30 a tamamlamadın diyebiliyorlar. Ben bu işi geçen dönemlerde müdür yardımcısına da sormuştum o da sen bilirsin tarzı birşeyler söyledi. Yani tam net birşey söylemiyorlar. Ben geçen dönemlerde oturdum hesap yaptım. Seçmeli derslerden bazılarının benim sadece kredimi artırdığını ama not ortalamamı düşürdüğünü tesbit ettim. BU stratejiye ondan sonra karar verdim. Ben doğru yaptığıma inanıyorum ama benimle aynı dönemde olan arkadaşlarında fikir ve stratejilerini merak ettim.
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 09 Şub 2012, 22:43

Vallahi dediğim gibi siz bu konuda daha deneyimlisiniz, :wink: bu fukara nerden bilsin Matemetik’le Geometri beni aşağı çekicek diye üzülüp duruyordum :( burada öğrendim ki başarısız dersler hesaba katılmıyormuş :D hee heeyyttt çok mutlu oldum iyi ki varsınız :lol: Benim bir tane stratejim var o da her dersten en yüksek notu almak, başka birşey diyemiyorum bu konuda.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 10 Şub 2012, 12:43

"Her dersten en yüksek notu almak"

Güzel bir strateji :D Benim stratejide bunu kapsıyor :D
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 10 Şub 2012, 16:49

Elimizden geldiği kadarıyla bu hepimizin ortak stratejisi :)

murattt

Mesaj gönderen murattt » 19 Oca 2014, 10:37

Konuyu hortlamak gibi oluyor ama, şimdi geçmişime bakıyoyorumda ne mat, ne geo, ne fizik, kimya, biyoloji üçlüsünden tırsmadım sanat tarihinden tırstığım kadar. Bu forumu takip ettiğim zamanlar bir kaç kere alacak oldum, forumdaki arkadaşların dehşetenigiz yorumlarını görünce; "sanki başında dert yokmuş gibi dertsiz başına dert alma.." diyerek kendime bu dersi almadım. Şu anda içimde uhde kaldı. :|

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Oca 2014, 05:13

Hiç uhde muhde kalmasın içinde. Ha çalışması okuması zevkliydi bence. Ama sınav sorularını okuyup çözmek hiç iç açıcı değildi. Kitabın içerisindeki değerli bilgilerden mahrum kalmamak adına internetten indirip boş zamanlarında okuyabilirsin. Hem böylece mısır firavunlarının heykellerinin gözleri hangi tarafa bakıyor öğrenebilirsin :D
Resim

“Tarih” sayfasına dön