sanat tarihi 1.2 hakkında bılgı almak ıstıyorum

Tarih dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
bursa_sezen
Uzman Doktor

sanat tarihi 1.2 hakkında bılgı almak ıstıyorum

Mesaj gönderen bursa_sezen » 26 Haz 2011, 11:41

:?

emrahk
Onursal Üye

Re: sanat tarihi 1.2 hakkında bılgı almak ıstıyorum

Mesaj gönderen emrahk » 26 Haz 2011, 11:44

Bence bilgi alma, uzak dur bu derslerden yeter. Çok zoor.. Başka ders seçmeni öneririm...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
bursa_sezen
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bursa_sezen » 28 Haz 2011, 16:51

sectım bıle artık cok gec:)) :D

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Haz 2011, 17:40

Allah zihin açıklığı versin o zaman, çok ihtiyacın olacak... :mrgreen:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 28 Haz 2011, 18:29

sanat tarihi 1 ve 2 yi seçenlerden biri de benim maalesef... 1 i çalıştım eski sınav sorularını da çözdüm.ortalama 13 doğrum çıkıyo... hatta 1 bana zevkli de geldi... fakaaaattt 2 yi çalışmaya başladım henüz 1 ünite okudum.karışık ve zor gibi ressamlar heykeltraşlar mimarlar hepsi birbirine karışıcak gibi ... bakalım üniteler bitsin... eski sorulara da bakayım nolcak.... gerçekten allah kolaylık versin... hepimize....

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 08 Şub 2012, 01:20

Ben de bu dönem Sanat Tarihi'ni seçmeyi düşünüyorum çok mu zor gerçekten, kredisi yüksek olduğu için Çağdaş Türk Tarihini de alıcam ikisi birden zorlar mı?

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 08 Şub 2012, 01:41

Ben sanat tarihi 1 ve 2den girmiştim ilk dönemlerde nerdeyse hiç çalışmadan 11doğru yaptım.Pek iyi bir not sayılmaz tabi :lol: ama ben okadar zor diye hatırlamıyorum :roll:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 08 Şub 2012, 01:57

o kadar zor değil tarih gibi bende girdim gayet iyiydi kitaba iyi bakcaksın :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 08 Şub 2012, 03:16

sanat tarihi 1 kolay ama 2 zor. ben bu sınavda 1 den girmiştim 12 doğru yapmıştım. 2 yi seçmeyeceğim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 08 Şub 2012, 14:29

Sağolun arkalaşlar yardımlarınız için çoookk teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. :P

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 08 Şub 2012, 15:59

Merhaba kardelen. Zorluk kolaylık kişiye göre değişiyor ama ben de kendi tecrübemi paylaşayım.

Ben 4. dönemde sanat tarihi-1 i seçtim. Çalışırken gayet de zevk alarak çalıştım hatta 2 yi seçerim 5. dönem diye düşünüyordum.

Ama sınav da sorular çok saçma geldi bana. Zor ve karmaşıktı. Hatta mısır firavun heykellerinin gözü ne yöne bakar gibi ucube sorular da vardı :lol: Aldığım not ise 65 oldu :( Aman dedim 2 sini seçmek mi kalsın ve seçmedim çünkü aldığım bu notla geçtim evet ama not ortalamamı düşürdü. Şahsen benim not ortalamamı yükselten seçmeli dersler: Sosyoloji psikoloji biyoloji ve kimya oluyor benim tercihim bu yönde ama tabi ki sen bilirsin arkadaşım herkes farklı oluyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 08 Şub 2012, 17:31

Hadi yaa “ Heykelin gözleri ne yöne bakar?” diye soru mu çıktı :lol: demek ki pskolog arkadaşımız “kitaba iyi bakacaksın” demekle bunu kastetmiş, :mrgreen: herhalde soruyu hazırlarken görsel hafızayı ölçmek istemişler. :roll:

Öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum, benim amacım da bu zaten yorumlara bakarak genel bir kanıya varmak istiyorum, ders seçmek için bütün dersleri çalışamam ki :roll: fikirleriniz önemli benim için. Biyolojiyi 4'e kadar aldım 5'in içeriği çok dolu gibi geldi o yüzden almadım, derslerin bir kısmının kredisi yüksek zor, bir kısmını da kolay derslerden seçmek istiyorum hepsi zor olmasın diyorum :oops: Geçen dönem Tarih 6'ya çalışırken resmen kafayı yiyecektim :mrgreen: o zaman internetim yoktu sizlerin fikirlerinizi soramadım, bilseydim almazdım :oops:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 08 Şub 2012, 22:41

Biyoloji ve kimya yı sevmeyenler zaten seçmeli olarak almasınlar. Benim bu iki derse karşı bi muhabbetim olduğu için konularını bile düşünmeden seçiyorum. Düşük not alma ihtimali aklıma gelse bile farketmiyor içimdeki muhabbetten dolayı seçiyorum. Çok şükür bugüne kadar da ortalamamı yükseltti.

Ama sosyoloji ve psikolojiyi herkese tavsiye edebilirim. Kitabı bir kez okumakla çok yüksek not alınabiliyor bu iki dersten. Ama tabi kredileri farklı oluyor.

Mesela coğrafya dersi 5-6 seçmeli olarak aldım ve bana göre kolaydı ve kredisi de 4. Özellikle coğrafya 6 nın soruları süpperdi. 95 bekliyorum bir soruyu da ufak bir yanlış anlama sonucu yanlış yapmışım. Yani seçmeli ders olarak coğrafya da ideal.

Ben seçmeli ders olarak bi sanat tarihi bir de ekonomi den memnun kalmadım şimdiye kadar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 08 Şub 2012, 22:48

evet kardelen genellikle sorular tapınaklar nerde mimarisi nasıl gibi sorulardı :roll: aslında severek okudum gayette bunu aa ben havada karada geçerim diye düşündüm ama sınavda kazık sorular çıktı...11 dogruyla geçmişim allahtan :mrgreen: eğer gelirse seçeneklerden seçerim yine 2 yi en azından çalışırken zorlanmıyorsun ayrıca atiillanın babası da muncuk bunu hiç unutmuycam :lol: :lol: :lol:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 08 Şub 2012, 22:50

kripton'a katılıyorum sosyoloji ve psikoloji seçmeli olarak herkesin geçebilceği dersler psikoloji 1-2den girmiştim daha önce sınava iyi notlar aldım bu sınavdada sosyolojiden girdim iyi bir not bekliyorum. Krediside 2 hiç fena değil. Ortalamayı yükseltmek isteyenlere özellikle.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

“Tarih” sayfasına dön