SPOR YÖNETİMİ

sonbahar
Doktor

SPOR YÖNETİMİ

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 19:15

Spor yönetimi bir uzaktan eğitim ve ön lisans programıdır. Spor yönetimi programı işletme yönetimi ile ilgili kavram ve yaklaşımları kapsayan bir interdisipliner bir alan olup, aynı zamanda spor yönetimi, spor pazarlaması ve spor ekonomisi gibi alanları kapsamaktadır. Bu programın amacı öğrencilere organizasyonlarda rekabet avantajı kazandırmak için geniş bir perspektifte kuramsal ve uygulamalı konuları sunar ve potansiyel orta kademe spor yöneticilerini ya da çalışanlarını yetiştirir. Bu program yönetim süreci, sponsorluk yönetimi, spor pazarlaması, insan kaynakları, etkinlik yönetimi ve finans gibi konularda mesleki becerilere sahip öğrencilerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Spor yönetimi ön lisans programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel ve kamu sektöründe çalışma fırsatı elde eder. Bu programın mezunları spor kulüpleri ve gençlik ve spor müdürlüklerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, bu program mezunları pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında çalışabilmektedir.

1. yıl
GENEL İŞLETME
SPOR TESİSİ İŞLETMECİLİĞİ VE SAHA MALZEME BİLGİSİ
İKTİSADA GİRİŞ
SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ
İLETİŞİM BİLGİSİ
GENEL MUHASEBE
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
YABANCI DİL (İNGİLİZCE/ALMANCA/FRANSIZCA)

2. yıl
SPOR PAZARLAMASI
SPOR FİNANSMANI
SPORDA SPONSORLUK
ÇATIŞMA VE STRES YÖNETİMİ
YÖNETİM VE ORGANİZASYON
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
TÜRK DİLİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

O Şimdi Üniversiteli

“Aöf Ön Lisans Bölümleri” sayfasına dön