aöf ile ilgili sorularım var

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
gazel

aöf ile ilgili sorularım var

Mesaj gönderen gazel » 27 Ağu 2011, 08:42

4 yıllık bir üniversite kazandım fakat bazı nedenlerden dolayı gidemeyebilirim.cevabını bulamadığım bazı sorularım var.cevaplarsanız memnun olurum.
1-okula kayıt yaptırıp gitmeden dondurabilir miyim?dondurma süresi ne kadardır?
2-okulu dondurup ikinci üniversite kapsamında sınavsız aöf okuyabilir miyim?
3-kazandığım bölümün başka bir üniversitede uzaktan eğitimi var.ona geçiş yapabilir miyim?
4-eğer geçiş yapabilirsem yine ikinci üniversite hakkımı kullanabilir miyim?
biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

emrahk
Onursal Üye

Re: aöf ile ilgili sorularım var

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ağu 2011, 11:42

gazel yazdı:4 yıllık bir üniversite kazandım fakat bazı nedenlerden dolayı gidemeyebilirim.cevabını bulamadığım bazı sorularım var.cevaplarsanız memnun olurum.
1-okula kayıt yaptırıp gitmeden dondurabilir miyim?dondurma süresi ne kadardır?
2-okulu dondurup ikinci üniversite kapsamında sınavsız aöf okuyabilir miyim?
3-kazandığım bölümün başka bir üniversitede uzaktan eğitimi var.ona geçiş yapabilir miyim?
4-eğer geçiş yapabilirsem yine ikinci üniversite hakkımı kullanabilir miyim?
biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

1- Okulu dondurman için kayıt yapmalısın evet ama daha ilk günden dondurabilir misin orasını okul söyler..
2- Kazandığın okula kayıt yaptırıp, okuldan alacağın öğrenci belgesiyle ikinci üniversite kapsamında AÖF okuyabilirsin.
3- Uzaktan eğitim veren üniversitenin yatay geçiş şartlarına bakman lazım. Her üniversitenin geçiş şartı farklı olabilir.
4- Uzaktan eğitim veren üniversiteye geçersen, ikinci üniversite hakkını kullanabilmen gerekiyor. Ama kesin konuşmakta istemiyorum...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

gazel

Re: aöf ile ilgili sorularım var

Mesaj gönderen gazel » 27 Ağu 2011, 11:53

sağol emrah bilgilendirdiğin için.peki hiç kayıt yaptırmasam ek tercihlerde aöf kontenjansız bölümlerden birini yazabilir miyim?

“Soru - Cevap” sayfasına dön