Dershane

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
dark_angel
Yardımcı Asistan

Dershane

Mesaj gönderen dark_angel » 01 Eki 2011, 04:04

arkadaşlar bu sene mezun olucam,az kaldı ve daha dershaneye kayt yaptırmadım .sizin önerileriniz neler.hangi dershane iyi.ben fem le final arasında kaldım.belki hiç gitmem ben evde hazırlanmak istiyorm ama annemler dershane diye tutturdu:(

Efisio
Çırak

Re: Dershane

Mesaj gönderen Efisio » 01 Eki 2011, 04:58

ben finale yazıldım, iyidir.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 01 Eki 2011, 06:34

Benim dershaneler hakkında pek bir bilgim yok ama Fem' e giden bir çok tanıdığım var. Orasını tavsiye edebilirim.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

maide
Çırak

Mesaj gönderen maide » 01 Eki 2011, 13:07

acıkcası soyle soylıyım fınal dershanesının fıyatı gercekten cok yuksek o parayla ozle unuversıtede bır sene okursun tabı ona gore de egıtımı vardır bundan emınım fakat ıs en basta ogrencıde bıtıyor sen calsıırsan gıdecegın her dershene sana takvıye olucaktır bence fınal fem bunlar onde gıdenlerı dershane olarak egıtımlerı super bence ne cok cıddıyetsız bır kurulusa yazıl nede cok uc derım ben ortada olan bır dersheneye yazıl egıtımı cıddı olan :) ben oyle yaptım :)

ayrıca evde unuversıteye hazırlık yapmanın pek yararlı olucagını sanmıyorum cunku acık lıse oldugumuz ıcın unuversıte ıcın bırazcık gerıdeyız unutmakı ygs lys ye fen ve anadolu lıselerınden bınlerce kısı gırıcek rakıp cok fazla egerkı ıyı bır unuversıte kazanmak ıstıyorsan dershane sart..
En son maide tarafından 01 Eki 2011, 13:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 01 Eki 2011, 13:13

İstanbulda Açık Lise dersleri veren bir dershane var. İsmi İlayda Açık Lise Dershanesi. Çok yakında Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illerinde yeni şube açacaklarmış. Bu dershaneye 3 sene önce yazıldım. Onların sayesinde Açık Liseyi 2.5 senede bitirip, Yine aynı dershanenin sadece Açık Lise Öğrencileri için açtıği Üniversite hazırlık kursuna yazılarak hayalimdeki İstediğim bir Üniversiteyi kazandım. Şitdetle Tavsiye ederim.
İlayda Açık Lise Dershanesi http://www.ilayda.com.tr
Tel: (0212) 531 45 89 - 525 22 33

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eki 2011, 19:57

Final Dersaneleri'ni öneririm, ben gitmedim ama başarılarını görüyoruz Türkiye genelinde...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 01 Eki 2011, 20:34

Ben pek tavsip etmeyıp kurallarını sevmesemde gıden arkadaşlarım fem dersanesının ıyı oldugunu soyluyorlar.Şayet ben arkadaşlarımın gıttığı tek şubesı olan bır dersanedeydım ve dersanemden son derece memnun kaldım... Dersaneden dersaneye tabıkı fark vardır ancak ış her zaman sende bıter... Sonuc olarak fem yada Fınal arasında kaldıysan feme git duzenlı bır çalışma programı hazırla ve ınşallah senı seneye guzel bır unıversıtede goruruz :)

hyilmaz
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen hyilmaz » 02 Eki 2011, 06:24

Bence en güzeli kendi kendine çalışıp, anlayamadığın konularda özel ders almak... Eğer anlayamazsan, dershanede de anlayamazsın... Orada ders devam eder gider.. Sen kalkıp 2. kez sorabilirsin belki en fazla 3. kez sorabilirsin ama 4. kez soramazsın... Bunu söylüyorum çünkü bir seferde anlamayacağın çok fazla sayıda konu ile karşılacaksın... Eğer mat dersiyse, bazı zor konuları tek seferde hatta 2.seferde bile anlamamak tamamen normal bir durum. Belki arkadaş edinirsen konuyu sonradan arkadaşlarla kavrama gibi şeyler olabilir ama kendi kendine çalışmak bence daha avantajlı... Bir konuyu anlamıyorsan 100 kez bile kendi kendine üzerinde uğraşabilirsin ve neticede o konuyu öyle veya böyle öğrenirsin Tabi sabrın ve azmin varsa... Belki çok mecbur kaldıgın noktada anlamadıgın yerden özel ders alırsın. Belki dershaneden daha pahalıya gelir ama ders aldıgın hoca iyi bir hocaysa birşeyler öğrenebilme ihtimalin daha yüksek olur bence. Tabii burada denebilir ki, o zaman konuyu dershanede görürsün istersen evde yine uğraşabilirsin üzerinde bilmemkaç sefer.. Eeee o zaman ben ne anladım dershaneden? Maksat rahat öğrenmekse... Kısacası benim düşünceme göre en kolay öğrenme yöntemi seninle birebir ilgilenen hocadan geçiyor... 1 hoca misal 20 kişiye birden ders anlatırken mi daha etkili öğretir, yoksa tek başına sana mı? Ailen parasını iyi değerlendirmek istiyorsa, kendi kendine öğrenebileceğin konuları kendin çalış, diğerlerini hocadan ders al. Tabii bu benim kendi fikrim... Başkaları böyle düşünmeyebilir saygı duyarım...

Bu arada Fem, fetullahçı dershanedir ama gidilebilcek en iyisidir...

Kullanıcı avatarı
dark_angel
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen dark_angel » 02 Eki 2011, 15:45

dini konular dışında.fem dershanesini herkes çok övüyo.haftaya kayıt yaptırmak için dershanelre bakmay gidicem.feme giderim gibi geliyo.bu arada sınıflar gerçekten haremlik seramlık mı:)

hyilmaz
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen hyilmaz » 02 Eki 2011, 15:57

Kızlar ve Erkekler başka yerlerde eğitim görüyormuş diye duydum ama öyle bile olsa eğitimin kalitesi daha önemli bence :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 16:10

Dersaneye bak hele, harem-selamlık haa... :lol: :lol: :lol:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 16:21

emrahk yazdı:Dersaneye bak hele, harem-selamlık haa... :lol: :lol: :lol:
Arkadaşım bu konuyu bilimsel olarak araştırmışlar ve ayrı sınıflarda eğitim gören öğrencilerin başarılarında artış gözlenmiş ve ingiltere de bu tarz eğitim veren okullar varmış.( Ülkesi umarım yanlış kalmamıştır aklımda ama yurt dışında yaygınlaşıyor bu tarz eğitim )
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 16:23

kripton yazdı:
emrahk yazdı:Dersaneye bak hele, harem-selamlık haa... :lol: :lol: :lol:
Arkadaşım bu konuyu bilimsel olarak araştırmışlar ve ayrı sınıflarda eğitim gören öğrencilerin başarılarında artış gözlenmiş ve ingiltere de bu tarz eğitim veren okullar varmış.( Ülkesi umarım yanlış kalmamıştır aklımda ama yurt dışında yaygınlaşıyor bu tarz eğitim )

İran olmasın orası. FEM bunu düşünerek yapmaz sende biliyorsun Kripton. Neyse konuşmayalım bu konu hakkında. YGS'de yeni ''başarılar'' (!) bekliyorum FEM'den... :idea: :idea:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 16:29

Yok arkadaşım İran olmadığına eminim :D Japonya, Çin, İngiltere vs.. gibi ülkelerde bu tarz konulara önem verdiklerini ( sosyal hayatın birçok yerinde ) okumuştum. Orada yapılan bazı uygulamalar gerçekten hoşuma gitti. Tabi bunu toplumdan gelen talepler sonucu yapıyorlar.
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 16:31

Kinaye yaptım o yorumla, bende biliyorum İran'da olmayacağını, Endonezya'da olur olsa olsa... :mrgreen: :mrgreen:

Mustafa Kemal Atatürk

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön