Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Escapes
Çırak

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen Escapes » 03 Oca 2012, 22:22

Çoğu kişinin mesajını okudum ygs başvuruları için herkeze teşekkürederim.Yarın başvurumu yapıcam.Yaptığım zamanda canlı canlı foruma yazmayı düşünüyorum benden önce başvurusunu yapan olursa aktarırsa foruma sevinirim.Başvurusunu yapmış birini dinlemek hepimizin kafasındaki soruları daha iyi cevaplar.Herkeze başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
4Revenge
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen 4Revenge » 04 Oca 2012, 00:00

MoRKedi yazdı:
4Revenge yazdı:8) Arkadaşlar bu 4 yanlış 1 doğruyu götürme muhabeti hangi doğruyu götürüyor.
Mesela ben Mat dan hepsini yanlış yaptım diyelim, bu yanlışlar türkçedeki doğrularıda etkilermi?
kaç yanlışınız varsa her bölümden ayrı ayrı tabii 4 e bölünüp doğru cevaplarınızdan çıkarıyor.
diyelim ki türkçe 20 doğru 12 yanlış 12/4 =3 20den 3 çıkar 17 net kalır.
mesela diyelim ki 8 soru işaretledin mattan 8 i de yanlış 8/4 =2 0 doğrudan 2 çıkar ve -2 net olur
Hmm anladım tşkler. (:

Sizin Sorunuza gelincede yeni bir duyuru yayınlamışlar. http://www.aciklise.net/genel/osys-islemleri.html

Başvuru İşleminde Tereddüte Düşülen Konular
2011-2012 ÖĞRETİM YILINDA BİR ORTAÖĞRETİM KURUMUNDAN MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLANLAR
1 Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım.
(Okulumuz öğrencileri "1" kodlayacak)
2 Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında beklemeliyim.
3 Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum.

Bu arada kayıt işleminide tamamladım. takıldığınız noktalar varsa yardımcı olabilirim.
  • Gelecekte Bir gün Gelecek..!

Kullanıcı avatarı
by_scorpion
Asistan

Mesaj gönderen by_scorpion » 04 Oca 2012, 00:35

Slm arkadaşlar ;)

Bende yarın ygs başvurumu yapacağım internetten başvuru formunun çıktısını alıp doldurdum. Mantıken başvuru formunda Okul Durumu : Bir ortaöğretim kurumunu bitirmek için dışardan sınavlara giriyorum. (3) olması lazım. Fakat burada : http://www.aciklise.net/genel/osys-islemleri.html

kırmızı font ilede belli ilk satırda (Okulumuz öğrencileri "1" kodlayacak) diye yazılmış. Bu yüzden 1 kodlayınız ;)

Benimde bir sorum olacak.

Ben kredime göre temmuz sınavında mezun olacağım. Şimdi sonuçta biz ygs başvuru formu doldururken Diploma notu yazamıyoruz. Eee diploma notu ygs-lys etkileyecek benim gibi çokca arkadaşında diploması temmuzdan sonra gelecek.YGS-LYS için gerekli olan diploma notu nasıl kullanılacak :S ?? Çoğu kişi ocak-mayıs ayının sınavlarına göre demiş. Fakat Bu da saçma değil mi ? Bize yapılan bir haksızlık değil mi ? hadi diyelim ki temmuzda mezun olunamadı. Ocak-Mayıs diploma notu nasıl belli olupta daha önceden kullanılmış olacak YGS için ? ( mezun olunmadığı için tercih olmaz zaten ama yinede şu ocak-mayıs olayını anlamadım :) ]

Resmi herhangi bir açıklama yok mu ?

Bilgisi olan tüm arkadaşların cevabına ihtiyacım var.Özelliklede emrahk

sinemoktar9235

Mesaj gönderen sinemoktar9235 » 04 Oca 2012, 01:40

ARKADASLAR NOLUR BANA YARDIM EDİN. GEÇEN SENE NORMAL DEVLET LİSESNDE, LİSE 4 DEYDIM.. SADECE 1 ZAYIFIM VARDI ORTALAMAM GAYET II DURUMDAYDI GECIODUM YANI SINIFI. SON KARNE HAFTASINDA 4 GUN OKULA GITMEDIM DIYE SINIFTA BIRAKMIŞLAR.KARNE GÜNÜNDE GİTTİĞİMDE HERSEY ICIN COKGEÇTİ.. DEVAMSIZLIKTAN KALDIM VE 9 SINIFTAN ALTTAN 2 DERSIM VAR. EYLULDE KAYITLARI KAÇIRDIM SIMDI BU AY KAYIT OLICAM AMA DYANAMIYORUM. KAÇ KREDIM OLDUGUNU OKULUN BANA KAÇ KREDI VERECEGINI, ÖRGÜN EGİTİMDEKİ LİSE 1-2-3-4 ORTALAMALARIMLA HESAPLAYAMAZMIYIMM YARDIM EDIN COK ACIL

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 04 Oca 2012, 02:26

ygs başvuru ücretlerini hangi bankalara yatıracağız? ösym kılavuzda banka adı vermemiş

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 03:24

Kılavuzun en sonunda var cedric. ziraat bankasına yatırabilirsin. Ayrıca internetten de yatırılabiliyormuş
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 03:28

Bu başvuru formunun sınava ilişkin bilgiler bölümünde YGS SINAV MERKEZLERİ yazıyor ve altında

1.TERCİH
2.TERCİH yazıyor. Buralara ne yazacağız :?: Formun altında bi açıklama var ama ben anlamadım. Birincisi dolacak da ikincisi dolmayacak mı :?: Bir de ben buraya semtime en yakın okul lise adı felan mı yazacam. YAni sınava gireceğim okulu ben mi tercih edeceğim :?:
Resim

Kullanıcı avatarı
Aygen

Mesaj gönderen Aygen » 04 Oca 2012, 03:32

Arkadaşlar açık liseden ben bu yıl Eylül ayında mezun oldum.Ygs sınavına gireceğim.Klavuzu okudum.Klavuzda şöyle bir şey yazıyordu diplomanın onaylı fotokopisi isteniyor.benim merak ettiğim soru diplomayı nereye onaylatacağım?? Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum :) Acil cevap lütfen yarın Allah nasip ederse başvuraya gideciğim :) Şuan forumu doldurdum.Fakat kafama takılan şu diploma onayı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Aygen

Mesaj gönderen Aygen » 04 Oca 2012, 03:36

Arkadaşlar bu yıl Eylül ayında Açık Lise'den mezun oldum..YGS'ye başvuracağım.Formu doldurdum.Klavuzda aklıma takılan bir şey diplomanın onaylı fotokopisini istiyorlar..Ben bu diplomayı nerede onaylatacağım?? Halk Eğitim Merkezinde mi? Yoksa hani onaylatmadan sırf fotokopi olurmu?? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim :) Lütfen Acil Cevap..
Resim

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 04 Oca 2012, 03:38

Arkadaşlar çok kafam karıştı çokkkkkk :( forumda YGS BAŞVURUSu başlıklı konuda simala rumuzlu arkadaş şöyle yazmış :

''O sitedeki yazı bu işin profösörü olan İlayda Açık Lise Dershanesinin rehber Hocası Ayşe Yılmaz rehberliğinde hazırlanmış en doğru olan bir yazı.
Normal lise öğrencileri 1, Dışarıdan okuyan Açık Öğretim öğrencileri ise 3 yazacaktır.
1 yazanlar ÖSYM tarafından Normal lise öğrencileri gibi değerlendirilip orta öğretim puanı buna göre hesaplanacaktır. (Haliyle OÖBP düşük gelecektir)
Hocamın tavsiyesine uyup 3 yazanlar ise Dışarıdan okuyan öğrenciler arasında değerlendirilip orta öğretim puanı yüksek hesaplanacaktır.

Tarafımdan test edilip onaylanmıştır.

Küçük 1 not: Formu teslim ederken Bilgisiz Okul görevlisi tarafından 3 kodunu siz siz olun sakın 1 olarak değiştirmesine izin vermeyin. 3 kalmasında ısrar edin. Kimse siz istemeden bu kodu değiştiremez. ''

Şimdi 3 mü 1 mi yapacağız veeee formu internetten çıktısını aldım ve doldurdum, yukarıda bir arkadaş ilk başvuru yapanların oradan forum alarak doldurması gerektiğini söylemiş..Yarın gidecektim ama pazartesiye bıraktım, iyice anlamadan gitmek istemiyorum kafam karıştı iyice :(

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 03:47

bu 3 mü 1 mi tartışmasının devamını okursan emrahk nın dediği doğru sanırım.( simala da yanıldığını kabul etti ) Yazıyı bir kez daha okuyacağım ve sanırım emrahk nın dediğ gibi 1 yazacağım
Resim

Kullanıcı avatarı
Aygen

Mesaj gönderen Aygen » 04 Oca 2012, 03:52

Arkadaşlar lütfen açık olanlar bilenler cevap yazsın :( Bu klavuzda yazan diploma onaylatmayı nerede onaylatacağız? YGS başvurusu için acilll yarın başvuru yapacağım lütfenn :|
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 Oca 2012, 03:54

kripton yazdı:bu 3 mü 1 mi tartışmasının devamını okursan emrahk nın dediği doğru sanırım.( simala da yanıldığını kabul etti ) Yazıyı bir kez daha okuyacağım ve sanırım emrahk nın dediğ gibi 1 yazacağım
Bugün resmi ağızlardan duyurusu yapılmış, 1 olarak yazacaksınızı arkadaşlar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 04 Oca 2012, 03:58

kripton yazdı:bu 3 mü 1 mi tartışmasının devamını okursan emrahk nın dediği doğru sanırım.( simala da yanıldığını kabul etti ) Yazıyı bir kez daha okuyacağım ve sanırım emrahk nın dediğ gibi 1 yazacağım
aaa devamını görmemiştim teşekkürler kripton, okudum bende 1 yazacağım.Forumu ne yapacağız peki ? çıktısını alıp doldurup halkeğitimde onaylatıp gittiğimizde sorun çıkar mı ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 04:02

Ne gibi bir sorun
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön